Czy to, jak długo karmisz piersią jest istotne? Oczywiście! Trwa kampania "Długość ma znaczenie"

2021-05-26 12:08

Mleko matki jest najlepsze dla maluszka, dlatego - jeśli tylko można - warto karmić piersią jak najdłużej. Przekonują o tym specjaliści oraz znane mamy, które zaangażowały się z kampanię społeczną "Długość ma znaczenie", a której nasz serwis jest patronem medialnym.

Długość mam znaczenie
Autor: materiały prasowe

Karmienie piersią, choć uznawane przez wszystkich za najlepsze, nie cieszy się wystarczającą popularnością wśród mam, a dodatkowo spotyka z krytyką osób postronnych. Dlatego Marka Femaltiker zapoczątkowała kampanię społeczną ,,Długość ma znaczenie”, której celem jest edukacja społeczeństwa na temat korzyści wynikających z długiego karmienia piersią. Serwis mjakmama.pl jest patronem medialnym kampanii.

"Chcemy przekazać wiedzę w przystępny sposób, a także zwrócić uwagę szeroko rozumianego otoczenia społecznego na ten aspekt, by wpłynąć na zmianę postaw wobec mam długo karmiących piersią. Staramy się również walczyć z mitami oraz hejtem, które spotykają mamy długo karmiące piersią" - piszą autorzy kampanii.

W akcję zaangażowało się wielu znakomitych ekspertów, lekarzy, psychologów i położnych, a także wiele znanych mam, które chcą wykorzystać swoją popularność i zachęcić Polki do dłuższego karmienia piersią.

O zaletach karmienia piersią można mówić długo. Najważniejsze jest to, że wraz z mlekiem mamy dziecko otrzymuje najważniejsze składniki potrzebne do jego rozwoju oraz zapobiegające chorobom w przyszłości. Zwiększa odporność dziecka i podnosi poziom jego inteligencji!

Karmienie piersią niesie też korzyści dla mamy: zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory piersi i jajnika, zmniejsza ryzyko depresji poporodowej, opóźnia też pojawienie się menopauzy. 

Niestety, zdaniem inicjatorów kampanii społecznej, matki długo karmiące piersią w ostatnich latach stały się celem ataków internautek i internautów. Kampania ma również odpowiedzieć na hejt, którego doświadczają karmiące kobiety.