Aktualności

Ministerstwo Zdrowia ruszyło z projektem profilaktyczno-edukacyjnym dotyczącym wczesnego wykrywania depresji poporodowej wśród kobiet w okresie poporodowym. W ramach tego programu można skorzystać z 3 bezpłatnych konsultacji psychologicznych. W programie biorą udział ośrodki medyczne z 7 województw: mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, podlaskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.
Już po raz 4 Towarzystwo Nasz Dom i marka Vizir organizują akcję charytatywną "Ubrania od serca". Dzięki niej dzieci z domów dziecka otrzymają vouchery na zakup nowych wymarzonych ubrań, które będą mogły samodzielnie wybrać według własnych upodobań. Aby przyłączyć się do akcji należy kupić produkty do prania marki Vizir oznaczone logo w formie pomarańczowego serca. Akcja potrwa do 30 czerwca 2021 roku.
Rak jajnika to jeden z najtrudniejszych kobiecych nowotworów, nazywany „cichym zabójcą”. Co roku w Polsce taką diagnozę słyszy ok. 3700 kobiet. Ok. 70 proc. pacjentek umiera w ciągu 5 lat. Dlatego tak ważna jest świadomość i regularne badania. Zrób coś dla swojego zdrowia i sprawdź, co powinnaś wiedzieć o tym potencjalnym niebezpieczeństwie.
Minister Niedzielski na środowej konferencji zapowiedział powrót dzieci do szkół. To długo oczekiwana i bardzo dobra wiadomość zarówno dla uczniów, jaki ich rodziców. Kiedy zostaną otwarte szkoły?
Konflikt serologiczny to jeden z tematów, który wciąż budzi wiele niewiadomych. Kampania Przyjaźni Mamom Rh(-) pomoże przyszłym mamom zrozumieć istotę tego problemu i podkreślić jak ważny w jego kontekście jest czas i równy dostęp do profilaktyki śródciążowej!
W dzisiejszych czasach pandemii, gdy kobiety często muszą rodzić same, bez partnerów, to one są ich nadzieją, ostoją i największym wsparciem. Położne. Podziękuje swojej położnej i zgłoś ją do konkursu „Położna na medal”!
W tym roku na wiosnę – najpierw z okazji Światowego Dnia Wody (22 marca), a następnie z okazji Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia)  ponad 4600 wolontariuszy z ponad 200 sztabów sprzątało Polskę w ponad 350 akcjach w ramach III edycji Operacji Czysta Rzeka.
Majówka była zawsze czasem, kiedy ruszaliśmy się z domu. W tym roku długi weekend majowy będzie raczej przypominał ten ostatni, kiedy szalała już pandemia. Co nie znaczy, że będzie gorszy od tych, które pamiętamy sprzed lat. Oto nasze podpowiedzi, jak spędzić przyjemnie majówkę bez narażenia się na COVID.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej w sprawie obostrzeń poinformował, że wszystkie dotychczasowe restrykcje zostają przedłużone z dwoma wyjątkami - jednym z nich jest otwarcie żłobków i przedszkoli od 19 kwietnia. Na tę informację czekało bardzo wielu rodziców, którzy teraz mogą odetchnąć z ulgą.
Niedługo egzaminy ósmoklasistów, które w tym roku przebiegają w atmosferze obostrzeń i reżimu sanitarnego. Ale wiedza polonistyczna i matematyczna uczniów, bez względu na sytuację, musi być wysoka. Sprawdź, czy ty zdałabyś egzamin ósmoklasisty z polskiego i matematyki? Wybraliśmy dla was kilka zadań z poprzednich lat, abyście mogli spróbować swoich sił.
Rząd może wydłużyć zamknięcie żłobków i przedszkoli o kolejny tydzień. Tak wynika między innymi z rozporządzenia dotyczącego covidowego zasiłku opiekuńczego oraz ustaleń dziennikarzy RMF FM.
Inwazyjna choroba meningokokowa jest bardzo groźna i bardzo lekceważona przez rodziców. Największym problemem jest to, ze trudno ja zdiagnozować, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy dostęp do lekarzy jest utrudniony.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka