Przed ciążą

Nadwaga może mieć negatywny wpływ na płodność i zaburzać równowagę hormonalną. Czasami wystarczy schudnąć o 10 kilogramów, aby uregulować owulację i zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Oczywiście, nie jest to łatwe, ale możliwe.
Nie w każdym przypadku zajście w ciążę jest dziełem czystej natury. Czasem tej naturze trzeba trochę pomóc, wspomagając np. kobiecą płodność. Jakie leki ułatwiają kobiecie zajście w ciążę i czy rzeczywiście są skuteczne?
Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła stanowczo zareagować na Instagramie, po tym jak w podręczniku do nowego przedmiotu historia i teraźniejszość, który we wrześniu zadebiutuje w szkołach ponadpodstawowych, przeczytała krzywdzące informacje na temat dzieci poczętych drogą in vitro. Nie ukrywa, że opinie autora podręcznika mocno nią wstrząsnęły i nie zgadza się na ich szerzenie.
Jak i kiedy kształtuje się płeć dziecka? Jak to się dzieje, że rodzi się dziewczynka albo chłopiec? I czy zawsze płeć dziecka jest jednoznaczna? O płci dziecka decyduje wiele cech, nie tylko budowa zewnętrznych narządów płciowych. Przeczytaj.
Dziwne sposoby wykrywania ciąży królowały przez wieki, bo test ciążowy taki jakim znamy go dziś, pojawił się dopiero pod koniec lat 80-tych. Sprawdź, jakie kontrowersyjne metody stosowały nasze babcie i ich babcie, aby dowiedzieć się, czy będą miały dziecko.
Śluz szyjkowy zmienia swoją postać podczas trwania cyklu menstruacyjnego. Na każdym etapie cyklu śluz wytwarzany w szyjce macicy charakteryzuje inna konsystencja, zasadowość, barwa oraz lepkość. Śluz szyjkowy przed okresem jest zawiesisty, gęsty, nieprzejrzysty.
Ile dokładnie żyją plemniki w pochwie? W jakim środowisku czują się najlepiej? Jak długo plemniki są w stanie przetrwać w pochwie, a ile czasu poza organizmem? Plemniki nie należą do żywotnych. Bardzo szybko umierają, dlatego szansę na zapłodnienie mają tylko te wyjątkowo silne.
Jak spłodzić syna? To pytanie zadaje sobie sobie wiele par, starających się o dziecko. Co zrobić, by planowanie płci dziecka było skuteczne? Jakie metody dadzą nam upragnionego chłopca? Poznajmy te najpopularniejsze. Nie zaszkodzi wypróbować jednej lub wszystkich metod na chłopca.
Są pozycje seksualne, które ułatwiają zajście w ciążę, nawet wtedy, gdy ty masz tyłozgięcie macicy lub partner ma słabe nasienie. Jeśli więc planujesz ciążę, sprawdź, jakie pozycje seksualne powinnaś wybierać, by łatwiej zajść w ciążę. Przeczytaj, jak się kochać, żeby począć dziecko.
Czy istnieje sposób, aby urodzić chłopca lub dziewczynkę? O płci dziecka decyduje ostatecznie plemnik, który łączy się z komórką jajową. Ale istnieje wiele czynników, które – jak wynika z badań i statystyk – bardziej sprzyjają poczęciu córki lub syna.
Niedługo dzień ojca. Zwykle wydaje się, że aby nim zostać, nie trzeba wiele wysiłku, a poczęcie dziecka to dla mężczyzny nic trudnego. Naukowcy przekonują, że wielu panów ma z tym problem, a kluczem do sukcesu jest dbanie o zdrowie przed planowanym powiększeniem rodziny.
Ludzie decydują się na dziecko z różnych powodów. Czasem jest to po prostu oczywisty, kolejny etap życia. Gdy jednak przychodzi czas na zadecydowanie o rodzeństwie dla naszego jedynaka, czy też kolejnym dziecku w gromadce, powody są niekiedy... dyskusyjne. Psychologowie twierdzą, że jeśli chcemy mieć pierwsze lub kolejne dziecko tylko dla tych powodów, to lepiej ponownie przemyśleć temat.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza