Edukacja

W wychowaniu dziecka nie sposób jest nie popełnić żadnych błędów wychowawczych. Aby uchronić się przed większością z nich i nie przyłożyć ręki do późniejszych obciążeń emocjonalnych dziecka, należy mieć na uwadze fakt, że dziecko przyszło już na świat z pewnymi predyspozycjami osobowościowymi, na postawie których kształtuje się później jego indywidualny charakter. Dziecko to odrębna jednostka, która ma swoje upodobania i poziom temperamentu. W dziecku nie przejrzymy się jak w …

Czerwiec to ten miesiąc w roku, w którym niemal każda klasa wybiera się na wycieczkę szkolną. Całodniowe wypady, a czasem nawet zielone szkoły wymagają jednak zaangażowania rodziców w opiekę nad dziećmi. To niesamowite, co opowiedziała nam jedna z udzielających się w szkole swojego syna mam.
Książki na zakończenie roku szkolnego to coś, co uczniowie dostają od lat. To nie tylko nagrody książkowe wręczane przez nauczycieli, ale i lektury, które dzieciom przekazują rodzice. W końcu książki dla ucznia to doskonały prezent na każdą okazję. Wciąż nie masz pomysłu? Podpowiadamy!
Zmierz się w kolejnej zagadce na inteligencję. Do poprawienia masz jedno równanie. Trzeba tak przełożyć trzy zapałki, by całe działanie było bez błędów. Trzy ruchy tylko pozornie ułatwiają wykonanie zadania. W praktyce trzeba zdecydowanie więcej się nakombinować.
Ta zagadka obrazkowa rozbudzi lepiej niż poranna kawa. Znajdź żabę, która ukryła się przed krokodylami. Dasz radę? W gąszczu zielonych liści i krokodyli, które polują na naszą małą żabę, może być ciężko, ale polecamy tę zabawę dla całej rodziny. Kto z was znajdzie ją pierwszy? Dzieci czy rodzice?
Zadania matematyczne nie kojarzą się tylko ze szkołą. Dorośli rozwiązują je "po godzinach", chcąc sprawdzić, co jeszcze pamiętają z podstawówki, ćwicząc przy okazji szare komórki. Niestety, często dzieci rozwiązują zadania błyskawicznie, a starsi... może i robią to szybko, ale podają błędny wynik.
Kiedy są ferie zimowe 2024/2025? Terminy już znamy - pierwsi uczniowie rozpoczną dwutygodniowe wolne 20 stycznia. Sprawdź, kiedy dzieci mają ferie zimowe w roku szkolnym 2024/2025 i które województwa będą wypoczywać w tym samym terminie. Nim się obejrzymy, już będziemy brać urlop na ferie.
Nie masz pomysłu na podziękowania dla nauczyciela na koniec roku szkolnego? Zobacz nasze propozycje, które sprawią mu przyjemność oraz docenią jego trud włożony w nauczanie i wychowywanie uczniów. Zobacz, że takie podziękowania na koniec roku szkolnego wcale nie muszą być nudne i sztampowe! 
Szkolne wycieczki to nierzadko spory wydatek, a portfele rodziców nadwyrężają nie tylko te kilkudniowe wyjazdy, ale i jednodniowe wyprawy. "Podróże z klasą" to propozycja MEN, związana z dofinansowaniem wycieczek. W grę wchodzi nie tylko symboliczna kwota, ale i całkowite sfinansowanie wyjazdu.
Zagadka matematyczna na rozruszanie szarych komórek? Proszę bardzo, mamy coś w sam raz. Choć uczniowie podstawówki poradzą sobie z nią w oka mgnieniu, to internauci głowią się nad nią od kilku dni. Wielu wpada bowiem w pułapkę jej pozornej oczywistości. Tymczasem ta matematyczna łamigłówka kryje w sobie pewne zawiłości.
Pytanie jest proste, a właściwa odpowiedź... nie istnieje! Nie zastanawiam się długo i zaufaj intuicji. Kto twoim zdaniem stłukł wazon? Ten szybki test osobowości ma pomóc ci odkryć mocne i słabe strony twojego charakteru. Sprawdź, co o tobie mówi rozwiązanie, jakie wskazałeś.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 nie będą dostępne od razu, a absolwenci szkoły podstawowej będą musieli na nie trochę poczekać. Kiedy można spodziewać się wyników z egzaminu ósmoklasisty 2024 i gdzie będzie można je sprawdzić?
W czwartek wypada jeden z dni ustawowo wolnych od pracy, w Boże Ciało wolne mają także uczniowie. Część z nich nie pojawi się w szkole również w piątek - tego dnia w wielu placówkach lekcji po prostu nie ma. A co jeśli nie masz jak zorganizować dziecku opieki na ten dzień? Zajmie się tym szkoła.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Przedszkole jest nieodzownym etapem prawidłowego rozwoju dziecka. Wybierając je należy zwrócić przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo dziecka oraz sposób traktowania wychowanków przez nauczycieli przedszkolnych. Dziecko, które pierwszy raz idzie do przedszkola potrzebuje szczególnej troski i uwagi ze strony rodzica. Ważne jest, aby pozwolić dziecku na większą samodzielność – musi rozumieć konsekwencje swoich czynów i samemu pojąć na czym polegają relacje z rówieśnikami. Nie uchroni się dziecka przed pierwszymi konfliktami z innymi dziećmi oraz popełnianiem niektórych błędów. Kontakt z rówieśnikami w przedszkolu, choć sprzyja rozwojowi społecznemu, może też być przyczyną problemów wychowawczych z dzieckiem. Odpowiada za to zdolność do naśladowania innych przez dziecko, które – tak samo jak powiela schematy zachowań rodziców – może również czerpać negatywne wzorce postaw rówieśników (agresja, brzydkie słowa).