Polacy chcą KART DUŻEJ RODZINY. Złożyli już ponad 20 tysięcy wniosków

2014-06-30 11:10

Od 16 czerwca w gminach można składać wnioski o Karty Dużej Rodziny, gwarantujące ulgi na przejazdy, zniżki do muzeów czy ośrodków sportowych. Przez pierwsze 10 dni Polacy złożyli ponad 20 tysięcy dokumentów. Minister pracy i polityki społecznej szacuje, że z programu skorzystają 3 miliony osób.

Rodzina - im większa tym lepsza?
Autor: photos.com

Karta Dużej Rodziny to program skierowany do rodzin wielodzietnych, posiadających co najmniej troje dzieci. Tylko w ciągu pierwszych 10 dni funkcjonowania programu do gmin wpłynęło ponad 20 tysięcy wniosków - najwięcej na Mazowszu (1844), Śląsku (2673) i Pomorzu (1842). W liczbie zamówionych kart przodują Wołomin (307), Gdańsk (295) i Jastrzębie Zdrój (251).

- Cieszymy się, że nasz program dla rodzin wielodzietnych cieszy się takim zainteresowaniem. To pokazuje, że Karta Dużej Rodziny jest naprawdę potrzebna - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. - Szacujemy, że karta trafi nawet do ponad 3 mln osób, z czego jeszcze w tym roku do 1,3 mln - dodaje.

Karta Dużej Rodziny: kto może skorzystać?

Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie wszystkim rodzinom, które złożą wniosek. Z programu mogą korzystać wszyscy, niezależnie od tego, jaki posiadają dochód. Rodzice otrzymują Kartę Dużej Rodziny dożywotnio, dzieci do ukończenia 18. roku życia lub do momentu ukończenia nauki (maksymalnie do 25. roku życia).

Karta Dużej Rodziny: co gwarantuje?

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z ulg na przejazdy kolejowe (bilety na PKP Intercity tańsze o 25 procent, Przewozy Regionalne o 30 procent), zniżek w muzeach, obiektach sportowych, parkach narodowych, uzdrowiskach. Miejsca, które honorują Kartę Dużej Rodziny, są opatrzone specjalnym znaczkiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza