Ciężarne gwiazdy - jak przygotowują się do porodu w trudnym czasie?

2020-04-27 13:15

Wiele przyszłych mam boi się ciąży i porodu, które przyszło im przezywać w czasie pandemii. To z myślą o nich powstała nasza akcja #mamywkoronie, której celem jest dodanie otuchy wszystkim rodzącym. A jak przezywają ciążę i jak przygotowują się do narodzin dziecka znane #mamywkoronie? Co słuchać u ciężarnych gwiazd?

#mamywkoronie
Autor: Ksenia Potępa

Rok 2020 przyniósł wiele informacji o ciążach znanych aktorek i piosenkarek, nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Wiele z nich nie przypuszczało, że 9 miesięcy oczekiwania na dziecko, które powinny być czasem spokoju i radości, będą dość stresujące z powodu koronawirusa. Pandemia opanowała cały świat i nie oszczędziła ani znanych, ani bogatych.

Podobnie jak inne mamy oczekujące potomstwa, także piosenkarki, aktorki i celebrytki zmagają się z lękiem i niedogodnościami związanymi z pandemią. Ale jako osoby znane, postanowiły wesprzeć swoje fanki i pomóc im w tym trudnym czasie. Zamieszczają na swoich portalach społecznościowych zdjęcia i filmiki, a nawet petycje, które mają zmienić zakazy i ograniczenia.

Zobacz, jak ciężarne gwiazdy wspierają inne mamy i jak im pomagają, a przy okazji dowiedz się, która ze znanych aktorek i piosenkarek zostanie wkrótce urodzi dziecko. 

Kasia Glinka przeciw samotnym porodom 

Najsilniejszym jak dotąd głosem wparcia dla przyszłych mam okazała się wypowiedź Katarzyny Glinki, która zaapelowała do ministra Łukasza Szumowskiego o przywrócenie porodów rodzinnych. Zakaz wstępu na porodówki dla ojców wydano już w pierwszych dniach wprowadzania ograniczeń związanych z pandemią.

Katarzyna Glinka, która ma rodzić pod koniec kwietnia przyznała, że boi się samotnego porodu, dlatego rozumie inne mamy i jako osoba publiczna, postanowiła zabrać głos w tej sprawie. 

Czytaj: Czy trzeba rodzić w masce? Położna wyjaśnia, czy jest to konieczne

Ciemne strony porodu – o tym nikt ci nie powie!

Wyświetl ten post na Instagramie.
Zdecydowałam się opublikować zdjęcie ,które nie znalazłoby się w social mediach.Te niezwykle intymne momenty z mojego życia uwieczniam w obiektywie ale zwykle dzielę się tylko z najbliższymi .Jednak w słusznej sprawie uznałam ze warto.. Przeczytajcie proszę : To petycja Rodziców do Ministra Zdrowia w sprawie zmiany zaleceń co do Porodów Rodzinnych, nasze stanowisko popiera Rzecznik Praw Obywatelskich [https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-porody-rodzinne-mozliwe-takze-podczas-pandemii?fbclid=IwAR3AsF3dUuRdPVMoIO3FawOkd5VwKq14ic4_dwM17m07KKJKCBGiVxE9l0o], nasze postulaty wspiera i udostepnia takze Fundacja Dajemy dzieciom siłę. Obecne zalecenia nie są zgodne ze stanowiskiem WHO, są bardzo krzywdzące dla zdrowych rodziców którzy chcą przeżywać wspólnie cud narodzin i dodatkowo obciążają przeciążony personel na porodówkach, który musi w tej trudnej sytuacji wykazywać większe wsparcie rodzącej. Liczę na to,ze dzięki tej petycji sprawa zostanie poruszona i będzie mogło ją poprzeć więcej rodziców zainteresowanych sytuacją na polskich porodówkach. Mamy nadzieję że uda nam się zmienić te krzywdzące zalecenia. Jeśli ja zostanę wpuszczona do szpitala to mój parter w 100 procentach ma te same wirusy i bakterie... są tez testy na obecność wirusa . W Niemczech nie zabroniono porodów rodzinnych ... to wyjątkowy moment w życiu rodziców , który zostaje w pamięci na zawsze i ogromne wsparcie dla rodzącej .Mam wrażenie ,ze jest o co powalczyć i przemyśleć czy nie da się przeprowadzać porodów rodzinnych zachowując jednocześnie wszelkie możliwe środki ostrożności ... Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/rodzimyrazem_przywrocenie_porodow_rodzinnych_ze_zdrowym_partnerem?u=4905259 Stanowisko Fundacji rodzić po ludzku: https://www.rodzicpoludzku.pl/aktualnosci/1391-apel-fundacji-ws-porodow-rodzinnych.html# Rozdzielanie Rodziców w jednym z najpiękniejszych momentów życia Rodziny to bolesna sprawa ..#porodyrodzinne#pregnant#baby#mumy#mommyslife#parents# Post udostępniony przez Katarzyna Glinka (@katarzynaglinka)

