Kobiety wychowują... lalki! "Takie zachowanie może prowadzić do zaburzeń psychicznych" [FILM]

2014-09-02 16:07

Do Rumunii dotarła kontrowersyjna moda - dorosłe kobiety kupują lalki, które do złudzenia przypominają prawdziwe niemowlęta i opiekują się nimi tak, jakby były prawdziwe. Psychologowie ostrzegają, że takie zachowania mogą prowadzić do zaburzeń.

Kobiety wychowują... lalki! Takie zachowanie może prowadzić do zaburzeń psychicznych [FILM]
Autor: RO PROTV/x-news Kobiety w Rumunii poddały się modzie na kupowanie lalek, które wyglądają jak prawdziwe dzieci

Od jakiegoś czasu trwa moda na kupowanie lalek, które przypominają prawdziwe dzieci. Lalki zostały stworzone przez artystę, który chciał realistycznie odwzorować dziecko. Z kolei część kobiet na świecie zaczęła używać lalek jako zastępstwo dla prawdziwych dzieci. Skóra lalki w dotyku i zapachu przypomina prawdziwą.

Ceny lalek są bardzo wysokie - wahają się od 1500 do kilkunastu tysięcy złotych. To nie przeszkadza jednak kobietom w kupowaniu lalek. Moda na lalki-niemowlaki pojawiła się najpierw w USA, a teraz dotarła do Rumunii.

LALKI reborn jak żywe dzieci: dlaczego kobiety je kupują? >>

Lalki zastępują dzieci: to prowadzi do zaburzeń

Teraz tam dorosłe kobiety kupują lalki, które do złudzenia przypominają prawdziwe noworodki. Kobiety traktują lalki jak dzieci i opiekują się nimi tak, jakby były prawdziwe - przewijają je, nadają im imiona, ubierają. Okazuje się jednak, że takie zachowanie może prowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych.

Psychologowie uważają, że na krótką metę lalka może zastąpić prawdziwe dziecko, ale problem pojawia się w momencie, gdy kobieta poświęca lalce zbyt dużo czasu lub odrzuca własne dzieci!

Kobiety, które kupiły lalkę-noworodka przyznają, że czuły potrzebę obdarowania kogoś miłością i opieką. Angażują się więc i poświęcają cały swój czas lalkom.

LALKI – kiedyś tylko zabawki, a dziś? Oryginalne i kontrowersyjne wersje najpopularniejszej zabawki świata >>

RO PROTV/x-news