Aktualności

Rak jąder i prostaty każdego roku dotyka wielu mężczyzn. Jak się przed nim ustrzec? O tym informuje Ogólnoświatowa akcja Movember, która trwa przez cały listopad i ma na celu podnoszenie świadomości mężczyzn o ich zdrowiu, w tym o profilaktyce raka jąder i prostaty. Symbolem akcji są wąsy, które przyciągają uwagę, dzięki czemu prowokują do dyskusji.
Niewyspani rodzice, mamy dla Was dobrą wiadomość: każde dziecko może dobrze spać już od pierwszych dni życia i można mu w tym pomóc!
Kupując specjalny dodatek tematyczny Gazety Wyborczej, śledząc portale poświęcone tematyce zdrowotnej oraz strony dedykowane mamom dowiesz się, jakie są skutki zakażenia meningokokami, dlaczego grypa może być groźna dla mamy w ciąży i zdobędziesz wiele innych cennych informacji.
Lodowiska, górka lodowa i tor do curlingu, w tym roku 100% ZIMY w Warszawie możemy spodziewać się już 30 listopada. Tego dnia startuje 7. edycja Zimowego Narodowego, czyli największego zimowego wydarzenia w Polsce.
Niby bliźnięta, a jednak zupełnie inne! W łódzkim szpitalu urodziły się wyjątkowe dwojaczki o rożnych kolorach skóry. Wyjaśniamy, jak to się mogło stać.
W najnowszym numerze magazynu "M jak mama" znajdziecie jak zwykle wiele ciekawych artykułów, które zainteresują każdą przyszłą mamę, np. jak prawidłowo przystawiać maluszka do piersi. Coś dla siebie znajdą również czytelniczki, które już mają dzieci: czy kupować im szumiące zabawki i jak z nich bezpiecznie korzystać?
W ostatnim roku część województw wprowadziło nowe kryterium przy rekrutacji do publicznych żłobków. Jest nim obowiązek szczepienia dzieci ubiegających się o miejsce w placówce. Tak jest np. w Warszawie, gdzie za zaświadczenie o szczepieniu można dostać tyle samo punktów co m.in. za pracę obojga rodziców.
Kilka dni temu Polskę obiegła wiadomość o zamykaniu oddziałów położniczych. Powodem są braki kadrowe, z którymi polska służba zdrowia zmaga się od kilku lat. UWAGA! W listopadzie problemy z przyjęciem na porodówkę mogą mieć mieszkanki Mrągowa, Kostrzyna, Skwierzyna i Wschowej, Kamienia Pomorskiego i Zakopanego.
Anna Lewandowska, trenerka i dietetyczka, a prywatnie żona napastnika polskiej reprezentacji jest w ciąży! Robert Lewandowski pochwalił się nowiną w tradycyjny dla piłkarza sposób - tzw. cieszynką po zdobyciu bramki.
MEDYCZNE KOMPLETY to cykl multimedialnych, interaktywnych, bezpłatnych spotkań dla studentów uczelni medycznych z ekspertami medycyny i ochrony zdrowia oraz pacjentami. Pierwsze MEDYCZNE KOMPLETY na temat zdrowia i rozwoju najmłodszych pacjentów – dzieci w wieku 0-3 lat odbędą się 16 listopada 2019 r. w Hotelu Bellotto w Warszawie.
Zmiana czasu z letniego na zimowy to tradycja, która stała się dla wszystkich symbolem pożegnania lata. Od tego momentu dzień staje się krótszy i wcześniej robi się ciemno. Kiedy przestawia się zegarki i po co w ogóle zmieniamy czas na zimowy?
Mówi się, że katar to nie choroba, dlatego czasem rodzice, którzy nie mają z kim zostawić przeziębionego dziecka, zawożą je, jak co dzień, do przedszkola. Czy to dobre rozwiązanie? I czy katar faktycznie nie jest szkodliwy dla innych dzieci?

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19