Aktualności

Koronawirus z Wuhan to groźny patogen, odkryty niedawno w Chinach, który prowadzi do silnych infekcji układu oddechowego, niekiedy prowadzących do śmierci. Szczególnie zagrożone są nim osoby o obniżonej odporności. Na razie w Polsce nie odnotowano przypadków zakażenia, ale wirus dotarł już do Europy.
"Wiesz, co tatuś musi zrobić? Dać ci klapsa...". Internet obiegły screeny nowo wydanego poradnika dla rodziców. Jego autor, amerykański ojciec i pastor, zachęca do wymierzania kar cielesnych nawet kilkumiesięcznym niemowlętom! Sprawę nagłośniła jedna z blogerek, która chce zgłosić ją do Rzecznika Praw Dziecka.
Szczepienia obowiązkowe to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. Jak zapowiada Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, Krajowy Konsultant ds. Zdrowia Publicznego, wkrótce zostaną rozszerzone o nowe darmowe szczepienie przeciwko wirusowi HPV.
W ostatnim roku część województw wprowadziło nowe kryterium przy rekrutacji do publicznych żłobków. Jest nim obowiązek szczepienia dzieci ubiegających się o miejsce w placówce. W Warszawie od stycznia 2020 roku rodzic będzie mógł uzyskać miejsce w żłobku dopiero po okazaniu wpisu w książęce zdrowia dziecka o dokonanych szczepieniach.
13-latka zostanie matką. To już wydaje się nieprawdopodobne, tym bardziej szokujący jest fakt, że według relacji dziewczynki, ojcem dziecka jest jej 10-letni przyjaciel. Czy chłopiec w tym wieku jest w ogóle zdolny do zapłodnienia?
Magdalena Różczka, aktorka teatralna i filmowa. Od lat związana jest z Interwencyjnym Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku, o którym opowiada jej najnowszy film „1800 gramów”. Ale pomoc dzieciom, które nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych to nie jedyny element działalności społecznej aktorki. Jako mama dwóch dziewczynek: 11-letniej Wandy i 5-letniej Heleny zaangażowała się również w kampanię społeczną „Dziel się Uśmiechem”, której celem jest edukacja dzieci w zakresie higieny jamy ustnej.
Najlepsza położna w Polsce, która wygrała szósty ogólnopolski konkurs "Położna na medal" zdobyła 960 głosów i wyprzedziła 518 konkurentek z całego kraju.
Od kilku dni w mediach mówi się o zmianach w świadczeniach 500 plus. Wyjaśniamy, czym są zapowiadane zmiany i czy rzeczywiście dotkną rodziny z dziećmi.
Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży - to efekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która zacznie obowiązywać od 1 lipca 2020 r. Darmowe będą leki podtrzymujące ciążę oraz te, od których zależy zdrowie przyszłej mamy i prawidłowy przebieg jej ciąży.
Małgorzata Rozenek i jej mąż Radosław Majdan od dawna starali się o dziecko. Wreszcie się udało! Były bramkarz potwierdził na portalu społecznościowym, że w przyszłym roku kalendarzowym zostanie ojcem!
Kilkanaście dni temu w Warszawie u 3-letniego chłopca rozpoznano sepsę meningokokową. Dzięki szybkiej pomocy medycznej – dziecko zostało przyjęte do szpitala po kilkunastu godzinach od pojawienia się objawów – jego stan jest dobry.
Czy chcesz wiedzieć, jak uniknąć anemii w ciąży i jak wychować szczęśliwe dziecko? Eksperci odpowiedzą na to pytanie w najnowszym numerze "M jak mama", który jest już dostępny w kioskach i w wersji cyfrowej.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020