Anna Wendzikowska napisała bajkę dla dzieci!

2014-09-29 14:21 Materiał sponsorowany

Nikt nie powinien przejść obojętnie obok głodnego dziecka i tej wrażliwości powinniśmy uczyć nasze dzieci od najmłodszych lat. Dziennikarka i aktorka, Ania Wendzikowska napisała bajkę dla dzieci, która pokazuje, że dzielenie się to dobry nawyk i tym samym zachęca do udziału w tegorocznej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, (3 i 4 października br).

Anna Wendzikowska
Autor: _materialy_prasowe

Trudno jest poruszać z najmłodszymi tematy skomplikowane i poważne. Zdaniem psychologów najlepszym sposobem na to, jest rozmowa z dzieckiem językiem dla niego zrozumiałym. Dlatego z okazji 12. edycji programu Podziel się Posiłkiem aktorka
i dziennikarka, Ania Wendzikowska napisała bajkę „Nauka dzielenia według Julki”. Przy jej pomocy w sposób przyjemny i bliski maluchom możemy pokazać najmłodszym, że dzielenie się jest naprawdę proste i ważne. Dzięki bajce również rodzice będą mogli porozmawiać ze swoimi dziećmi o tak ważnym i trudnym problemie, jak niedożywienie. W Polsce bowiem wciąż 160 000 dzieci* w wieku szkolnym codziennie patrzy na pusty talerzyk.
Bajkę można przeczytać i odsłuchać na stronie www.podzielsieposilkiem/Strefa-rodzica.

"Mam nadzieję, że bajka o sympatycznej Julce pomoże przybliżyć dzieciom problem niedożywienia, który dotyczy często ich rówieśników. Dlatego zachęcajmy swoje dzieci do dzielenia się i razem weźmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, która odbędzie się 3 i 4 października br.” – mówi Ania Wendzikowska.

Każdy może zostać wolontariuszem Podziel się Posiłkiem

Ania Wendzikowska nagrywając bajkę przyłączyła się do tysięcy wolontariuszy Podziel się Posiłkiem. W ten oryginalny sposób przypomina, że każdy z nas może pomóc walczyć z niedożywieniem dzieci. Wystarczy 3 i 4 października br. wziąć udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem przekazując podstawowe produkty spożywcze do koszyków oznaczonych plakatami z logo programu w ponad 3 000 sklepach na terenie całego kraju (Lista sklepów na www.podzielsieposilkiem/Zbiorka-zywnosci/Gdzie-zbieramy).
Można też pomóc kupując paczkę żywności we wrześniu i październiku na stronie charytatywni.allegro.pl.

Więcej informacji na www.podzielsieposilkiem.pl.

*Badanie Millward Brown przeprowadzone w 2013 roku na zlecenie Danone i Banków Żywności, na reprezentacyjnej próbie wychowawców klas I-VI.    

Dobrze wiedzieć

O Programie Podziel się Posiłkiem

Od 11 lat Program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 14 000 000 posiłków najmłodszym Polakom. Jest to możliwe dzięki udziale w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem. W tym roku akcję można wesprzeć również on-line poprzez serwis charytatywni.allegro.pl. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznym i Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności.
Bądź na bieżąco dzięki profilowi Podziel się Posiłkiem na Facebooku: www.facebook.com/PodzielsiePosilkiem. Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na stronie internetowej  www.podzielsieposilkiem.pl.
Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000063599), której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 31 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3 600 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do 1 500 000 osób najbardziej potrzebujących. W 2013 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 64 000 ton artykułów spożywczych. W Polsce 2,5 miliona osób, żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, oznacza to, że na miesięczne utrzymanie mają mniej niż 519 zł.  Jednocześnie 9 milionów ton żywności marnuje się. Federacja Polskich Banków Żywności działa po, to aby rozwiązywać ten paradoks. www.bankizywnosci.pl

Firma Danone Sp. z o.o. jest obecna w Polsce 20 lat, posiada dwie fabryki: w Bieruniu oraz Warszawie. Jest liderem w branży świeżych produktów mlecznych. Misją firmy jest bycie najbardziej zaufaną, odpowiedzialną i podnoszącą wartość życia marką żywieniową, wybieraną przez konsumentów każdego dnia. Firma od lat walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez Program Podziel się Posiłkiem i Partnerstwo dla Zdrowia (produkty Mleczny Start).  Więcej www.danone.pl