Kalkulator BMI - oblicz wskaźnik BMI, sprawdź swoją wagę

2020-06-08 14:46
kalkulator BMI
Autor: Redakcja

Kalkulator BMI pomoże ci utrzymać prawidłową wagę i dobre samopoczucie. Oblicz za pomocą kalkulatora BMI wskaźnik BMI nazywany jest też wskaźnikiem Queteleta i zobacz, czy twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu .Sprawdź, jak obliczyć BMI za pomocą naszego kalkulatora!

Oblicz wskaźnik BMI - skorzystaj z kalkulatora BMI online

Współczynnik BMI charakteryzuje stosunek pomiędzy masą ciała a wzrostem człowieka. Na jego podstawie można ocenić, czy waga jest prawidłowa. Nasz kalkulator BMI obliczy wskaźnik BMI za ciebie - wystarczy wpisać w nasz formularz swój wzrost w centymetrach i masę ciała w kilogramach. 


Wskaźnik pokaże, czy twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. To istotne, jeśli planujesz ciążę lub chcesz wrócić do formy po porodzie. Skorzystaj z kalkulatora BMI.

Jaki jest wzór na BMI?


Współczynnik Body Mass Indeks ( ang. Wskaźnik Masy Ciała) wylicza się za pomocą specjalnego wzoru. Aby sprawdzić czy BMI jest prawidłowe należy podzielić masę ciała wyrażoną w kilogramach przez wzrost w podany w metrach i podniesiony do potęgi drugiej.

Normy BMI


Sam wskaźnik BMI niewiele nam mówi. Po jego uzyskaniu nale porównać go z normami BMI. Aby sprawdzić, czy nasza waga jest prawidłowa, wynik powyższego działania należy porównać z normami BMI:

Wskaźnik BMI Co oznacza?
poniżej 16,0 wygłodzenie
pomiędzy 16,0–16,99 wychudzenie
pomiędzy 17,0–18,49 niedowaga
pomiędzy 18,5–24,99 waga prawidłowa
pomiędzy 25,0–29,99 nadwaga
pomiędzy 30,0–34,99 otyłość
pomiędzy 35,0–39,99 otyłość kliniczna
powyżej 40,0 otyłość skrajna

Dokładność wskaźnika BMI


Wskaźnik BMI daje bardzo ogólny obraz, ponieważ nie uwzględnia indywidualnych cech budowy danego człowieka. Nie jest także zalecany do wyznaczania prawidłowej wagi u dzieci. Do 14 roku życia zamiast BMI dzieci, do wyznaczenia prawidłowej masy ciała stosuje się siatki centylowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE