Nastolatek

1 stycznia 2024 roku wszedł w życie zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Chociaż w większości miejsc nastolatek nie dostanie żadnego energetyka, marki starają się jak mogą, by ominąć zakazy. I robią to całkowicie legalnie! Dlaczego? Wyjaśniamy.
Czas dorastania to jeden z najtrudniejszych okresów nie tylko w życiu każdego młodego człowieka, ale również jego rodziców. Nastolatki kształtują poczucie własnej tożsamości i, niczym małe dzieci, testują granice wystawione przez rodziców. Na ile można im pozwolić? Czy samodzielny wyjazd to dobry pomysł? Swoją historią podzieliła się z nami pani Jadwiga.
Child grooming, najprościej rozumiany jako uwodzenie dzieci w sieci, to zjawisko, które przybiera na sile i niepokoi prawie połowę rodziców. Druga połowa nie ma świadomości tego, z jak dużym zagrożeniem się wiąże i że może dotknąć praktycznie każde dziecko, które korzysta z internetu. Zwłaszcza, jeśli dostęp do jego zasobów nie jest szczególnie kontrolowany przez opiekunów. O to, jak nie dopuścić do wykorzystania dziecka pytam Agnieszkę Dąbrowską, terapeutkę dzieci.
Pierwsza miesiączka dla dziewczynki to ogromne przeżycie. Psycholog podpowiada, że warto poruszyć ten temat jeszcze przed pojawieniem się pierwszego krwawienia. Dlaczego jest to takie ważne? Sprawdź, jak rozmawiać z córką o pierwszej miesiączce.
Prób samobójczych w Polsce przybywa. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, co doprowadza nastolatka do punktu, w którym zastanawia się nad odebraniem sobie życia. Naukowcy z Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego podali wstępne dane swoich najnowszych badań. Jakie są najczęstsze przyczyny prób samobójczych wśród dzieci?
Kiedy nie widzimy innego rozwiązania, aby zapanować nad buntem nastolatka, uważamy, że odebranie mu telefonu coś zmieni. Chcemy go ukarać, aby się przebudził i zaczął racjonalnie myśleć i pomagał w domu. Czy rzeczywiście zabranie nastolatkowi telefonu to dobry pomysł, aby poprawić jego niewłaściwe zachowanie?
Nie komentujmy dziecięcych ciał - apeluje coach rodzicielska, Sterna Suissa i przekonuje, że to właśnie jest powodem braku samoakceptacji w dorosłym życiu. Często nie zdajemy sobie sprawy, ale głupie żarciki, przytyki i zwykłe "rady" udzielane dzieciom na temat ich ciał, są w rzeczywistości rodzajem gnębienia, które zapada im w pamięć na długie lata. Nie róbmy im tego.
Jennifer Lopez jest mamą 14-letnich bliźniąt. Choć nie ukrywa ich wizerunków, głośno o nich zrobiło się dopiero dwa lata temu podczas finałów Super Bowl, na których w trakcie przerwy występowała JLo. Teraz, po dwóch latach, oczy całego świata znów zwróciły się ku rodzinie artystki. Podczas koncertu w subtelny sposób dała wyraz temu, co zmieniło się w ich życiu prywatnym.
Nawet nie wiesz, jak ważna jest rola matki w budowaniu poczucia własnej wartości córki. Zwróć na to uwagę, zwłaszcza teraz, gdy, problem depresji i zaburzeń żywieniowych u dzieci i młodzieży jest coraz częstszy! Co możesz zrobić dla samoakceptacji swojej córki? Oto 9 rad, które mogą zdziałać cuda, a są bardzo łatwe do wdrożenia w życie.
Twoje nastoletnie dziecko coraz częściej rzuca przez ramię: "no to pa, wychodzę na imprezę". Z jednej strony cieszysz się, że ma tylu przyjaciół, z drugiej martwisz, by coś złego się nie stało. Nastolatek chce być dorosłym, ale nim nie jest, to ty za niego odpowiadasz. Dlatego nie możesz mu pozwalać na pełną samodzielność, a jego wolność powinna być kontrolowana.
Czy tego chcemy, czy nie, my i nasze dzieci prędzej czy później zetkniemy się z tymi pojęciami. Warto je znać, by móc nawiązać świadomą i mądrą rozmowę ze swoim dorastającym dzieckiem. Tożsamość płciowa i orientacja seksualna to temat, który przewinie się w każdej rodzinie. Jakie pojęcia mogą się pojawić?
Prawie 100 tysięcy nastolatków cierpi na Atopowe zapalenie skóry. W ostatnim czasie liczba przypadków i nasilenie objawów zwiększyło się.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza