Aktualności

Instytut LB Medical we współpracy z Agencją Badawczą SW Research przeprowadził badanie „Znaczenie komunikacji w ochronie zdrowia dla samopoczucia pacjentek”. Nieco lepiej ciężarne pacjentki oceniły prywatną opiekę medyczną.
Ministerstwo Edukacji i Nauki podało, jak wiele placówek opiekuńczych i oświatowych w całej Polsce obecnie pracuje w trybie zdalnym lub mieszanym. Wszędzie tam, gdzie liczba zakażeń uniemożliwia prowadzenie zajęć, wprowadzane jest nauczanie zdalne.
Podobny do matki, jak dwie krople wody... Jak skóra zdjęta z ojca.... Dzieci są do nas podobne, to normalne. Czy można jednak powiedzieć dokładnie, którą część cech twoje dziecko otrzyma od ciebie, a którą od ojca?
Twoje dziecko boi się pobrania krwi? Ta gra sprawi, że zapomni o lęku! Specjaliści z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego stworzyli bezpłatną aplikację, która pomaga zapomnieć o bólu i strachu.
Zmiana czasu z letniego na zimowy to tradycja, która stała się dla wszystkich symbolem pożegnania lata. Od tego momentu dzień staje się krótszy i wcześniej robi się ciemno. Kiedy przestawiamy zegarki i po co w ogóle zmieniamy czas na zimowy?
Apel aby rodzice zakładali blokadę rodzicielską na Netflixie, w odniesieniu do serialu Squid Game wydały Brytyjskie szkoły.
Wiesz, że tuż po porodzie, dziecko po raz pierwszy używa płuc tak, jak będą mu one służyć przez całe życie? W ciągu kilku pierwszych sekund od urodzenia dziecko po raz pierwszy pobiera swój własny tlen.
Zamiast przepłacać za zabawki w sklepie stacjonarnym, chętnie szukasz okazji w internecie? Ostatnie badania wykazały wiele nieprawidłowości jeśli chodzi o produkty kupowane na popularnych platformach sprzedażowych. Nawet 9 na 10 zabawek miało przekroczone normy jeśli chodzi o poziom zastosowanych substancji toksycznych.
To już druga edycja konkursu Anioły Rodzić po Ludzku organizowanego przez Fundację Rodzić po Ludzku. Pierwsza edycja Konkursu cieszyła się dużym powodzeniem, a historie Położnych - Anielic, wychwalanych przez głosujące kobiety pokazały, jak bardzo potrzebny i piękny jest to zawód.
Naukowcy z Florida Atlantic University postanowili zbadać wpływ karmienia piersią na wystąpienie depresji poporodowej. Okazuje się, że zamiary co do długości naturalnego karmienia i ich motyw nie mają większego znaczenia, ale już sam fakt karmienia piersią - tak.
Od 2023 roku badania przesiewowe noworodków w kierunku diagnozowania SMA - rdzeniowego zaniku mięśni, finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, będą dostępne w całej Polsce. Gdzie już je wdrożono?
Są nowe dane w temacie karmienia piersią i tego, jak wpływa ono na kwestie alergii pokarmowych u dzieci. Badania przeprowadzone przez czołowych ekspertów z dziedziny wiedzy o mleku matki, z Uniwersytetu Zachodniej Australii, nie pozostawiają złudzeń.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza