Aktualności

Stymulator serca - najmniejszy z obecnie istniejących, ważący niecałe 13 g został wszczepiony wcześniakowi, który urodził się w 30 tygodniu ciąży. To duży sukces lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Po kolejnych wydłużaniach terminów rząd wstrzymuje wypłacanie zasiłków. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że zasiłki opiekuńcze wypłacane w okresie pandemii koronawawirusa zostaną wstrzymane z dniem 26 lipca.
Istota biała, czyli część mózgu odpowiedzialna za przesyłanie informacji wewnątrz ośrodkowego układu nerwowego rozwija się wolniej pod wpływem telewizji i smartfonów. Do takich wniosków doszli amerykańscy naukowcy. To kolejny powód, aby ograniczać czas spędzany przed ekranem przez małe dzieci.
Od 1 sierpnia zmieniają się świadczenia gwarantowane położnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Zgodnie z nowymi wytycznymi wyodrębniono kompetencje położnych i pielęgniarek POZ, co ma ułatwić pacjentkom dostęp do świadczeń. Co się zmieni?
Poród to ogromny wysiłek dla kobiety i dziecka, które właśnie przychodzi na świat. Podczas porodu kobieta odczuwa ogromny ból. Organizm, który musiał zmierzyć się z tak wielkim wysiłkiem jest wykończony, co odbija się nie tylko na jego kondycji, ale też na wyglądzie zewnętrznym kobiety. Zobacz jak znane celebrytki wyglądały chwilę po porodzie. Jak one to robią, że zawsze wyglądają zachwycająco?
Wybór wózka dla dziecka to dla przyszłych rodziców poważne wyzwanie. Wózek powinien być lekki, poręczny, dobrze się prowadzić i ładnie wyglądać! Zobacz, jakie wózki dla swoich pociech wybrały polskie gwiazdy. Być może ich wybór zainspiruje cię i przekona do konkretnego modelu.
Zostać ojcem można niemalże w każdym wieku, co udowodniło wielu znanych celebrytów. Zobacz ile lat mieli najstarsi ojcowie show-biznesu, gdy na świat przyszły ich pociechy.
W ostatnim tygodniu na kilku obozach i koloniach dla dzieci wykryto koronawirusa. Nowe ogniska nie są duże, ale pokazują, że wakacje w czasie pandemii nie są do końca bezpieczne. Sprawdziliśmy, jak wygląda rygor sanitarny na koloniach i obozach.
Od kilku dni internet huczy od informacji o wprowadzeniu ustawy zakazującej organizowanie zabaw halloweenowych i karanie więzieniem osób, które będą przebierały się za czarownice i pukały do sąsiadów w poszukiwaniu cukierków. Uspokajamy - nikomu nic nie grozi - i wyjaśniamy, dlaczego.
Ważna informacja dla rodziców nastolatków: na terenie Łodzi, ale być może całej Polski pojawił się nowy groźny narkotyk, który sprzedawany jest w postaci proszku, ale również aerozolu do nosa czy liquidu do palenia. Etazen - bo tak brzmi nazwa nowego narkotyku, jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia.
Bonu turystyczny, czyli pieniądze od państwa, które rodzice mogą przeznaczyć na wakacyjny wyjazd, jednak trafi do rąk Polaków. Sejm przyjął niektóre poprawki zasugerowane przez senat, teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta. Komu przysługuje bon turystyczny?
Aktywne zawodowo Polki nie są przygotowane do ciąży od strony wiedzy prawnej. Jak podają badania, nie potrafią wyliczyć długości urlopu macierzyńskiego, nie wiedzą, jakie mają przywileje w okresie oczekiwania na dziecko. Jedna z fundacji stworzyła dla nich aplikację, która pomoże im zrozumieć wszystkie zawiłości prawne.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my