Aktualności

Wiele mówi się ostatnio o tym, że w czasie infekcji COVID-19 wolno, a nawet powinno się karmić piersią. Co w takim oznacza zielony kolor mleka, które odciągnęła pewna Australijka w czasie infekcji? Lekarze wyjaśniają.
Wczoraj wieczorem Magdalena Stępień podzieliła się na Instagramie bardzo smutną wiadomością. U jej 6-miesięcznego synka Oliwiera lekarze zdiagnozowali nowotwór. Chłopca czeka leczenie onkologiczne. Choć jego rodzice nie są już razem, zapowiadają, że wspólnie staną do walki z tą straszną chorobą.
Czy wiesz, że dla dziecka sposobem na okazanie miłości jest… oblizanie cię? Naukowcy sprawdzili, że "dzielenie" się śliną w czasie pocałunków czy jedzenia tą samą łyżką jest dla niemowląt ważną czynnością przeznaczoną wyłącznie dla bliskich.
Zasady kwarantanny zmieniają się co jakiś czas w związku z sytuacją pandemiczną. Jak zapowiada ministerstwo, niedługo być może znów to nastąpi. Póki co zasady kwarantanny są takie jak pod koniec ubiegłego roku. Wyjaśniamy, ile trwa kwarantanna i jakie są jej reguły zwłaszcza w przypadku dzieci.
Od początku stycznia do końca listopada ubiegłego roku aż 1339 dzieci i nastolatków w wieku 7-18 lat próbowało popełnić samobójstwo - wynika z danych Komendy Głównej Policji. To prawie 500 prób więcej niż przez cały 2020 rok! Zatrważa też fakt, że coraz młodsze dzieci targają się na swoje życie. W przedziale wiekowym od 7 do 12 lat odnotowano w tym okresie aż 51 prób samobójczych.
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu aż 8 partii batonów Vitanella, BA! i YEMGO ze względu na zanieczyszczenie surowca wykorzystanego do ich produkcji fragmentami szkła.
Kobiety karmiące piersią zarażone Covid-19 nie przenoszą wirusa w swoim pokarmie – tak twierdzą naukowcy z USA i zalecają, aby kontynuować karmienie piersią mimo stwierdzonego zakażenia koronawirusem.
"Polski ład" wciąż zbudza emocje. Aktualnie o zmiany we wprowadzonych przepisach apeluje Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, według której zmiany w prawie podatkowym uderzają w kobiety samotnie wychowujące dzieci. Problem wydaje się jednak dużo głębszy.
Nadeszły ferie, a wraz z nimi większy problem z limitami wynikającymi z nowych obostrzeń. Aby je ominąć, wystarczy mieć przy sobie certyfikat o szczepieniu na COVID, ale nie każdy wie, jak go uzyskać. I co zrobić, gdy mamy do czynienia z dzieckiem niezaszczepionym? Wyjaśniamy, jak zdobyć certyfikat szczepień dziecka krok po kroku.   
Męski sposób na czesanie dziecka? Robert Lewandowski wykorzystał popularny w internecie sposób robienia kucyka. Wyszło mu fantastycznie. Chcesz zobaczyć, jak uczesać dziecko z pomocą odkurzacza?
Zaskakujący wyrok sądu w Sokółce ujawnił, że przepisy kodeksu wykroczeń pozwalają ukarać rodzica za spacer z dzieckiem po chodniku. Jak to możliwe?
Pierwszy klip, który przekroczył 10 miliardów wyświetleń w serwisie YouTube to znana piosenka dla dzieci. Jak widać - dzieciaki mogą jej słuchac non stop!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza