Aktualności

Jak co roku o tej porze atakuje nas wirus grypy. Zobacz, jak wygląda sytuacja w Polsce i przeczytaj, jak ustrzec się przez zachorowaniem na grypę.
Najnowszej oferty wózków, fotelików, mebelków, ubranek, zabawek i wszystkiego co niezbędne mamie i dziecku oglądać można już w lutym na XI Międzynarodowych Targach Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME. Impreza odbędzie się w Kielcach od 19 do 21 lutego 2020 r.
Ta książka skierowana jest do rodziców dzieci w wieku od 6 do 16 lat, którzy borykają się z różnymi problemami: stale kłócącym się rodzeństwem, kłopotami dziecka w szkole, buntowniczymi nastolatkami czy brakiem umiejętności komunikacji i wspólnej zabawy.
Koronawirus z Wuhan to groźny patogen, odkryty niedawno w Chinach, który prowadzi do silnych infekcji układu oddechowego, niekiedy prowadzących do śmierci. Szczególnie zagrożone są nim osoby o obniżonej odporności. Na razie w Polsce nie odnotowano przypadków zakażenia, ale wirus dotarł już do Europy.
"Wiesz, co tatuś musi zrobić? Dać ci klapsa...". Internet obiegły screeny nowo wydanego poradnika dla rodziców. Jego autor, amerykański ojciec i pastor, zachęca do wymierzania kar cielesnych nawet kilkumiesięcznym niemowlętom! Sprawę nagłośniła jedna z blogerek, która chce zgłosić ją do Rzecznika Praw Dziecka.
Szczepienia obowiązkowe to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. Jak zapowiada Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, Krajowy Konsultant ds. Zdrowia Publicznego, wkrótce zostaną rozszerzone o nowe darmowe szczepienie przeciwko wirusowi HPV.
W ostatnim roku część województw wprowadziło nowe kryterium przy rekrutacji do publicznych żłobków. Jest nim obowiązek szczepienia dzieci ubiegających się o miejsce w placówce. W Warszawie od stycznia 2020 roku rodzic będzie mógł uzyskać miejsce w żłobku dopiero po okazaniu wpisu w książęce zdrowia dziecka o dokonanych szczepieniach.
13-latka zostanie matką. To już wydaje się nieprawdopodobne, tym bardziej szokujący jest fakt, że według relacji dziewczynki, ojcem dziecka jest jej 10-letni przyjaciel. Czy chłopiec w tym wieku jest w ogóle zdolny do zapłodnienia?
Magdalena Różczka, aktorka teatralna i filmowa. Od lat związana jest z Interwencyjnym Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku, o którym opowiada jej najnowszy film „1800 gramów”. Ale pomoc dzieciom, które nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych to nie jedyny element działalności społecznej aktorki. Jako mama dwóch dziewczynek: 11-letniej Wandy i 5-letniej Heleny zaangażowała się również w kampanię społeczną „Dziel się Uśmiechem”, której celem jest edukacja dzieci w zakresie higieny jamy ustnej.
Najlepsza położna w Polsce, która wygrała szósty ogólnopolski konkurs "Położna na medal" zdobyła 960 głosów i wyprzedziła 518 konkurentek z całego kraju.
Przymus szczepień - czy można zmusić kogoś do przyjęcia szczepionki? Od 22 do 26 kwietnia na Starym Kontynencie odbywa się Europejski Tydzień Szczepień. W roku hasłem przewodnim akcji jest "Szczepienie dla życia", które ma przypominać rodzicom o szczepieniu dzieci. W Polsce od kilku lat zmniejsza się liczba szczepionych osób. Lekarze ostrzegają przed konsekwencjami, a rodzice twierdzą, że w kraju nie ma przymusu szczepień. Czy zatem można odmówić?
Od kilku dni w mediach mówi się o zmianach w świadczeniach 500 plus. Wyjaśniamy, czym są zapowiadane zmiany i czy rzeczywiście dotkną rodziny z dziećmi.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020