Aktualności

WHO alarmuje, że cesarskie cięcia w Europie stanowią już niemal 26 proc. wszystkich porodów, w Polsce - 40 proc. Zdaniem prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski, prezesa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, odpowiada za to m.in. brak powszechnej dostępności do znieczulenia w trakcie porodu siłami natury.
5-letni Kacper ma problemy z nadpobudliwością. Jednak przedszkole nie zaczekało na opinię ekspertów z poradni specjalistycznej. W trybie natychmiastowym wypisano dziecko z placówki.
Małgorzata Rozenek w swoich mediach społecznościowych podzieliła się kilkoma rodzinnymi zdjęciami z marszu, który w niedzielę 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy. W komentarzach postem uszczypliwi obserwatorzy zamiast skupić się na głównym temacie posta, znów zaczęli wytykać prezenterce błędy wychowawcze.
Naukowcy odkryli, że suplementacja witamin i minerałów może poprawić koncentrację u dzieci z nadpobudliwością ruchową i ADHD. Wyniki badań są zaskakujące, ponieważ mogą wpłynąć na sposób leczenia ADHD.
Podczas marszu zorganizowanego 4 czerwca w Warszawie Donald Tusk zdradził imię najmłodszej córki Kasi Tusk. Córka byłego polityka znana jest z tego, że pilnie strzeże swojej prywatności, dlatego przez 2 lata ukrywała, jakie imię nosi jej młodsza córeczka.
Awantura domowa mogła zakończyć się tragicznie dla 4-letniego chłopca. Dziecko zostało uderzone z dużą siłą drzwiami przez pijanego ojca. Pomimo powagi sytuacji, szpital odmówił wykonania badań, odsyłając matkę z synkiem do Łodzi.
Francja ostrzega przed zgonami noworodków. Wcześniej informacje w sprawie niepokojących zachorowań noworodków przekazali Brytyjczycy. Przyczyną wzrostu śmiertelności wśród nowo narodzonych dzieci jest mutacja jednego z enterowirusów.
Młoda mama przestrzega innych rodziców przed opaskami na głowę. Te wyglądające z pozoru uroczo ozdoby dla dzieci mogą być niebezpieczne.
Bycie ojczymem nie jest łatwe, a walka o akceptację przez przybrane dzieci to nieraz długa i wyboista droga. Pewien mężczyzna poradził sobie wspaniale ze zdobyciem miłości przybranej córeczki. Zobacz, co zrobił w dniu swojego ślubu.
Tego nikt się nie spodziewał. Matka, która pełniła rolę skarbnika i zbierała na wydatki związane z uroczystością pierwszej komunii, przywłaszczyła sobie zebraną kwotę. Rodzice zgłosili sprawę na policję.
Niedawno minęły 23 lata, odkąd córka Ewy Błaszczyk zakrztusiła się przy połykaniu tabletki, i w wyniku nieodtlenienia mózgu zapadła w śpiączkę. Co jakiś czas aktorka dzieli się z mediami informacjami o stanie zdrowia Oli. Kilka dni temu w rozmowie z Newserią.pl powiedziała, że "widzi światełko w tunelu".
Swietłana P. stworzyła rodzinny dom dziecka. Przez lata przyjęła pod swój dach dziesięcioro dzieci, ale nikt nie zauważył, że przeszły one piekło. Niedawno prawda ujrzała światło dzienne, a lekarka, która badała dzieci, do dziś nie może się pozbierać.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza