Kalkulator BMI - oblicz wskaźnik BMI, sprawdź swoją wagę

2022-02-17 15:49

Kalkulator BMI pomoże ci utrzymać prawidłową wagę i dobre samopoczucie. Oblicz za pomocą kalkulatora BMI wskaźnik BMI nazywany jest też wskaźnikiem Queteleta i zobacz, czy twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu .Sprawdź, jak obliczyć BMI za pomocą naszego kalkulatora!

kalkulator BMI
Autor: Redakcja

Oblicz wskaźnik BMI - skorzystaj z kalkulatora BMI online

Współczynnik BMI charakteryzuje stosunek pomiędzy masą ciała a wzrostem człowieka. Na jego podstawie można ocenić, czy waga jest prawidłowa. Nasz kalkulator BMI obliczy wskaźnik BMI za ciebie - wystarczy wpisać w nasz formularz swój wzrost w centymetrach i masę ciała w kilogramach. 

Wskaźnik pokaże, czy twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. To istotne, jeśli planujesz ciążę lub chcesz wrócić do formy po porodzie. Skorzystaj z kalkulatora BMI.

Kalkulator BMI

kobieta
mężczyzna
dziecko
BMI dziecka
Normy BMI stosujemy dla dorosłych.
Do sprawdzenia prawidłowej wagi (a także wzrostu i obwodu głowy) dzieci do lat 18 używane są siatki centylowe, określające czy dziecko rośnie proporcjonalnie do wieku.
Prawidłowa waga w ciąży. Ile powinna wynosić?

Jaki jest wzór na BMI?

Współczynnik Body Mass Indeks ( ang. Wskaźnik Masy Ciała) wylicza się za pomocą specjalnego wzoru. Aby sprawdzić czy BMI jest prawidłowe należy podzielić masę ciała wyrażoną w kilogramach przez wzrost w podany w metrach i podniesiony do potęgi drugiej.

Normy BMI

Sam wskaźnik BMI niewiele nam mówi. Po jego uzyskaniu nale porównać go z normami BMI. Aby sprawdzić, czy nasza waga jest prawidłowa, wynik powyższego działania należy porównać z normami BMI:

Wskaźnik BMI Co oznacza?
poniżej 16,0 wygłodzenie
pomiędzy 16,0–16,99 wychudzenie
pomiędzy 17,0–18,49 niedowaga
pomiędzy 18,5–24,99 waga prawidłowa
pomiędzy 25,0–29,99 nadwaga
pomiędzy 30,0–34,99 otyłość
pomiędzy 35,0–39,99 otyłość kliniczna
powyżej 40,0 otyłość skrajna

Dokładność wskaźnika BMI

Wskaźnik BMI daje bardzo ogólny obraz, ponieważ nie uwzględnia indywidualnych cech budowy danego człowieka. Nie jest także zalecany do wyznaczania prawidłowej wagi u dzieci. Do 14 roku życia zamiast BMI dzieci, do wyznaczenia prawidłowej masy ciała stosuje się siatki centylowe.