Jaka jest najszczęśliwsza data urodzenia? Naukowcy już wiedzą

2023-11-23 9:31

Naukowcy wyznaczyli jeden dzień w roku, który został uznany za najszczęśliwszy na świecie. Jeśli chcesz wiedzieć, czy urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą, sprawdź, czy twoja data urodzenia może przynieść ci szczęście.

Dzieci urodzone w konkretnym terminie mogą mieć więcej szczęścia od rówieśników
Autor: Getty Images Naukowcy wyznaczyli szczęśliwą datę urodzenia

O niektórych osobach mówi się, że urodziły się pod szczęśliwą gwiazdą. Wiele wskazuje na to, że w tym ludowym powiedzonku kryje się sporo prawdy! Z badań naukowców wynika, że data urodzenia rzeczywiście może przynosić szczęście, a osoby urodzone konkretnego dnia mogą mieć większe powodzenie w życiu niż te, które urodziły się w innym terminie.

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Jak naukowcy wyznaczyli szczęśliwą datę urodzenia?

Naukowcy wzięli udział w eksperymentalnym badaniu, w którym mieli wyznaczyć najszczęśliwszą datę urodzenia. Zrobili to na podstawie porównania daty urodzenia do wygranych w grach liczbowych typu Lotto. Co im wyszło? Badaczom udało się wyznaczyć jedną datę, która może przynosić więcej szczęścia niż inne.

Najszczęśliwsza data urodzenia

Z danych wyszło, że dniem, który może przynieść szczęście, jest 8 czerwca. Jeśli więc tego dnia obchodzisz urodziny, możesz mówić, że jesteś w czepku urodzony. Gwiazdy będą ci sprzyjać przez cały okres twojego życia, a wszystkie plany i marzenia uda ci się zrealizować. 

Naukowcy wyznaczyli jednak jeszcze dwie dodatkowe daty, w których także gwiazdy sprzyjają ludziom. Co ciekawe, to ten sam dzień, tylko w dwóch różnych miesiącach. Mowa o 1 sierpnia i 1 grudnia.

Najgorsze miesiące

Z badań naukowców wyszło również, że osoby urodzone zimą mogą mieć pecha w życiu. Chodzi przede wszystkim o dwa miesiące: styczeń i luty, w których układ gwiazd nie sprzyja noworodkom. Koziorożce i Wodniki, znaki zodiaku ze stycznia i lutego, mają silne charaktery i są bardzo uparte. Zarzuca się im wycofanie społeczne lub egoizm, zapatrzenie w siebie i skupienie na własnych potrzebach. O Koziorożcach i Wodnikach mówi się, że żyją chwilą i nie przejmują się przyszłością, niektórzy zarzucają im wręcz beztroskę i brak twardego spojrzenia na rzeczywistość. 

Warto jednak pamiętać, że na takie astrologiczne opisy i porady trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, a każdą wadę można przekłuć w zaletę. Koziorożce i Wodniki są bardzo uparte, ale dzięki temu potrafią osiągnąć założony cel. Jeśli więc urodziłeś się zimą, nie martw się, że los ci nie sprzyja. Po prostu weź go w swoje ręce!

Czytaj: Powstał ranking najpiękniejszych imion na świecie. Jedno z nich kochają również Polacy