Aktualności

Minister edukacji narodowej potwierdził w poniedziałek 1 czerwca, że uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami. Nauczanie zdalne zostało przedłużone o kolejne tygodnie aż do zakończenia roku szkolnego przewidywanego na 26 czerwca.
W wiosennym wydaniu szczególnie polecamy artykuł o tym, jak dbać o siebie i swój organizm w okresie ciąży i po ciąży, kiedy to szczególnie jesteśmy narażone na różnego rodzaju infekcje. To ważne zwłaszcza teraz, gdyż – jak prognozują naukowcy – pandemia koronawirusa nie minie szybko, trzeba więc zadbać o swoją odporność. O swoją, ale też i o dziecka.
Już od 6 czerwca Park Rozrywki Julinek znowu zaprosi do siebie całe rodziny. Główną atrakcją otwarcia sezonu będzie Wielka Parada zakończona pokazem akrobatycznym zwycięzców programu „Mam Talent!” - Marysi i Juliana. Fani cyrkowych emocji zobaczą także pokazy Rympau Kru i Magdaleny Sztencel oraz - obowiązkowe - występy klownów. Na miejscu będzie też można nauczyć się żonglerki i kręcenia talerzami.
Zastanawiacie się, ile dzieci chodzi do przedszkoli? Ile placówek jest otwartych, a ile nie zdecydowało się na wznowienie działalności? Sprawdźcie.
Trwają prace legislacyjne nad przedłużeniem zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8. Popularnie nazywana "opieka" miałaby być przedłużona do 28 czerwca.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podało harmonogram egzaminów, które ze względu na pandemie koronawirusa nie odbyły się we wcześniej planowanym czasie.
Już wiadomo, że od 25 maja do szkoły mogą, ale nie muszą, wrócić dzieci z klas 1-3. Nauczyciele zapewnią im zajęcia opiekuńcze, ale nauka zdalna nadal będzie kontynuowana. A kiedy odbędą się normalne zajęcia? "W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego" - poinformował wiceminister edukacji narodowej.
Dziękując bohaterom, nie wolno zapomnieć w tym trudnym czasie o położnych wspierających kobiety na salach porodowych, oddziałach położniczych, w ich domach. W czasach pandemii wykonują one swój zawód w niezwykle trudnych warunkach.
Minister edukacji zapowiedział, ze razem z informacjami o kolejnych poluzowaniach, podana zostanie informacja o dacie powrotu dzieci do szkół. Dowiemy się tego za ok. 2-3 tygodnie - zapowiedział Piontkowski.
Jesteś młodą mamą i urodziłaś w czasach #korony? Na pewno masz wiele pytań, jak przeżyć pierwsze dni macierzyństwa w tym dziwnym czasie. Oto nasze odpowiedzi.
Firma rozpoczęła sprzedaż niespodzianką- limitowaną serią zestawów BALTIC HOME SPA fit, które rozeszły się błyskawicznie. Pełna oferta kosmetyków ziaja, ziaja med oraz ziaja pro jest już dostępna na www.ziaja.com
Główny Inspektor Sanitarny podał wytyczne odnośnie opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach, które będą obowiązywać po otwarciu placówek. Jak będzie wyglądać opieka nad maluchami?

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020