Aktualności

Świat wciąż walczy z pandemią koronawirusa, często zapominając o innych problemach zdrowotnych, a przecież rozpoczynająca się jesień to sezon na przeziębienie i grypę, a także jeszcze jeden groźny wirus... - wirus RS, którego bać powinni się przede wszystkim rodzice wcześniaków.

Materiał sponsorowany

MEN wprowadza zmiany do wytycznych sanitarnych dla szkół. Jak poinformowano, aktualizacja ta wynika z potrzeby szczególnej ochrony uczniów z chorobami przewlekłymi. Co konkretnie się zmieni?
Po trzech miesiącach od porodu dziennikarka wraca do obowiązków zawodowych i... Chudnie w oczach! Na Instagramie pokazała, jak ćwiczy w domu z synkiem. To nie takie trudne!
Popularyzowanie zdrowego stylu życia to kluczowy element akcji społecznej AQUAPHOR, wspierającej młodych sportowców. Jeśli twoje dziecko ma pasję sportową i chce rozwijać swój talent, ale brakuje mu środków na realizacje tego marzenia - ta akcja jest właśnie dla Was! Do zdobycia 10 stypendiów po 10 000 zł.
"Więcej niż poród" to nowa publikacja Fundacji "Rodzić po ludzku", która przeznaczona jest dla mam rodzących w okresie pandemii i nie tylko. Patronem e-poradnika jest serwis mjakmama24.pl, a jego czytelniczki mają szansę otrzymać e-poradnik za darmo.
Pandemia nie odpuszcza, wraz z powrotem dzieci i nauczycieli do szkół, pojawiają się coraz to nowe doniesienia o konieczności zamknięcia kolejnych placówek. Szkoła, w której jest przypadek zachorowania na koronawirusa, przechodzi na nauczanie zdalne lub hybrydowe.
W ubiegły weekend w Parku Rozrywki Julinek aktor Marcin Błach opowiadał o tej ważnej akcji. O co w niej chodzi?
Mówi się, że katar to nie choroba, dlatego czasem rodzice, którzy nie mają z kim zostawić przeziębionego dziecka, zawożą je, jak co dzień, do przedszkola. Czy to dobre i dopuszczalne rozwiązanie? I czy katar faktycznie nie jest szkodliwy dla innych dzieci?
Kolejne województwa i miasta w Polsce wprowadzają dla swoich mieszkańców bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom typu B. Meningokoki to groźne bakterie wywołujące sepsę i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Najczęściej chorują najmłodsi. Obecnie profilaktyka zakażeń meningokokowych nie jest wpisana do Programu Szczepień Ochronnych jako obowiązkowa, jednak szczepienia dostępne w ramach programów samorządowych cieszą się dużą popularnością.
Pierwszy września za nami. Jak wygląda nauczanie w dobie pandemii? Czy nasze dzieci są bezpieczne w szkole? Sprawdziliśmy, jak wyglądają pierwsze dni nauki w polskich szkołach i przedszkolach.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszą listę leków refundowanych, wśród których znalazło się ponad sto leków dla kobiet w ciąży.
Rodzice dzieci z autyzmem od lat szukają wytłumaczenia skąd bierze się to zaburzenie rozwoju. Winą obarczane były szczepienia, jednak lekarze nie zgadzali się z tym stwierdzeniem, sądząc, że autyzm ma podłoże genetyczne. Niestety, do tej pory nie było na to dowodów.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my