Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

Kalendarz ciąży pozwoli ci obserwować rozwój twojego dziecka tydzień po tygodniu i pomoże ci również zrozumieć, co dzieje się z twoim ciałem w czasie ciąży - od zapłodnienia do porodu.
1 TRYMESTR tydzień:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2 TRYMESTR tydzień:
3 TRYMESTR tydzień:

Oblicz termin porodu

Dzięki naszemu kalkulatorowi łatwo obliczysz przybliżony termin porodu. Pamiętaj jednak, że tylko ok. 5 proc. dzieci rodzi się dokładnie w przewidywanym dniu. Poród może nastąpić nawet dwa-trzy tygodnie przed lub po wyznaczonej dacie.
Data ostatniej miesiączki
Podaj długość cyklu

Pierwszy trymestr ciąży

Pierwszy trymestr ciąży mija pod znakiem dolegliwości: mdłości, wymiotów, bezsenności, gorszego samopoczucia. W pierwszym trymestrze ciąży tworzą się wszystkie narządy wewnętrzne i zaczyna bić serce! W 12. tygodniu dziecko przypomina już miniaturę człowieka, potrafi poruszać klatką piersiową i doskonali ruchy chwytne. W tym czasie można również dostrzec jego płeć, jeśli tylko odpowiednio się obróci. Dziecko pod koniec pierwszego trymestru ciąży waży około 14 g, ma 6 cm.

Wahania nastroju w ciąży - objawy wczesnej ciąży

Wahania nastroju to nie tylko wczesne objawy charakterystyczne dla...

Wczesne objawy ciąży. Jakie są pierwsze objawy ciąży? [PORADNIK]

Pierwsze objawy ciąży można przegapić. Wczesne oznaki zapłodnienia pojawiają się w różnych dniach cyklu menstruacyjnego. Zastanawiasz się, czy to ...

zobacz więcej w dziale CIĄŻA

Drugi trymestr ciąży

Drugi trymestr ciąży jest najprzyjemniejszy dla przyszłej mamy – mijają pierwsze dolegliwości, więc poprawia się samopoczucie. W drugim trymestrze ciąży zmniejsza się również ryzyko poronienia. W tym czasie rozwijają się zmysły dziecka: ono słyszy, czuje smak, reaguje na światło. Powstają też struny głosowe dziecka, które potrafi już otwierać oczy i ma zawiązki zębów stałych. Narządy wewnętrzne cały czas rosną. Pod koniec drugiego trymestru ciąży dziecko może ważyć już nawet kilogram i mierzy prawie 40 cm.
Niskie ciśnienie w ciąży

Niskie ciśnienie w ciąży - przyczyny i objawy niedociśnienia

Niskie ciśnienie w ciąży, w przeciwieństwie do wysokiego nie jest ...

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży - kiedy, jakie badania, o co pytać?

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży - kiedy, jakie badania, o co pytać?

Wybór lekarza prowadzącego ciążę to bardzo ważna sprawa. Dlatego tak ważna jest pierwsza wizyta u ginekologa, gdy dowiemy się o ciąży. Kiedy powin...

zobacz więcej w dziale CIĄŻA

Trzeci trymestr ciąży

W trzecim trymestrze mogą pojawić się bóle pleców, skurcze łydek, mogą pojawić się żylaki i spuchnięte nogi. Trzeci trymestr ciąży to czas intensywnego rozwoju mózgu dziecka, coraz bardziej zaczyna też ono przypominać noworodka: zaokrąglają się jego policzki, stają się bardziej pulchne. W trzecim trymestrze ciąży dziecko znacznie mniej się rusza – samo jest coraz większe, więc miejsca do fikania koziołków ma znacznie mniej. Pod koniec trzeciego trymestru ciąży dziecko waży od 2,5 kg do 3,6 kg.

Indukcja porodu - poród wywoływany (indukowany). To warto wiedzieć

Co to jest indukcja porodu? To sztuczne wywoływanie porodu lub skr...

Czy faktycznie trzeba uczęszczać na zajęcia do szkoły rodzenia?

Podobno kobiety są stworzone do rodzenia - nasze ciało wie, jak ma to zrobić. W trakcie przygotowań do porodu pojawia się jednak wiele obaw i wątp...

zobacz więcej w dziale CIĄŻA

Filmy o ciąży

zakupy.mjakmama.pl
Magazyny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.