Przed ciążą

Ile razy można podejmować próby poczęcia dziecka z wykorzystaniem zapłodnienia pozaustrojowego? Brak ciąży, pomimo intensywnych przygotowań, może być przyczyną silnego nawet rozczarowania, niektóre pary pociesza jednak to, że do in vitro podchodzić można wielokrotnie. Ile razy próby in vitro mają sens?
Zażywasz tabletki antykoncepcyjne, ale w najbliższym czasie planujesz ciążę? Dowiedz się, kiedy należy odstawić pigułki antykoncepcyjne, aby zajść w ciążę.
Badania na płodność wykonuje się w sytuacji, gdy para nie może doczekać się potomstwa. Niepłodność dotyka ok. 1,5 miliona polskich par rocznie, pierwszym krokiem w kierunku diagnostyki niepłodności jest wykonanie wielu specjalistycznych badań, w celu ustalenia przyczyny problemów z zajściem w ciąże.
Niepłodność immunologiczna jest problemem dotykającym coraz większą ilość par. Zajście w ciążę w przypadku niepłodności immunologicznej może być utrudnione przez czynniki immunologiczne uniemożliwiające zapłodnienie lub utrzymanie ciąży. Czym jest niepłodność immunologiczna i jak wygląda jej leczenie?
Niepłodność miewa różne przyczyny – czasami doprowadza do niej niedrożność jajowodów, a czasami pewne nieprawidłowości dotyczące męskiego nasienia czy zaburzenia owulacji. Zdarza się jednak, że para przechodzi wszelkie możliwe badania, wyniki wszystkich z nich są w granicach normy, a mimo to nie mogą oni zajść w ciążę – przyczyną takiego stanu może być niepłodność idiopatyczna.
Inseminacja jest zabiegiem, który bywa stosowany w przypadku problemów z zajściem w ciążę. To zabieg bardzo mało inwazyjny. Jak jednak jest ze skutecznością inseminacji? Czy decydując się na inseminację, trzeba się liczyć z poniesieniem dużych kosztów?
Niepłodność męska to problem połowy par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Dlatego, jeśli nie możecie zajść w ciążę, to oboje powinniście zostać przebadani przez specjalistów. Diagnostykę pary zawsze zaczyna się od mężczyzny, gdyż jest łatwiejsza, tańsza i szybsza.
Biopsja jąder to badanie, dzięki któremu diagnozuje się niepłodność u mężczyzny. Ponadto podczas tego badania lekarz może pobrać plemniki do wykonania zabiegu in vitro. Dowiedz się, na czym polega i kiedy przeprowadza się biopsję jąder?
Badanie nasienia to najważniejsze badanie mające na celu wykrycie przyczyny niepłodności u mężczyzn. Niestety, nie każdy mężczyzna chce poddać się takiej diagnostyce, uznając badanie za zbyt krępujące. Jakich argumentów warto użyć, by mąż porzucił swoje uprzedzenia w tej kwestii?
Niepłodność małżeńska to powszechny problem. Szacuje się, że dotyka on już około 20 procent par na świecie, a w Polsce blisko 14 procent. Jakie są przyczyny niepłodności małżeńskiej i czy da się ją wyleczyć?
Przy problemie niepłodności warto wypróbować naturalne terapie, stosowane w medycynie Wschodu od tysięcy lat. Przedstawiamy sposoby walki z niepłodnością proponowane przez specjalistów medycyny naturalnej: akupunkturę, akupresurę, su dżok, moksę i masaż ajurwedyjski.
Uczulenie na spermę to nie tylko bardzo uciążliwy problem, ale i bardzo wstydliwy. Ponieważ odbiera komfort i przyjemność z seksu, może być jedną z przeszkód stojących na drodze do poczęcia dziecka. Czy istnieją skuteczne metody leczenia tej dolegliwości? Czu uczulenie na spermę oznacza brak nadziei na urodzenie dziecka?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka