Siatki centylowe

Siatki centylowe służą one do oceny rozwoju fizycznego dziecka – pozwalają ocenić, czy jego wzrost i waga są proporcjonalne do wieku.To na pierwszy rzut oka kilka niezrozumiałych linii, oznaczonych liczbami 3, 10, 25, 50, 75, 90, 97. Te liczby to centyle. Na wykresie są też dwie osie – pionowa i pozioma. Na jednej z tych osi narysowany jest wiek dziecka (w miesiącach, bądź w latach). Na drugiej zaznaczono wzrost, lub wagę. Na obu osiach musisz zaznaczyć właściwe parametry (czyli wiek i wzrost lub wagę dziecka), a potem od każdej z nich wyprowadzić linię prostą. Obie proste przetną się na jednej z kilku przebiegających przez wykres krzywych. Każda z tych krzywych ma inną liczbę.
Przykładowe siatki
Data urodzenia
Poród
Płeć

chłopiec

dziewczynka

Aktualna waga (g)
Aktualny wzrost (cm)
zakupy.mjakmama.pl
Magazyny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.