Aktualności

Na czas pandemii koronawirusa wstrzymano porody rodzinne. Kobiety, u których zbliża się termin porodu, obawiają się, że w tych trudnych chwilach będą zdane same na siebie. A my mówimy: #MamyWkoronie - nie jesteście same! Jest z Wami tysiące kobiet i setki położnych. Żadna z Was nie urodzi sama.
Anglia ma problemy z dostosowaniem się do ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Jak wygląda życie i edukacja w czasie kwarantanny opowiada Polka mieszkająca w hrabstwie Devon.
Rozwój technologii przyczynił się do tego, że nasze codzienne zachowania, nawyki uległy zmianie. Internet daje nam możliwość komunikowania się z rodziną, ze znajomymi, robienia zakupów, dokonywania opłat. A jak wyglądają współczesne metody nauczania czy podnoszenie kompetencji za pomocą jest efektywne i jak zachować wewnętrzną motywację i dyscyplinę w czasie pracy zdalnej?
Pierwsze Komunie Święte być może się nie odbędą tak, jak to planowano. Te ważne dla wielu dzieci uroczystości mogą zostać przesunięte na inny termin ze względu na epidemię koronawirusa.
W Berlinie życie trochę zwolniło, ale na ulicach nadal można spotkać ludzi. O okresie epidemii w Niemczech opowiada Sandra, mama trójki dzieci, mieszkająca w Berlinie.
Szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do Wielkanocy. Rodzice muszą poradzić sobie samodzielnie z opieką nad dziećmi. Ci, którzy pracują mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Kilka dni temu ministerstwo edukacji przedłużyło okres zamknięcia szkół z powodu epidemii koronawirusa do 10 kwietnia. Od 25 marca wszystkie szkoły mają obowiązek prowadzenia zdalnego nauczania. Jak wygląda w praktyce nauka w domu i czy rodzice muszą w niej uczestniczyć?  
W Belgii podczas epidemii koronawirusa wprowadzono podobne zasady poruszania się w przestrzeni publicznej jak w Polsce. Czy Belgowie stosują się do rządowych zaleceń? O życiu w Belgii w czasie epidemii opowiada Marta, która od 3 lat mieszka w belgijskim Leuven.
Jeden z oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze musiał zostać dziś zamknięty po tym, jak u jednego z małych pacjentów zdiagnozowano wirusa z Wuhan. Lekarze przypominają – dzieci przechodzą infekcje lżej, ale to nie znaczy, że są w ogóle odporne na koronawirusa!
Paryż opustoszał, ale część Francuzów nadal pracuje. Jak wygląda opieka nad dziećmi w czasie epidemii koronawirusa nad Sekwaną? Rozmawiamy z Ewą, Polką mieszkającą na stałe w Lyonie.
Czy w Szwecji zamknięto szkoły i przedszkola? Jak wygląda opieka nad noworodkiem w dobie koronawirusa? Na te i inne pytania dotyczące koronawirusa w Szwecji odpowiada Ania, która od kilku lat mieszka w Sztokholmie z mężem i dwiema córkami, 4-letnią Mają i kilkutygodniową Polą.
W Irlandii szkoły zamknięte są już 2 tygodnie. Joanna, nauczycielka polskiej szkoły SEN w Dublinie opowiada, jak wygląda czas epidemii na wyspie.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020