America Ferrera - Trzymajcie się, mamy w ciąży!

Wsparcie dla rodzących kobiet okazała również America Ferrera, aktorka znana z serialu "Brzydula Betty" , która oczekuje właśnie drugiego dziecka.

"Kiedy to dziecko rośnie we mnie, ja próbuję pokonać lęki i odnaleźć się w nieznanych czasach. Myślę o wszystkich innych mamach, które wnoszą teraz nowe życie na ten świat. A także wszystkich kobietach, które na przestrzeni pokoleń, stuleci, w różnych krajach dawały życie w czasem niezwykłych i zniechęcających okolicznościach. Życie jest cudem, a matki dają je dzięki ich sile i mocy. Trzymajcie się, mamy w ciąży!" - napisała na instagramie aktorka.

Ania Lewandowska ciągle w formie

W kontakcie z innym ciężarnymi jest też stale Ania Lewandowska, która od lat już uczy przyszłe i młode mamy, jak trenować. Ostatnio w wywiadzie cytowanym przez WP Ania zwierzyła się, że w drugiej ciąży  czuje determinację i wolę walki, chęć pomocy innym, a jednocześnie lęk i przerażenie.

"Obawiam się, czy starczy rąk do pomocy i o opiekę medyczną" - powiedziała znana trenerka. Anna przyznała też, że koronawirus uniemożliwił przyjazd do Niemiec jej mamie, która byłaby dla niej ogromną pomocą w pierwszych dniach po porodzie.

Na razie jednak, aby podnieść na duchu siebie i inne mamy, pokazała filmik, na którym radośnie tańczy trzymając się za coraz większy już brzuszek.  

Agnieszka Radwańska - siłownia zamiast kortu

Z treningów nie rezygnuje także inna znana Polka, która w drugiej połowie roku zostanie mamą. Mowa o Agnieszce Radwańskiej, naszej najlepszej tenisistce. Agnieszka nadal trenuje i zdrowo się odżywia, pokazując innym kobietom, jak zapewnić maleństwu jak najlepszy start w tym trudnym czasie.

Ciara i jej lekarz odpowiadają na pytania mam

O swoich doświadczeniach w czasie koronawirusa opowiada w mediach społecznościowych również Ciara, amerykańska piosenkarka, która oczekuje swojego trzeciego dziecka. Artystka napisała, że jako przyszła mama musi mierzyć się z nowymi wyzwaniami wymuszonymi przez pandemię.

Jednym z nich była wizyta na USG, w czasie której przez telefon relacjonowała swojemu mężowi to, co widzi na ekranie aparatu. Ciara w ramach wsparcia dla swoich ciężarnych fanek przeprowadza również transmisje live, na których ona i lekarz prowadzący jej ciążę odpowiadają na pytania przyszłym mam.

Ciąże polskich gwiazd w czasie koronawirusa. Vlog Ewy Wąsikowskiej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza