Aktualności

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapowiedziało wprowadzenie nowego świadczenia. 400 zł nie trafi jednak bezpośrednio do kieszeni rodziców. Jak zostanie rozliczone?
Jesteś w 39. tygodniu ciąży i martwisz się, że dziecko wciąż nie przychodzi na świat, choć jego waga przekracza 3 kg? Zobacz ile ważyły największe dzieci urodzone siłami natury i przez cesarskie cięcie.
Wyniki badań opublikowanych w „Journal of the American Heart Association” wskazują jasno, że nawet krótkie karmienie piersią przynosi wiele korzyści dla dziecka. Jakich?
Chociaż za nami dopiero połowa roku, to jednak warto pokusić się o małe podsumowanie. Liczba piosenkarek, aktorek i celebrytek, które zostały w ostatnich miesiącach mamami jest imponująca! Znasz te gwiazdy? Sprawdź, kto ostatnio urodził dziecko.
Darmowa i intuicyjna aplikacja na smartfony ma pomóc małym pacjentom i ich rodzicom. Ułatwi poruszanie się po budynku, spakowanie na oddział czy zapisywanie wizyt u specjalistów.
Jakie uczucia towarzyszą młodej mamie w pierwszych tygodniach po porodzie? Czy smutek i zniechęcenie to normalne uczucie? Kiedy pomóc młodej mamie i wesprzeć ją w pierwszych, czasami trudnych chwilach macierzyństwa? Z tematem psychologicznej strony połogu zmierzy się położna - Katarzyna Janik, ambasadorka kampanii Położna na medal.
Fundacja Ronalda McDonalda po raz kolejny szyje i przekazuje czapki dzielnym pacjentom i ich opiekunom. Portal mjakmama24.pl jest jest jednym z patronów tej akcji. Wkrótce kolejne kolorowe czapki pojawią się na oddziałach.
Twoje dziecko ma urodzić się w lipcu? Sprawdź, o czym pamiętać i co załatwić w związku z lipcowym terminem porodu.
Zmiany mają przynieść budżetowi państwa duże oszczędności. Zobacz jak złożyć wniosek o świadczenie z programu "Dobry start", by otrzymać 300 zł.
Trwa druga edycja konkursu Anioły Rodzić po Ludzku, której patronujemy. Jego celem jest znalezienie tych położnych, o których kobiety w swoich wspomnieniach mówią “anioł”. Położnych - bohaterek dnia codziennego, czyniących drogę do macierzyństwa niezwykłą. Tych zwykłych kobiet o niezwykłej sile, którym szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku.
Gwiazda "Dzień dobry TVN" wyznała, że jej droga do bycia mamą nie była łatwa. Dziś jej syn ma już 27 lat, a dziennikarka powiedziała, jak długo walczyła o to, by pojawił się na świecie.
Od kilku lat przysługuje świadczenie 500+, początkowo na drugie, obecnie na każde dziecko w rodzinie. W ostatnich dniach rząd już zapowiedział wprowadzenie kolejnego świadczenia - na drugie i kolejne dziecko będzie można otrzymać 12 tysięcy złotych. Jakie warunki trzeba spełnić?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka