Aktualności

Jakub Tolak, znany między innymi jako serialowy Daniel z "Klanu", już dawno porzucił karierę aktorską. Jakiś czas temu powrócił jednak jako influencer. Odkąd zostali ojcem, spora część jego treści skupia się na rodzicielstwie. Kuba jest zakochanym tatą i deklaruje, że przy dziecku może robić wszystko.
Jesteś mamą słodkiego noworodka, który co prawda budzi się milion razy w ciągu nocy, ale jeszcze nie nauczył się chodzić, skakać i biegać? Doskonale, masz jeszcze czas, aby przygotować się na apokalipsę kilkulatka, zanim zacznie on biegać, skakać, uciekać, rozrzucać rzeczy wokół siebie i je chować.
Jeśli martwisz się, że za rzadko odkurzasz, przez co twoje raczkujące dziecko narażone jest na kontakt z brudem i zarazkami, to możesz odetchnąć z ulgą. Pełzający malec wprawdzie wdycha 4 razy więcej kurzu niż ty, ale nie jest to dla niego tak złe, jak myślisz.
Ból głowy może być dla ciebie ostrzeżeniem, czego w danej chwili brakuje twojemu organizmowi. Specjaliści rozróżniają różne bóle głowy ze względu na miejsce dolegliwości. Pielęgniarka wyjaśnia, co oznaczają i jak można sobie z nimi poradzić.
Cieszysz się, że maluch nauczył się łapać piłeczkę, ale nie ogłaszasz tego w mediach społecznościowych. Ot, kolejna zdobyta umiejętność, mniej ważna niż samodzielne chodzenie czy picie z kubeczka. Nie masz racji! Nauka łapania piłki to olbrzymi krok milowy rozwoju dziecka, od którego zależy jego nauka.
Gwiazdy Hollywood często publikują zdjęcia swoim pociech w mediach społecznościowych, podkreślając, jak bardzo są z nich dumni. Niektórzy mogą pochwalić się swoimi dorosłymi już dziećmi, które są do nich uderzająco podobne. Co więcej, część z nich poszła w ślady swoich rodziców i również została aktorami. Słyszałaś o nich?
Każdy, kto choć raz miał w domu chorego malucha, zdaje sobie sprawę, jak stresujące może stać się podawanie lekarstw. Mało, że odmierzenie odpowiedniej ilości czasami już budzi u rodzica niepewność, to jeszcze dzieci zazwyczaj po prostu nie cierpią lekarstw. Ukrywają się, zasłaniają buzię, plują przyjętym już syropem. Jak uniknąć tego "cyrku"?
1 października zacznie działać rejestr ciąż: na mocy rozporządzenia informacje o ciąży pacjentek będą wpisywane do Systemu Informacji Medycznej. Według ministerstwa taka zmiana ma zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo zdrowotne przyszłych mam, np. ratownikom medycznym. Same dane zaś mają nie być przekazywane urzędom i instytucjom.
O profilaktykę przeciwkleszczową większość z nas najbardziej troszczy się podczas letnich spacerów po lesie. To błąd, bo kleszcze najbardziej aktywne są późną wiosną i wczesną jesienią. Szczyt aktywności rocznej kleszczy przypada na miesiące maj-czerwiec i wrzesień-październik. Na szczęście są sposoby, by walczyc z ich plagą. Jeden z nich - wyjątkowo prosty do wykonania, zdradził pewien leśnik.
Agnieszka Hyży nie po raz pierwszy porusza ten nieco drażliwy temat. Prezenterka od 7 lat jest w związku małżeńskim z piosenkarzem Grzegorzem Hyży. Obydwoje mają dzieci z poprzednich małżeństw. Ostatnio dziennikarka udzieliła dość szczerych wyznań w tym temacie.
Narodziny dziecka to czas, gdy stajemy przed wieloma wyzwaniami. Chcemy, aby nasze maleństwo było zdrowe i się najadało, ale jednocześnie mamy problem z karmieniem piersią. Zastanawiamy się, co będzie teraz z naszą pracą i nienawidzimy własnego ciała. Sprawdź, jak możesz poradzić sobie z wyzwaniami, które stawia przed tobą macierzyństwo.
Rozwód to poważna decyzja, a wątpliwości dotyczących rozstania z partnerem jest bardzo dużo. Na najczęstsze pytania o alimenty i opiekę nad dzieckiem podczas webinaru odpowiadała Karolina Kulikowska-Siewruk, adwokat i Szef Praktyki Prawa Rodzinnego z kancelarii Kopeć&Zaborowski.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza