Czy matura z języka polskiego zostanie unieważniona?

2020-06-09 9:59

8 czerwca przed rozpoczęciem matury z języka polskiego w województwie podlaskim zanotowano wzrost wyszukiwań haseł dotyczących "Wesela". Co więcej, w wyszukiwarce wpisywano nawet dokładny temat, który pojawił się w arkuszu egzaminacyjnym.

wyciek z matur
Autor: Getty Images

W poniedziałek o godzinie 9 uczniowie otrzymali arkusze egzaminacyjne z języka polskiego. Jak się okazało temat wypracowania, które maturzyści mieli napisać brzmiał:

"Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów Wesela, do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury."

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w godzinach 7-9 w województwie podlaskim znacznie wzrosły wyszukiwania haseł dotyczących "Wesela". Jak czytamy na Twitterze w udostępnionym przez profil Emocje w sieci Tweecie, w wyszukiwarkę wpisywano wręcz dokładny temat wypracowania.

Dlaczego podlascy maturzyści znali temat wypracowania? Tę sprawę wyjaśni policja. Jak informuje Radio Zet, CKE zgłosi na policję możliwy wyciek pytań egzaminacyjnych.

„W związku z informacjami dotyczącymi możliwych wywołań w Google fraz związanych z tematem tegorocznego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym z terenu województwa podlaskiego przed godz. 9:00, CKE informuje, że dziś na policji zostanie złożone w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa” – czytamy na stronie Radia Zet.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza