Orgazm w ciąży? Jak najbardziej! Nawet orgazm wielokrotny jest możliwy

Seks w ciąży i to taki, który niesie ze sobą orgazm, wciąż budzi wątpliwości wielu par. Niektórzy w ogóle powstrzymują się w tym czasie od współżycia, choć mają na to ogromną ochotę, aby przypadkiem nie zaszkodzić dziecku. I niesłusznie, bo i seks w ciąży, i orgazm nie są wskazane jedynie w nielicznych, konkretnych przypadkach.

Z reguły (bo jednak są wyjątki) kobieta przeżywa seks w ciąży o wiele intensywniej niż wówczas, gdy w niej nie jest. I nawet ta, która nigdy przedtem nie doświadczyła orgazmu, teraz ma duże szanse na orgazm w ciąży. A nawet, podczas jednego stosunku, może mieć tych orgazmów kilka. Jest to skutek znacznego zwiększenia ukrwienia pochwy i macicy. Z badań amerykańskich lekarzy, ginekologa i seksuologa Mastersa oraz psychologa Johnsona wynika, że u kobiet ciężarnych podczas stosunku na przekrwienie narządów płciowych, wynikające z aktu płciowego, nakłada się przekrwienie spowodowane ciążą. To zaś sprzyja zwiększonemu podnieceniu, a tym samym bardziej intensywnemu odbieraniu i przeżywaniu doznań. Obrzęk warg sromowych, zwiększone przekrwienie ścianek pochwy wzmagają nawilżenie – produkcja naturalnego lubrykantu zwiększa się o ok. jedną trzecią. W rezultacie kobieta może przeżyć super orgazm czy też orgazmy wielokrotne. Jednocześnie duże przekrwienie narządów rodnych opóźnia i zwalnia odpływ dodatkowej krwi już po osiągnięciu orgazmu, a w związku z tym podniecenie utrzymuje się jeszcze długo po stosunku.
Ponadto w fazie orgazmu w pierwszych dwóch – trzech miesiącach ciąży mają miejsce wyraźniejsze skurcze mięśni pochwy, co orgazmy czyni mocniejszymi.
Orgazmy w ciąży są wskazane również i dlatego, że wydzielana w tym momencie oksytocyna (hormon peptydowy, należący do tzw. neuroprzekaźników, wytwarzany w podwzgórzu) wywołuje uczucie szczęścia, błogości, a to kobiecie w tym okresie jest przecież jak najbardziej potrzebne. I nie tylko kobiecie. Naukowcy są zdania, że oksytocyna, krążąca w krwioobiegu matki, ma korzystny wpływ również na dziecko, dzięki dostarczanej mu dawki hormonów szczęścia.
Kobieta w ciąży może doświadczać orgazmów nie tylko podczas stosunku, ale także w takcie pieszczot – stymulacji piersi, masażu czy pocałunków. I to również jest jak najbardziej pożądany objaw.
Seks, orgazmy zdrowej kobiecie, u której ciąża przebiega bez zakłóceń, w żadnym razie nie mogą zaszkodzić. Płód jest bowiem dobrze chroniony przed takimi „wstrząsami”. Ale, rzecz jasna, powinien to być seks bezpieczny, bez cyrkowych sztuczek, skomplikowanych ryzykownych technik.

Najbezpieczniejsze pozycje w ciąży

Najlepsze to takie, w których kobieta może regulować siłę i głębokość pchnięć. Czyli takie, w których to ona jest na górze. Są to pozycje idealne na cały okres ciąży. Wskazana jest także pozycja łyżeczki (boczna), kiedy partner leży za kobietą i jego penis wchodzi w nią od tyłu. Jest to bardzo relaksujące ułożenie i kobieta może się w tej pozą tej pozycji jest ta, w której partner jest zwrócony do kobiety twarzą. Ona obejmuje go nogami.
W pierwszych dwóch trymestrach, kiedy jej brzuch nie jest jeszcze bardzo duży, dobra może okazać się pozycja, kiedy kobieta podpiera się na kolanach i na łokciach. On wchodzi w nią również od tyłu.
Wszelkie gadżety typu wibrator, kulki gejszy są w ciąży zabronione.

Kiedy seks w ciąży (i orgazm) nie jest wskazany?

Seks, zwłaszcza zakończony orgazmami, nie jest wskazany w  przypadkach, gdy:

  • ciążą jest zagrożona
  • kobieta odczuwa podczas stosunku czy stymulacji piersi ból lub bliżej nieokreślony dyskomfort
  • kobieta nie ma ochoty na seks
  • po stosunku pojawiło się plamienie (jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem)
  • kobieta o drobnej budowie ciała i źle znosząca ciążę powinna unikać kontaktów seksualnych w okresach, w których przypadałyby terminy kolejnych miesiączek
  • do porodu zostało 6 tygodni
  • w każdym innym przypadku, gdy lekarz zabroni uprawiania seksu.

Seks w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej pary. Codzienna troska o nienarodzone dziecko sprawia, że zastanawiamy się czy którakolwiek z wykonywanych codziennych czynności mu nie szkodzi. Seks w ciąży jest jedną z tych czynności, która może wzbudzić tego rodzaju wątpliwości. Zapytaliśmy eksperta czy w ciąży można uprawiać seks, jakie mogą być korzyści ze współżycia w ciąży, czy uprawiając seks można zaszkodzić dziecku, oraz co powinno nas zaniepokoić.
Autor tekstu: Bożena Stasiak
Autor zdjęcia: photos.com
Mjakmama24.pl - forum mam
uaktualnij licznik
Przeczytaj też:
OBJAWY CIĄŻY. Ciąża a okres: czy możliwa jest MIESIĄCZKA W CIĄŻY?
OBJAWY CIĄŻY. Ciąża a okres: czy możliwa jest MIESIĄCZKA W CIĄŻY?

Słyszysz "miesiączka w ciąży", mówisz "niemożliwe"? A jednak na forach internetowych wątki ...

zobacz więcej

Newsletter

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

No właśnie też wiem, że trzeba dodawał tłuszcz żeby się dobrze przyswajało. Wzajemnie dziewczyny wszystkiego smacznego na święta :)

uzytkownik

czesc dziewczyny... wrocilam do domu. sama sie wypisalam... porazka to wszystko jakas

uzytkownik

Hej,hej. Ja po wizycie. Szyjki już nie mam, lekarz powiedział,że pogłaskał mała po głowie. Rozwarcie na 1 cm, KTG zrobione, ...

facebook

Mjakmama24.pl duży i popularny serwis internetowy, którego głównymi tematami są ciąża, poród i dzieci. Dział Ciąża. Ciąża forum, porady ginekologa. Ciąża pierwsze objawy: jakie są najczęstsze objawy ciąży. Testy ciążowe: jak zrobić test ciążowy, czy jestem w ciąży. Kalendarz ciąży i książeczka ciąży: tydzień ciąży - sprawdź co się dzieje w danym tygodniu ciąży. Ciąża przebieg: tydzień po tygodniu. Zalecane badania w ciąży i wizyty kontrolne u ginekologa: ciąża badania, które musisz zrobić. Badanie poziomu cukru we krwi w ciąży. Kiedy należy wykonać badania prenatalne w ciąży. Ile razy w ciąży należy wykonywać usg. Interpretacja usg w ciąży. Jak rozwija się dziecko w brzuchu mamy. Problemy z donoszeniem ciąży. Ciąża zagrożona, problemy z łożyskiem, problemy z pępowiną, wody płodowe. Co to jest cholestaza ciążowa i cukrzyca ciężarnych. Sposoby na dolegliwości ciążowe, mdłości, wymioty, zgagę, bóle kręgosłupa, puchnące nogi. Zdrowa dieta dla kobiet w ciąży, ciąża jadłospis. Ciąża ćwiczenia: dobre ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Przygotowanie do porodu. Czy warto chodzić na zajęcia w szkole rodzenia.

Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.