Porządki

Zanim założysz dziecku nowe ubranka, koniecznie je dobrze upierz! Dzięki temu unikniesz podrażnień jego wyjątkowo wrażliwej skóry. Czy zastanawiałaś się kiedyś, jaką drogę przebywa ubranko, zanim je kupisz?
Codziennie przeznaczamy na wykonywanie obowiązków domowych 3 godziny i 46 minut - tak wynika z przeprowadzanego przez Główny Urząd Statystyczny badania. Sprzątanie, gotowanie, opieka nad dziećmi - to prace zupełnie nieodpłatne. Ale specjaliści obliczyli ich wartość.
Dom, w którym mieszka noworodek, powinien być czysty, ale nie sterylny. Wyjałowione z wszelkich mikroorganizmów środowisko szkodzi malcowi, bo jego niedojrzały system odpornościowy nie ma możliwości, by poznać różne rodzaje bakterii, wirusów czy roztoczy i uodpornić się na nie. W efekcie dziecko, które wychowywało się w sterylnej czystości, często staje się alergikiem. Dlatego sprzątaj, ale z głową. Jakich preparatów do sprzątania powinnaś unikać, a jakie możesz stosować bez obaw?
Porządki w dziecięcej szafie są konieczne nie tylko dlatego, że nasze pociechy mają zwykle więcej ubrań od nas, ale także dlatego, że z nich wyrastają. Po zimie warto je wybrać, a te które będą dobre na przyszły rok - schować nieco głębiej. Od czego zacząć porządki?
Pranie, prasowanie, gotowanie, mycie podłogi, zmywanie naczyń to czynności, które wielu mężczyzn robi na co dzień. Wśród domowych obowiązków są jednak takie, które wykonują tylko kobiety. Wiecie, jakie czynności mamy na myśli? Czy u was w domach też tak jest?
Dzieci w bardzo szybkim tempie wyrastają z ubranek i zabawek. Po kilku miesiącach ubranka, zabawki czy sprzęty, w ogóle niezniszczone, stają się niepotrzebne. Zastanawiasz się, co zrobić z niezniszczonymi ubrankami i zabawkami po dziecku? Oddaj je potrzebującym. Oto spis organizacji charytatywnych i innych miejsc, do których możesz oddać ubranka i rzeczy po dziecku.
Ubranka dziecięce powinno prać się w specjalistycznych środkach piorących. Co jednak zrobić z uporczywymi plamami, z którymi dziecięcy proszek sobie nie radzi? Dowiedz się jak prać dziecięce ubranka i w jaki sposób usuwać z nich nawet najtrudniejsze zabrudzenia z mleka, soku, czy maści na odparzenia.
Plamy z marchewki, jajek, moczu, kredek czy plamy z trawy na dziecięcych ubraniach to jedne z najtrudniejszych do usunięcia. Jak wyczyścić zasikany dywan? Czym usunąć plamy z trawy? Oto sposoby, które naprawdę działają.
Źle przechowywane lub przeterminowane leki mogą być tak samo groźne jak niewłaściwie użyte. Sprawdź, czy nie trzymasz w domu trucizny! Każdy z nas trzyma w domu środki przeciwbólowe, odkażające i przeciwgrypowe. Co robić z lekami, które zostały po kuracjach? Jak przechowywać antybiotyki?
Perfekcyjna pani domu to nie ty? Przed świętami możesz ułatwić sobie życie. Sprawdź, jak się zabrać za świąteczne porządki i jak sprzątać, by wszystko przebiegło szybko i sprawnie.
Jeśli nie chcesz w Wigilię padać ze zmęczenia, świąteczne porządki zaplanuj z odpowiednim wyprzedzeniem. Poświęć trochę czasu na rozplanowanie niezbędnych prac przed świętami Bożego Narodzenia. Dzięki temu bez pośpiechu posprzątasz, a potem znajdziesz czas na zabawę z dzieckiem.
Końcówka listopada i początek grudnia to czas, kiedy w mediach społecznościowych lawinowo przybywa klimatycznych zdjęć przedstawiających ustrojone świątecznie domy i mieszkania. Niezależnie od wielkości twojego M - wśród tych inspiracji na pewno znajdziesz coś, co wpadnie ci w oko!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza