Fotele do karmienia w miejscach publicznych

2019-07-12 14:29

Izabela Janachowska, lubiana prezenterka telewizyjna, od niedawna jest mamą i chętnie wspiera kobiety chcące karmić piersią. Dlatego została ambasadorką projektu, którego celem jest ustawianie foteli do karmienia w miejscach publicznych.

fotel do karmienia MOM SOS
Autor: Fundacja FreeMOM

Karmienie piersią w miejscach publicznych przez niektóre osoby jest postrzegane jako rzecz naturalna, przez inne - jako coś wstydliwego, czego kobiety powinny unikać. Stad pomysł stworzenia dla młodych mam intymnych i bezpiecznych miejsc do karmienia.

Izabela Janachowska oraz Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią biorą udział w projekcie, którego celem jest ustawienie w przestrzeni publicznej specjalnych foteli do karmienia.

Okrągłe i designerskie fotele w kształcie kobiecej piersi są wygodne (szerokie z miękkimi siedziskami i szerokimi podłokietnikami), a na dodatek zapewniają wyjątkowa intymność. mam z maluszkiem może się w nim ukryć i spokojnie, bez stressu, nakarmić swoje dziecko piersią.

-  To wspaniały pomysł, że powstał fotel, który ułatwi kobietom nieskrępowanie karmienie piersią w miejscach publicznych –  mówi prof. Maria Wilińska, neonatolog i pediatra, kierownik Kliniki Neonatologii SPSK im. prof. Witolda Orłowskiego, profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, przewodnicząca Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią. - Najważniejsze, żebyśmy się wszyscy z karmieniem piersią dobrze czuli. Żeby kobiety mogły karmić wszędzie, a my lekarze żebyśmy mogli w dalszym ciągu popularyzować karmienie piersią. Popularyzacja musi jednak iść w parze z zapewnieniem do tego warunków i fotel MOM SOS takie warunki zapewnia.

Fotele do karmienia - gdzie ich szukać?
fitek do karmienia MOM SOS 2

Autor: Fundacja FreeMOM

Fundacja FreeMOM i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią planują postawienie foteli do karmienia w miejscach publicznych: urzędach, bankach, przychodniach, muzeach, kinach, centrach handlowych, restauracjach, dworcach, lotniskach, czyli wszędzie tam, gdzie są potrzebne.