Dom

Gdy w domu pojawia się maluszek, życie zwierzaka wywraca się do góry nogami. Jak do tego nie dopuścić? Przeczytaj, co radzi Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów.
Sprzątanie bez wysiłku i to jeszcze z malutkim dzieckiem w domu? Brzmi abstrakcyjnie, ale bywa, że jest możliwe. Wszystko zależy od determinacji i wprowadzonych zasad. Oczywiście jak to jest z zasadami – trzeba ich przestrzegać! Zobacz, jak ogarniać dom i dziecko jednocześnie?
Perfekcyjna pani domu to nie ty? Przed świętami możesz ułatwić sobie życie. Sprawdź, jak się zabrać za świąteczne porządki i jak sprzątać, by wszystko przebiegło szybko i sprawnie.
Jeśli nie chcesz w Wigilię padać ze zmęczenia, świąteczne porządki zaplanuj z odpowiednim wyprzedzeniem. Poświęć trochę czasu na rozplanowanie niezbędnych prac przed świętami Bożego Narodzenia. Dzięki temu bez pośpiechu posprzątasz, a potem znajdziesz czas na zabawę z dzieckiem.
Zwierzątko dla dziecka to często dość kontrowersyjny temat. Rodzice obawiają się, że ich malec szybko znudzi się zwierzakiem i wszystkie obowiązki spadną na ich barki. Znamy jednak aż 10 powodów, dla których twoje dziecko powinno mieć zwierzątko!
Pies to dla dziecka najlepszy przyjaciel, dlatego coraz częściej rodzice decydują się na przygarnięcie zwierzaka pod swój dach. Czy jednak każda rasa odnajdzie się w domu, w którym mieszkają dzieci? Co trzeba wiedzieć, wybierając psa dla dziecka?
Kot i dziecko, czy to się uda? Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak przygotować kota na pojawienie się w domu noworodka. Przyjście na świat nowego członka rodziny oznacza zmiany dla wszystkich domowników, także kotów. Aby zawieranie nowej znajomości odbyło się bez problemów, kota trzeba przygotować na pojawienie się dziecka. Jak?
Dom, w którym są dzieci to dom, w którym zawsze jest coś do posprzątania. Tu się coś rozleje, tam nakruszy, gdzie indziej dziwnym trafem pojawi się dużo piasku z piaskownicy... Aby w tym wszystkim nie oszaleć, dobrze jest mieć gadżet, który większość roboty zrobi za ciebie! Wybieramy odkurzacz ręczny do zadań specjalnych!
Lampka na biurko to niezbędny element wyposażenia pokoju. Nieważne, w jak dobrze oświetlonym światłem dziennym miejscu, stoi biurko dziecka. W sezonie jesienno-zimowym, na pewno przyjdzie mu odrabiać lekcje i uczyć się po zmroku. Jaką lampkę wybrać? Podpowiadamy!
Dodatki do pokoju dziecięcego tworzą ciepły klimat, sprawiają, że maluch czuje się w swoim pokoju jak w bajce. Dzięki temu będzie chętniej tam przebywać, bawić się, czy samodzielnie zasypiać. Podpowidamy, jakie dodatki warto kupić i gdzie znaleźć te tanie i piękne.
Dobrze zorganizowana przestrzeń na biurku usprawni naukę, czy odrabianie lekcji. Dodatkowe kubeczki, czy przegródki na przybory papiernicze pozwolą też w utrzymaniu porządku. Co lepiej wybrać - ogranizer na biurko, czy może przybornik, albo nadstawkę na blat?
Pokój dla braci, gdy dzieli ich spora różnica wieku, jest wyzwaniem. Rodzice często zastanawiają się jak pogodzić mały metraż mieszkania z faktem posiadania dwojga dzieci. Niestety, często kończy się na tym, że rodzeństwo musi zamieszkać w jednym pokoju i wtedy zaczynają się schody. Jak urządzić pokój braci, by dzieci były zadowolone?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza