Kalendarzyk miesiączkowy - oblicz cykl miesiączkowy i termin menstruacji

2022-02-17 15:36

Kalendarz miesiączkowy pozwoli ci wyliczyć terminy dni płodnych, miesiączki, owulacji. Kalendarzyk menstruacyjny to przydatny kalkulator dla kobiet. Szczególnie sprawdza się u pań, które chcą wiedzieć, jak obliczyć dni płodne – dlatego, że planują zajść w ciążę lub dlatego, że w naturalny sposób chcą jej uniknąć.

Kalendarz miesiączkowy
Autor: Redakcja

Jak działa kalendarzyk miesiączkowy?

Kalendarzyk miesiączkowy to nic innego, jak zapisywanie dokładnej daty pojawienia się miesiączki oraz jej zakończenia. Dzięki temu możesz określić długość trwania samego cyklu, a także liczbę dni, w czasie których masz krwawienie.

W ten sposób możesz sprawdzić, kiedy jest owulacja (występuje zazwyczaj 14 dni przed pierwszym dniem kolejnego cyklu). Nie będziesz też zaskoczona kolejną miesiączką (a każda kobieta wie, jaki to problem, gdy okres nas zaskoczy).

Kalendarzyk menstruacyjny jest najbardziej przydatny dla kobiet, które mają regularne cykle menstruacyjne, ale nie tylko. Dla tych, których organizmy nie pracują „jak w zegarku”, przydaje się np. podczas wizyt u ginekologa, który może pytać o daty ostatnich kilku menstruacji w celu uregulowania cyklu miesiączkowego lub zdiagnozowania przyczyn jego nieregularności.

Kalkulator miesiączkowy

Chcesz wiedzieć w której fazie cyklu miesiączkowego jesteś? Oblicz swoje dni płodne, bezpłodne i okres.

Krok 1/2

Wybierz średnią długość cyklu:

Kiedy zrobić test ciążowy?

Kontroluj płodność z kalendarzykiem miesiączkowym

Kalendarzyk miesiączkowy, który zawiera nie tylko daty, ale i informacje o rodzaju śluzu obserwowanym w pochwie w poszczególnych dniach cyklu czy o temperaturze ciała może posłużyć do kontroli płodności u kobiet, które nie chcą stosować antykoncepcji hormonalnej lub mechanicznej (prezerwatywy, kapturki itp.).

Chociaż sam kalendarzyk miesiączkowy nie jest stuprocentowo pewną formą zapobiegania ciąży, to jednak połączony z dodatkowymi obserwacjami (jak śluz) na pewno zwiększa skuteczność metody naturalnego planowania rodziny.

Sprawdź, czy jesteś w ciąży [TEST ciążowy online]

Pytanie 1 z 10
Twoje cykle miesiączkowe są:
Zdjęcie