Przed ciążą

Refundacja in vitro to dobra wiadomość dla wielu par, bezskutecznie starających się o dziecko. Nie każdy może pozwolić sobie na drogie procedury, w dodatku często jedna próba to za mało, aby na teście ciążowym zobaczyć wymarzone dwie kreski. Jak wygląda procedura in vitro? Pytam mamę, która ma ją za sobą.
Czy zajście w ciążę podczas okresu jest możliwe. Teoretycznie tak, chociaż miesiączka nie przypada na okres płodny. Problemem jednak może być jego ustalenie, szczególnie jeśli cykl miesiączkowy bywa nieregularny. W przypadku nieregularnych cykli okres nie stanowi stuprocentowej gwarancji bezpłodności. Przeczytaj albo posłuchaj i dowiedz się, dlaczego tak jest.
Młoda mama wybrała nietypowy sposób na poinformowanie swojego partnera, że zostanie ojcem chłopca. Reakcji mężczyzny nie mogła jednak przewidzieć nawet w najgorszych snach. Internauci byli dla niego bezlitośni i radzili kobiecie, by lepiej rozstała się z partnerem.
Ministra zdrowia przekazała szczegóły na temat programu in vitro, który ma być finansowany z budżetu państwa. Znamy już dokładną datę startu programu, który da szanse na rodzicielstwo dziesiątkom par.
Czy istnieją osobowości, które nie nadają się na rodziców? A może są momenty w życiu, które rzeczywiście nie powinny łączyć się z decyzją o dziecku? I w końcu - czy są złe powody do tego, by mieć dzieci? Znany YouTuber twierdzi, że są osoby, które nie powinny być rodzicami. A jeśli nimi zostają, w życiu zarówno ich, jak też ich dzieci dzieją się prawdziwe dramaty.
Są dobrym źródłem selenu, silnego przeciwutleniacza, który chroni organizm przed chorobami przewlekłymi i wspomaga pracę tarczycy. Ale kupują je głównie osoby, które starają się o dziecko, bo selen poprawia płodność. Eksperci ostrzegają jednak, że jedzenie zbyt dużych ilości orzechów brazylijskich nie jest wskazane, zwłaszcza w ciąży.
"Kupiłam test ciążowy w aptece i zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją. Zamiast kreski lub jej braku na polu do odczytu wyniku, pokazała się różowa plama. Co to znaczy?" - pyta kobieta na grupie dla przyszłych mam. To typowy sygnał, że test został "zalany". Co to znaczy i jak nie dopuścić do zalania testu?
Kolejne badania i kolejne wyniki potwierdzają: z ciążą i staraniami o dziecko lepiej nie zwlekać. Naukowcy określili dokładny przedział wiekowy, w którym ryzyko wystąpienia wad rozwojowych u dziecka jest najmniejsze.
Dawniej nazywany był ambrozja, bo dodaje siły i witalności. Dziś badania potwierdzają, że pyłek pszczeli naładowany witaminami, minerałami i substancjami wpływającymi na gospodarkę hormonalną, jest znakomitym środkiem poprawiającym płodność.
Jak poprawić libido mężczyzny i zwiększyć jego płodność? To pytanie zadaje sobie coraz więcej par. Bezpłodność może mieć wiele przyczyn: choroby, nałogi, stresujący tryb życia, a nawet... nieleczone infekcje. Na szczęście są sposoby na pobudzenie męskiego libido. Oto 7 wskazówek.
To zdjęcie idealnie obrazuje trudną drogę, którą przechodzi wiele par starających się o dziecko. Mama, która korzystała z metody in-vitro już kolejny raz, postanowiła zbierać pamiątki żmudnej terapii, jaką przeszła. Sfotografowała swojego noworodka w otoczeniu aż 900 strzykawek, którymi musiała nakłuwać swoje ciało podczas całej procedury.
Czy można zajść w ciążę zaraz po miesiączce? To pytanie, które może zadawać sobie część kobiet. Niektóre pytają, bo chcą uniknąć zajścia w ciążę, a inne wręcz przeciwnie. Jeżeli ty również jesteś zdezorientowana i zastanawiasz się nad odpowiedzią na to pytanie, wyjaśniamy.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza