Porządki

Słońce już na dobrze rozgościło się w naszym kraju, temperatury też poszły w górę - co dla wielu osób jest jasnym sygnałem, że czas najwyższy umyć zabrudzone już porządnie okna. To jednak... nie zawsze jest dobrym pomysłem. Słoneczny dzień jest wręcz najgorszym momentem na mycie okien w domu. Tłumaczymy dlaczego.
Dla większości dzieci duża ilość robactwa, to jedyny minus letnich miesięcy. Choć owady, co nie ulega wątpliwości, są pożyteczne, to ich obecność w naszych domach nie jest wskazana. Jak pozbyć się owadów z domu i uniknąć dziecięcych histerii? Mama pokazuje sposób na mrówki, pająki i całą resztę.
Każda mama dwójki lub więcej maluchów zna ten problem doskonale. Dzieci mają różne kulinarne dziwactwa i czasami trzeba byłoby do tego stopnia modyfikować rodzinne posiłki, by w sumie każdemu proponować na talerzu co innego. Jeśli temat jest wam znany, to ten trik będzie jak zbawienie.
Koło tej rośliny nie opłaca się przechodzić obojętnie. Uznaje się ją za chwast, a „jaskółcze ziele”, zwane też "czyścicielem ciała" to zbawienie dla skóry. Uleczy trądzik i kurzajki. Jak rozpoznać i jak wykorzystać niezwykłe właściwości glistnika?
Zrobić porządek z zabawkami. To zdanie kojarzy się z posprzątaniem ich z podłogi lub ułożeniem w odpowiednich pudełkach. Jednak eksperci przekonują, że to za mało - zabawki należy czyścić z brudu, i to dużo częściej niż nam się wydaje. To straszne, co czai się na ich powierzchni. Jak wyczyścić je skutecznie?
Za sprawą ciepłej i słonecznej pogody bzy w tym roku zakwitły dużo wcześniej niż zazwyczaj. Aż kusi, by urwać kilka gałązek na spacerze i wsadzić do wazonu, prawda? Co jednak zrobić, by kwiaty nie zwiędły już następnego dnia? Jest na to sprytny sposób florystów!
Większość z nas doskonale zna babcine triki na mycie okien. To przede wszystkim wykorzystywanie octu, ale i inne porady, a wśród nich te związane z gazetami. Chętnie z nich korzystamy, niestety często zapominamy o pewnej "oczywistej oczywistości".
Tak wyglądająca lodówka to standard w większości domów. Magnesy przywozimy z podróży, ale niekiedy też kupujemy specjalnie po to, by zawieszać na lodówce ważne przypomnienia. Okazuje się jednak, że według internetowych doniesień lodówka pełna magnesów to szkodliwy zwyczaj, z którego warto zrezygnować... Czy rzeczywiście?
Ten sposób na zbyt małe buty to skarb dla rodzin z dziećmi. Kto z nas nie zna sytuacji, w której z dnia na dzień okazuje się, że wiosenne buty jednak są na dziecko za małe? Ta mama pokazała trik, dzięki któremu zyskasz czas na zakup nowych. Buty powiększą się o jeden rozmiar w zaledwie kilka godzin.
Wybieramy to, co jest modne, ślicznie wygląda, a przy tym przecież nie sposób nie dać się namówić na koszulkę z ulubionym bohaterem dziecięcej bajki. Okazuje się, że w ubraniach, także dziecięcych, pełno toksycznych substancji. Wiele z nich jest rakotwórczych.
Wielkanoc zbliża się już wielkimi krokami, co oznacza, że już czas na rozpoczęcie przygotowań. I nie chodzi tylko o zakupy i gotowanie. Warto też zacząć już myśleć o tym, jak udekorujemy nasz stół. W końcu zawsze chcemy, by pięknie się prezentował i stanowił preludium pysznego posiłku. W związku z tym zdradzamy, jak złożyć serwetki na wielkanocny stół.
Wiosna już zawitała za oknami, a to oznacza, że nadszedł czas, by zadbać o nasze sadzonki pelargonii. Trzeba pamiętać o dobrym przygotowaniu przed wsadzeniem ich do gleby bądź do doniczki. Pomoże w tym odpowiednie odżywienie tej rośliny. Domowy nawóz sprawdzi się idealnie w tym celu. Nasze babcie znały doskonały przepis.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza