Takiego wsparcia potrzebują przyszłe mamy. Podpowiadamy, jak z niego skorzystać

2023-06-07 9:19 Tekst sponsorowany

Ciąża, poród, macierzyństwo - to trzy okresy życia kobiety, w których miejsce ma prawdziwa rewolucja! To też trzy fundamentalne tematy, wokół których wspieramy, edukujemy i otaczamy opieką Mamy z całego kraju. Oto Zaufaj Położnej - miejsce, zbudowane przez kobiety, dla kobiet - na czas ciąży, porodu i połogu.

Zaufaj Położnej
Autor: materiały prasowe

Początki nie zawsze są łatwe

Już dwie kreski potrafią wywrócić życie do góry nogami. Z jednej strony ogrom radości, szczęścia, niedowierzania, z drugiej ciążowe dolegliwości takie jak mdłości i zgaga. Ta mieszanka może skutecznie uprzykrzyć oczekiwanie na narodziny dziecka. Wówczas każde wyjście z domu rozpatrywane jest w kategorii "dam czy nie dam rady?".

Nie łatwiej jest w przypadku ciąży obarczonej ryzykiem np. przedwczesnego porodu - zalecenia oszczędnego trybu życia mogą powodować awersję do opuszczania domowego zacisza.

Dodajmy do tego hormonalny rollercoaster i z pozoru niewinne pytanie "jak się czujesz?" staje się impulsem do wylania rzeki łez przez przyszłą Mamę.

Oczywiście są ciężarne, które niemal całe 9 miesięcy przechodzą bezobjawowo. Nie doświadczają wahań nastroju, duszności, bólów lędźwiowych i innych ciążowych przypadłości. Wciąż jednak trzeba pamiętać, że rewolucja już się dzieje - z każdym dniem dziecko rozwija się w brzuchu Mamy, by już wkrótce pojawić się na świecie.

Emocje w ciąży
Autor: materiały prasowe

Emocje w ciąży

Nowe, ciążowe realia i zbliżający się poród mogą przytłaczać. Niepewność, a nawet strach to uczucia, które nierzadko towarzyszą ciężarnym. W Zaufaj Położnej pracujemy nad emocjami na każdym etapie ciąży. Jako położne potrafimy przeprowadzić wywiad z pacjentką tak, aby poznać jej wewnętrzny stan i zaopiekować się jej obawami.

Szkoła rodzenia to miejsce, w którym nie tylko, jak sugeruje nazwa, ujawniamy tajniki porodu. W Zaufaj Położnej nauczymy Cię opieki nad noworodkiem, karmienia piersią i uświadomimy o całej masie następstw porodu. Dzięki tej wiedzy odkrywamy w ciężarnej tryb "mama", a co najważniejsze - dodajemy pewności w obliczu zbliżających się życiowych zmian!

Porodowy przełom

Narodziny to cud - niewątpliwie! Nie każdy wie, ale w tym momencie rodzi się nie tylko dziecko, ale również Mama i Tata. Choć w przestrzeni filmowej wciąż poród przedstawiany jest jako coś strasznego, krwawego i trudnego, to powoli odczarowujemy ten obraz. Poród jest nieprzewidywalny, czasem dynamicznie postępujący, czasem wymagający wielu godzin aktywności, ale zawsze prowadzący do spotkania.

W Zaufaj Położnej stawiamy na nowoczesną wiedzę - bo ta potrafi całkowicie odmienić myślenie, odblokować umysł i ciało rodzącej. Podstawą powodzenia porodu jest wiara we własną sprawczość i ekscytacja ze zbliżającego się poznania dziecka, którą zaszczepiamy w kursantach naszej szkoły rodzenia. Podobnie działamy na kursie Dobry Poród. Dzięki takiemu nastawieniu i przygotowaniu na różne scenariusze porodu, zarówno Mama, jak i Tata czynnie uczestniczą w tym przełomie, którym jest akcja porodowa.

Porodowy przełom
Autor: materiały prasowe

Poporodowe realia

Po porodzie cała hormonalna machina zaczyna się rozkręcać, powodując raz wzloty, a raz upadki samopoczucia. Wówczas niewątpliwą rolę odgrywają partner i inne bliskie osoby, których zadaniem jest wspieranie młodej Mamy w codziennych trudach związanych z obsługą noworodka.

W tym czasie karmienie piersią, usypianie, przewijanie i inne zabiegi pielęgnacyjne zdają się nie mieć końca. Pomoc innych osób w tym trudnym momencie jest nieoceniona, pozwala Mamie na złapanie choć chwili oddechu w nowej rzeczywistości.

Zaufaj połoznej
Autor: materiały prasowe

Zespół Zaufaj Położnej to również Mamy, mające za sobą swoje porody, jak i połogi. Z doświadczenia osobistego, ale i zawodowego wiemy, że połóg może być kolejną rewolucją w życiu świeżo upieczonej Mamy. Problemy z opieką nad noworodkiem, nieprzespane noce, trudności w karmieniu piersią czy kolki - jesteśmy wykwalifikowane we wszystkich z tych scenariuszy. Nie tylko przygotowujemy na taką ewentualność, ale również pomagamy, gdy rzeczywiście ona nadejdzie. Nasze doświadczone położne codziennie otaczają opieką Mamę i Dziecko podczas wizyt po porodzie, a Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne rozwiązują nawet najtrudniejsze problemy z karmieniem piersią.

Rewolucja goni rewolucję - ciąża, poród i połóg to wyścig hormonów, zmian w organizmie kobiety i jej emocjach. To ważny czas, w którym warto postawić na wsparcie, opiekę i wiedzę, a takie znajdziesz na www.zaufajpoloznej.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza