Darmowe badania wzroku dla dzieci - sprawdź, gdzie możesz je zrobić

2022-01-26 13:05
Przejrzyj na oczy z WOŚP
Autor: materiały prasowe Przejrzyj na oczy z WOŚP

To pierwsza i jedyna taka akcja Fundacji WOŚP i Grupy Essilor oferująca bezpłatne, przesiewowe badania ostrości wzroku dzieci. W ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry z badań będzie można skorzystać w całej Polsce. Sprawdź listę salonów.

Wyraźne widzenie ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój psychofizyczny i społeczny dziecka, dlatego regularne badania ostrości wzroku są niezwykle istotne. To na rodzicu spoczywa odpowiedzialność za zauważenie pierwszych sygnałów świadczących o nieprawidłowym rozwoju wzroku, ponieważ dziecko samo nie przyzna się, że widzi niewyraźnie.

„Przejrzyj na oczy” w salonach optycznych

Tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma celu zwrócenie uwagi na profilaktykę badań wzroku. Dlatego Grupa Essilor, firmy Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO wspólnie z Fundacją WOŚP i niezależnymi salonami optycznymi organizują ogólnopolską akcję przesiewowych badań ostrości wzroku dzieci w wieku 5-18 lat.

Akcja trwa do 28 lutego br., a ostrość wzroku dziecka można zbadać w salonach optycznych biorących udział w akcji (lista salonów dostępna jest na stronie: https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/program-badan-wzroku).

Darmowe okulary dla dzieci

Organizatorzy kampanii edukacyjnej CZAS NA WZROK, przekażą też 1500 bezpłatnych par okularów korekcyjnych najbardziej potrzebującym dzieciom.

Tematyka tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nam szczególnie bliska. Od lat wspieramy najbardziej potrzebujące dzieci w zakresie badań wzroku i przeznaczamy środki na zapewnienie im prawidłowej korekcji wzroku, aby zwiększyć ich szanse na prawidłowy rozwój (...). – powiedział Adam Mamok, Prezes Grupy Essilor na Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię. - Dodatkowo cieszymy się, że możemy dołożyć naszą cegiełkę w postaci ufundowania 1500 par okularów korekcyjnych dzieciom z rodzin w trudniejszej sytuacji materialnej i przyczynić się tym samym do poprawy jakości ich widzenia. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi do udziału w akcji, szczególnie teraz, w okresie pandemii, kiedy wzrok dzieci wymaga szczególnego wsparcia ekspertów i monitorowania jego stanu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza