Aktualności

Mnogość ocen stawianych przez nauczycieli sprawia, że dzieci przestają uczyć się dla siebie, robią to dla ocen. Powszechna jest klasowa rywalizacja o to, kto dostanie 5 a kto 6, która zaczyna się już na etapie edukacji wczesnoszkolnej.
Hanna, Laura, Lilianna i Sofia przyszły na świat 3 stycznia w poznańskim szpitalu. Urodziły się w 32. tygodniu ciąży jako wcześniaki. Szczęśliwie wszystkie są już w domu z rodzicami i bratem. Ich rodzice dzielnie radzą sobie z opieką nad nimi, mają jednak żal, że państwo nie ma żadnych systemowych procedur pomocowych dla takich rodziny jak oni.
Wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę nie są optymistyczne. Aż 90 proc. młodych sportowców doświadczyło przemocy. Jej źródłem są zarówno współzawodnicy, jak i trenerzy. "Osoba, która miała być mentorem, jest tą, która krzywdzi" - zaznaczyła Monika Horna-Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka.
Pomysł jednej z nauczycielek szkoły podstawowej tak bardzo spodobał się uczniom, że dziś trudno sobie wyobrazić, by wystawa zwierząt domowych miała się nie odbyć. Oprócz psów, kotów i chomików pojawiły się na niej także szczury, żółwie, a nawet... węże.
Virginia Bocelli coraz częściej towarzyszy ojcu podczas tras koncertowych, występując z nim na scenie. Zdecydowanie nie wygląda na swoje 12 lat i już zachwyca publiczność piękną barwą głosu. Czy stanie się równie popularna jak jej tata?
Jak zarobić 6 tysięcy złotych od razu po maturze? Wystarczy wybrać się na miesiąc szkolenia w ramach specjalnej edycji Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej skierowanej do młodych. Odbędzie się ona już w te wakacje. Dal chętnych wojsko przygotowało więcej niż jeden termin.
Kariera Viki Gabor nie zwalnia. Przed nami premiera jej kolejnej płyty. Jak nastolatka, która jest nie tylko piosenkarką, ale i uczennicą, łączy te dwa światy? "Wszystko jakoś ogarniam" - przyznaje. Ale jak? Nastolatka opowiedziała o tym w wywiadzie.
Nastolatka nie zawahała się ani chwili, gdy zobaczyła potrzebującą pomocy osobę. Chłopiec mieszkający w sąsiedztwie wywrócił się na rowerze i stracił przytomność. Dzięki zachowaniu odważnej 12-latki na czas otrzymał pomoc.
Leki, których substancją czynną jest ibuprofen - obok tych z paracetamolem - są podstawowym wyposażeniem wielu apteczek. GIF poinformował o wstrzymaniu sprzedaży popularnego leku, który łykamy m.in. na ból głowy czy bolesne miesiączkowanie.
Z perspektywy uczniów to oczywiście świetna wiadomość, bo w wielu szkołach podstawowych szykują się kolejne trzy dni wolne od zajęć lekcyjnych. Odpoczynek już niedługo, bo w drugiej połowie maja. Wolne będą wtorek, środa i czwartek.
Automatyczną czynnością jest mycie owoców, które zjadamy ze skórką. Co z tymi, które obieramy? Tu już bywa różnie. Jeden z odcinków "Klanu" przypomniał o czynności, o której wiele osób na co dzień zapomina. A to błąd.
– Od września chcemy przeprowadzać w szkołach przeglądy uzębienia dzieci – ogłosiła na antenie Radia ZET minister zdrowia Izabela Leszczyna. Wyjaśniła jednak, że powrót do rozwiązania znanego sprzed lat, nie będzie wiązał się z przywróceniem do szkół gabinetów stomatologicznych.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza