Poród

Do wydarzenia, jakim jest poród przyszli rodzice przygotowuja sie 9 miesięcy.Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, odczuwają ekscytację i niepokój. Wśród wątpliwości dotyczących przyjścia na świat dziecka, na plan pierwszy wysuwają się pytania o objawy porodu, jego przebieg oraz opiekę medyczną w szpitalu.

Nie da się chyba być bliżej rodzącej i noworodka i widzieć więcej, niż pokazuje fotografia porodowa. Chyba, że jest się lekarzem lub położną... Dla kobiet, które już są mamami, te zdjęcia będą jak podróż w czasie do własnych porodów. Dla tych, przed którymi wciąż jest jeszcze pierwszy poród - będą idealnym studium wiedzy na temat tego wyjątkowego dnia. Te fotografie mówią same za siebie.
Urodziłaś dziecko i dostrzegasz, że zdarza ci się mimowolnie popuszczać mocz? Ten problem nie zniknie sam, jeśli w porę nie udasz się na konsultację do specjalisty. Ginekolog lub fizjoterapeuta uroginekolog będzie w stanie ocenić, jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy i jak można mu zaradzić. Warto także zadbać o prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego i dróg moczowych oraz mięśni.

Materiał sponsorowany

Siara zebrana jeszcze przed porodem, ma wiele zastosowań dla zapewnienia komfortu mamie i dziecku w pierwszych dniach jego życia. Może być szczególnie pomocna i ważna dla zdrowia nowonarodzonego dziecka mamy, która miała cukrzycę ciążową. Oto, jak można wykorzystać zebraną jeszcze w ciąży siarę, dlaczego to temat ważny dla matek z cukrzycą i jak w praktyce ją zgromadzić.
Wyszukując w sieci hasło "blizna po cesarce" można znaleźć mnóstwo zdjęć. Większość z nich jednak przestawia poporodowe brzuchy z opatrunkami, albo całkiem wygojone rany. Prawda nie jest jednak tak estetyczna i może nieco przerażać. Ta mama robiła zdjęcia swojej blizny codziennie, tuż po cesarce. Nie po to, by przerażać, ale by inne kobiety nie przeżyły takiego szoku, jak ona.
35–letnia mieszkanka Wrocławia dopiero po dwóch latach odważyła się opowiedzieć, co spotkało ją w szpitalu na wrocławskim Brochowie, gdzie zgłosiła się na wywołanie poronienia po obumarciu płodu. Odzieranie z godności to za mało, aby opisać emocje, które jej wówczas towarzyszyły.
Trudno chyba szukać polskiej celebrytki, która pokazywałaby tak realnie swoje życie, jak ona. Nawet jeśli gwiazdy pokuszą się o trochę szczerości, to zazwyczaj jest to maleńki jej skrawek. Lubią chociażby pokazywać swoje "realne" zdjęcia, dopiero, gdy już dojdą do formy i są one tylko przykrym wspomnieniem. Ola Żebrowska jest inna i za to kochają ją fanki. "Dziękuję za ten profil" - piszą.
Nowożeńcy z Anglii wyjechali w podróż poślubną do Turcji. Niestety w trakcie wakacji Louise Crawshaw-Bowen zaczęła przedwcześnie rodzić. W szpitalu wykonano cesarskie cięcie, a noworodka objęto opieką na oddziale intensywnej terapii noworodka. Gdy para zwróciła się do ubezpieczyciela o pokrycie kosztów leczenia, ten odmówił. Aby zapłacić szpitalowi, świeżo upieczeni rodzice muszą teraz sprzedać dom.
Aromaterapia kojarzy nam się z wewnętrznym spokojem, przyjemnym zapachem, zapalonymi świeczkami i wygodnym miejscem do odpoczynku. Olejki eteryczne można skutecznie zastosować również podczas porodu. Dowiedz się, jak działa aromaterapia i jakie zapachy można stosować w porodzie.
Ola Żebrowska wieść o urodzeniu swojego 4. dziecka przekazała dopiero wczoraj. Świeżo upieczona mama czuje się świetnie i już powróciła na swoje media społecznościowe z dużą dawką humoru dla swoich fanek. Tym razem wspólnie z nimi śmieje się z pytań ojców na porodówkach.
Czy wyznaczony termin porodu w twoim wypadku się sprawdzi? Wiemy, że niepewność ostatnich tygodni przed porodem jest ciężka do zniesienia, dlatego szukamy odpowiedzi na to pytanie.
Przyszłe mamy podczas ciąży w różny sposób zdobywają wiedzę na temat porodu: czytają w internecie, kupują poradniki, gazety, uczęszczają na zajęcia do szkoły rodzenia. Często jednak zapominają o tej jednej publikacji, która powinna być kluczowa dla kobiet szykujących się do porodu. Przypomniała o niej ostatnio pewna położna.
Żona Michała Żebrowskiego jest na finiszu ciąży – to już 40. tydzień, zatem poród może nastąpić w każdej chwili. Czekając na ten moment Ola Żebrowska opublikowała swoje zdjęcie, na którym prezentuje ciążowy brzuch i dzieli się z obserwatorami zaleceniami na przyspieszenie porodu, jakie usłyszała od swojego lekarza. Jednym z nich jest jedzenie ostrych potraw. Mąż od razu zareagował.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Coraz bardziej świadome praw pacjenta kobiety decydują się na poród rodzinny i są zorientowane w kwestii zabiegów, których mogą odmówić i tych, które im przysługują, np. znieczulenie zewnątrzoponowe.

Poród w terminie

Prawidłowo monitorowana przez lekarza ciąża zwykle nie przynosi niespodzianek – poród odbywa się w wyznaczonym terminie (z tolerancją 14 dni), a przyszli rodzice z reguły stawiają się w szpitalu odpowiednio wcześnie przed porodem. Regularne badania kontrolne oraz niebagatelizowanie dolegliwości pozwalają też zmniejszyć ryzyko porodu przedwczesnego.

Jak długo trwa poród?

Długość porodu zależy od indywidualnych czynników. Poród wieloródki trwa zwykle krócej: około 4-6 godzin, gdy tymczasem kobieta rodząca po raz pierwszy może rodzić 10 godzin i dłużej.  Różnice pomiędzy porodem naturalnym a cesarskim cięciem oraz wyższość jednego nad drugim są przedmiotem dyskusji wielu przyszłych mam. Niezależnie od dominujących w tym czasie dylematów, jedno jest pewne – moment poznania swojego dziecka i wzięcia go w ramiona zbliża się wielkimi krokami.