Książę William i księżna Kate otworzyli atrakcję dla dzieci. Cena zwala z nóg

2023-07-14 13:25

Książę William i księżna Kate otworzyli park zabaw dla dzieci. Atrakcje dla dzieci niestety nie są bezpłatne, a ich ceny są tak zawrotne, że na rodzinę królewską spłynęła fala krytyki.

Księżna Kate otworzyła park rozrywki
Autor: The Prince and Princess of Wales Instagram Księżna Kate i książę William otworzyli park rozrywki dla dzieci

Książę William i księżna Kate otworzyli rodzinny biznes. Książęca para otworzyła park zabaw dla dzieci, który znajduje się na terenie Wielkiego Parku Windsorskiego. Niestety, wydarzenie zostało mocno skrytykowane. Wszystkiemu winne są ceny atrakcji w parku rozrywki. Okazuje się, że... zwalają z nóg.

Atrakcje w Parku Rozrywki Julinek!

Park dla bogatych?

Adventure Play, położony na granicy Berkshire i Surrey, oferuje różne atrakcje dla dzieci, w tym także dla tych najmłodszych. W parku są zjeżdżalnie, drewniane domki, ścieżki do wspinania, labirynty. 

Dwugodzinna zabawa kosztuje jednak niemało, bo aż 16 funtów za osobę (około 80 zł)! Mniej mogą zapłacić jedynie rodzice dzieci poniżej 2. roku życia, których wyjście do parku Adventure Play będzie kosztowało 12 funtów. Kwota ta dotyczy dwugodzinnego korzystania z atrakcji.

Rodzina królewska skrytykowana

Otwarcie parku wywołało falę krytyki. Pojawiły się głosy w społeczeństwie, że to próba wzbogacenia się i to na rodzicach małych dzieci, czyli tej części społeczeństwa, która już i tak mocno odczuła inflację i podwyżkę stóp procentowych. "Ktokolwiek ustalił te ceny nie ma żadnego pojęcia o codziennym życiu w Wielkiej Brytanii, a już na pewno nie obchodzi go los rodzin borykających się z problemami finansowymi" - napisał jeden z użytkowników na Twitterze.

Ceny parków rozrywki w Polsce

Parki rozrywki cieszą się wśród rodziców małych dzieci dużym powodzeniem w całej Europie. To miejsca, w których maluchy mogą spożytkować rozpierającą je energię, wyszaleć się, a także zdobyć nowe umiejętności. W parkach rozrywki nie brakuje ścianek wspinaczkowych, karuzel, rollercoasterów, różnych zjeżdżalni, basenów, a także torów przeszkód czy parków linowych. 

W Polsce za wyjście do parku rozrywki również trzeba niemało zapłacić. Ceny popularnych atrakcji zaczynają się najczęściej od około 80 złotych za osobę za cały dzień, a nie za dwie godziny, jak w przypadku Adventure Play. W cenie biletu zwykle jest możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji.