Wystartowała trzecia edycja akcji "Smok za smoka"

2023-08-31 12:50

21 sierpnia br. rozpoczęła się trzecia edycja ekologiczno-edukacyjnej akcji, wspierającej maluchy w rozstaniu ze smoczkami, jak i propagującej postawy ekologiczne. Zakończenie obecnej edycji nastąpi 31 października br.

Smyk
Autor: materiały prasowe

W ramach akcji „Smok za smoka” każdy maluch, który rozstaje się ze swoim smoczkiem może wymienić go na uroczego, pluszowego smoka. Inicjatywa ma dwa równoważne cele – wsparcie dziecka w trudnej chwili pożegnania się ze smoczkiem oraz odzyskanie materiału wtórnego, który w innym wypadku mógłby trafić na wysypisko i na setki lat pozostać w środowisku. Odzyskane w ten sposób tworzywo posłuży do wyprodukowania trwałego, estetycznego i praktycznego wyposażenia placu zabaw.

W poprzednich edycjach place zabaw wytworzone ze starych smoczków powstały w Rumii i Sierpcu. Kolejne miasto ma szansę na nowy plac zabaw w ramach trzeciej edycji. Głosowanie odbędzie się po zakończeniu zbierania smoczków w sklepach sieci SMYK, start głosowania zaplanowany jest na 02.11.2023.

Plac zabaw z surowców wtórnych to niejedyny ekologiczny aspekt tej wspierającej rodziców akcji. Warto dodać, że pluszaki, które otrzymają dzieci są wykonane w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu butelek PET. Do ich produkcji nie zostały użyte żadne nowe tworzywa sztuczne.

Smyk
Autor: materiały prasowe

Akcja promocyjna jest skierowana do członków programu lojalnościowego SMYK & spółka. Każdy klient, który zrobi zakupy za minimum 50 zł w jednym z ponad 200 sklepów SMYKA, może wymienić zużyty smoczek na pluszową maskotkę. Obowiązuje limit jednego smoka na jednego Klubowicza. Akcja odbywa się w terminie 21.08.2023 – 31.10.2023 lub do wyczerpania zapasów, o ile nastąpi ono wcześniej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza