Kalendarzyk miesiączkowy - oblicz cykl miesiączkowy i termin menstruacji

2019-03-06 13:36
Kalendarz miesiączkowy
Autor: Redakcja

Kalendarz miesiączkowy pozwoli ci wyliczyć terminy dni płodnych, miesiączki, owulacji. Kalendarzyk menstruacyjny to przydatny kalkulator dla kobiet. Szczególnie sprawdza się u pań, które chcą wiedzieć, jak obliczyć dni płodne – dlatego, że planują zajść w ciążę lub dlatego, że w naturalny sposób chcą jej uniknąć.

Jak działa kalendarzyk miesiączkowy?


Kalendarzyk miesiączkowy to nic innego, jak zapisywanie dokładnej daty pojawienia się miesiączki oraz jej zakończenia. Dzięki temu możesz określić długość trwania samego cyklu, a także liczbę dni, w czasie których masz krwawienie.

W ten sposób możesz sprawdzić, kiedy jest owulacja (występuje zazwyczaj 14 dni przed pierwszym dniem kolejnego cyklu). Nie będziesz też zaskoczona kolejną miesiączką (a każda kobieta wie, jaki to problem, gdy okres nas zaskoczy).

Kalendarzyk menstruacyjny jest najbardziej przydatny dla kobiet, które mają regularne cykle menstruacyjne, ale nie tylko. Dla tych, których organizmy nie pracują „jak w zegarku”, przydaje się np. podczas wizyt u ginekologa, który może pytać o daty ostatnich kilku menstruacji w celu uregulowania cyklu miesiączkowego lub zdiagnozowania przyczyn jego nieregularności.

Kontroluj płodność z kalendarzykiem miesiączkowym


Kalendarzyk miesiączkowy, który zawiera nie tylko daty, ale i informacje o rodzaju śluzu obserwowanym w pochwie w poszczególnych dniach cyklu czy o temperaturze ciała może posłużyć do kontroli płodności u kobiet, które nie chcą stosować antykoncepcji hormonalnej lub mechanicznej (prezerwatywy, kapturki itp.).

Chociaż sam kalendarzyk miesiączkowy nie jest stuprocentowo pewną formą zapobiegania ciąży, to jednak połączony z dodatkowymi obserwacjami (jak śluz) na pewno zwiększa skuteczność metody naturalnego planowania rodziny.

Polecamy e-poradnik "Dieta złagodzi PMS"
Dieta złagodzi PMS

Autor: Redakcja

Z poradnika dowiesz się:

  • czy kawa potęguje objawy PMS
  • czy trzeba zrezygnować z soli
  • które z pierwiastków i witamin są najważniejsze dla kobiety w trudnym okresie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE