Przed ciążą

Czy istnieją osobowości, które nie nadają się na rodziców? A może są momenty w życiu, które rzeczywiście nie powinny łączyć się z decyzją o dziecku? I w końcu - czy są złe powody do tego, by mieć dzieci? Znany YouTuber twierdzi, że są osoby, które nie powinny być rodzicami. A jeśli nimi zostają, w życiu zarówno ich, jak też ich dzieci dzieją się prawdziwe dramaty.
Są dobrym źródłem selenu, silnego przeciwutleniacza, który chroni organizm przed chorobami przewlekłymi i wspomaga pracę tarczycy. Ale kupują je głównie osoby, które starają się o dziecko, bo selen poprawia płodność. Eksperci ostrzegają jednak, że jedzenie zbyt dużych ilości orzechów brazylijskich nie jest wskazane, zwłaszcza w ciąży.
"Kupiłam test ciążowy w aptece i zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją. Zamiast kreski lub jej braku na polu do odczytu wyniku, pokazała się różowa plama. Co to znaczy?" - pyta kobieta na grupie dla przyszłych mam. To typowy sygnał, że test został "zalany". Co to znaczy i jak nie dopuścić do zalania testu?
Kolejne badania i kolejne wyniki potwierdzają: z ciążą i staraniami o dziecko lepiej nie zwlekać. Naukowcy określili dokładny przedział wiekowy, w którym ryzyko wystąpienia wad rozwojowych u dziecka jest najmniejsze.
Dawniej nazywany był ambrozja, bo dodaje siły i witalności. Dziś badania potwierdzają, że pyłek pszczeli naładowany witaminami, minerałami i substancjami wpływającymi na gospodarkę hormonalną, jest znakomitym środkiem poprawiającym płodność.
Jak poprawić libido mężczyzny i zwiększyć jego płodność? To pytanie zadaje sobie coraz więcej par. Bezpłodność może mieć wiele przyczyn: choroby, nałogi, stresujący tryb życia, a nawet... nieleczone infekcje. Na szczęście są sposoby na pobudzenie męskiego libido. Oto 7 wskazówek.
To zdjęcie idealnie obrazuje trudną drogę, którą przechodzi wiele par starających się o dziecko. Mama, która korzystała z metody in-vitro już kolejny raz, postanowiła zbierać pamiątki żmudnej terapii, jaką przeszła. Sfotografowała swojego noworodka w otoczeniu aż 900 strzykawek, którymi musiała nakłuwać swoje ciało podczas całej procedury.
Czy można zajść w ciążę zaraz po miesiączce? To pytanie, które może zadawać sobie część kobiet. Niektóre pytają, bo chcą uniknąć zajścia w ciążę, a inne wręcz przeciwnie. Jeżeli ty również jesteś zdezorientowana i zastanawiasz się nad odpowiedzią na to pytanie, wyjaśniamy.
Takich korzyści z noszenia kubeczka menstruacyjnego pewnie nie znałaś i nic dziwnego, bo nie jest to jego "oficjalne" zastosowanie. Jednak wiele mam twierdzi, że wkładanie kubeczka po stosunku pozwoliło im zajść w ciążę. Lekarze przyglądają się temu zjawisku i twierdzą, że coś w tym może być.
Dziwne sposoby wykrywania ciąży królowały przez wieki, bo test ciążowy taki jakim znamy go dziś, pojawił się dopiero pod koniec lat 80-tych. Sprawdź, jakie kontrowersyjne metody stosowały nasze babcie i ich babcie, aby dowiedzieć się, czy będą miały dziecko.
Czasami zajście w ciążę nie jest proste. I nie zawsze jest to kwestia problemów z płodnością czy z jakąś inną dolegliwością. Zdarza się, że nieświadomie sami torpedujemy nasze starania o dziecko, czyli robimy coś, co znacząco zmniejsza nasze szanse na zostanie rodzicami. Oto kilka z nich.
Stosujesz antykoncepcje i nagle czujesz, że starczy: chcesz zostać mamą, mieć dziecko, może dwoje... Czy antykoncepcja przyjmowana latami nie wpłynie na twoją płodność? Eksperci są zdania, że przyjmowanie hormonów nie zmniejsza szans na dziecko, ale często może maskować prawdziwe problemy i opóźniać leczenie niepłodności.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza