Rozwiązanie konkursu: Radość z zabawy z dzieckiem!

Zabawa z dzieckiem - konkurs
fot.: Kamil Moczulski

Czas, który spędzamy z dzieckiem, to coś najcenniejszego, co możemy mu podarować. Co jest potrzebne do tego, by nawiązać z dzieckiem wieź? Ile tak naprawdę czasu powinniśmy poświęcić dziecku, by mogło coś zyskać na Waszych relacjach? I w końcu: w jaki sposób najbardziej efektywnie spędzać czas z dzieckiem? Obejrzyj zwycięskie fotografie!

 - Dziecko uczy się przez zabawę. Maluchy poznają otoczenie, świat, wchodzą w różne relacje właśnie dzięki zabawie - mówi Marta Załuskowska - psycholog, dyrektor przedszkola Piccolo Leonardo. Podkreśla również, że jest wiele możliwości spędzania czasu z dzieckiem, bez użycia tradycyjnych zabawek. W zabawie z dzieckiem najważniejsza jest uwaga poświęcona maluchowi, obserwowanie i zaspakajanie jego potrzeby bliskości i zrozumienia.

Warto wykorzystać ten czas. Poprzez zabawę i wspólne chwile budować pełną bliskości i ciepła więź z dzieckiem, jednocześnie rozwijając jego kreatywność i wyobraźnię. Taka zabawa pozwala również dorosłym przypomnieć sobie, czym jest dziecięca radość.

Nasi czytelnicy znaleźli w przedświątecznej krzątaninie czas na wspólne zajęcia. Inspiracje i pomysły można czerpać z tego, co nas otacza: wspólne przygotowanie świątecznych pierniczków, własnoręczne wykonanie ozdób choinkowych, nauka piosenek... wszystko może przynieść wiele radości. A fotografi tych chwil pozostaną piękną pamiątką. Ale nie tylko... Autorzy najpiękniejszych zdjęć otrzymają słodkości ufundowane przez Wedla.

Fotografia nadesłana przez panią Małgorzatę

 

Fotografia nadesłana przez panią Aleksandrę

 

Fotografia nadesłana przez pana Kamila

 

Fotografia nadesłana przez panią Mariolę

 

Fotografia nadesłana przez panią Patrycję

 

Zdjęcie nadesłane przez panią Monikę

 

Fotografia nadesłana przez panią Katarzynę

 

Fotografia nadesłana przez panią Agnieszkę

 

Fotografia nadesłana przez pana Janusza

Polecamy film: Kreatywna zabawa z dzieckiem

Aktualizacja: 2017-01-24 Publikacja: 2017-01-20
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Wedel
Wedel
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.