Księżniczka Charlotte idzie do żłobka. Ile kosztuje królewski żłobek i jakie oferuje zajęcia?

2018-01-09 10:11

Księżniczka Charlotte rozpoczyna naukę w żłobku. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował przeurocze zdjęcia małej Charlotte. Zobaczcie, jak wygląda księżniczka i sprawdźcie, ile kosztuje nauka w królewskim żłobku!

Księżniczka Charlotte
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Księżniczka Charlotte, córka księżnej Kate i księcia Williama, rozpoczęła naukę w żłobku. Pałac Kensington opublikował zdjęcia małej Charlotte, przygotowującej się do pierwszej podróży do żłobka. Fotografie wykonała osobiście księżna Kate. Charlotte wygląda na nich przeuroczo!

Księżniczka ubrana jest w bordowy płaszczyk i dopasowane do niego kolorystycznie buciki. Na nogach ma grube szare rajstopki we wzory, na szyi szalik w kolorze pudrowego różu, a na plecach różowy plecak. Uśmiecha się wesoło i chętnie pozuje do zdjęć.

 

Księżniczka Charlotte
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Jak wygląda królewski żłobek?

Księżniczka Charlotte 8 stycznia 2018 roku rozpoczęła naukę w prestiżowej placówce Willcocks Nursery School. Szkoła została założona w 1964 roku i znajduje się nieopodal Royal Albert Hall. Obecną siedzibę zajmuje od 1984 roku. To bardzo blisko Pałacu Kensington, w którym mieszka książęca rodzina. "Cieszymy się, że książę i księżna wybrali Wilckoks Nursery School dla księżniczki Charlotte" - wystosowała oficjalny komunikat placówka.

Czytaj też: 5 tricków, dzięki którym będziesz wyglądać w ciąży jak Kate Middleton

 

Księżniczka Charlotte idzie do żłobka
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Jakie zajęcia oferuje królewski żłobek?

Willcocks Nursery School to placówka elitarna przeznaczona dzieciom w wieku 2-5 lat, oferująca zróżnicowany program edukacyjny. Oprócz podstawowych zajęć rozwojowych, które znajdziemy w każdym żłobku (śpiew, taniec, rysunek), szkoła zapewnia również lekcje z ceramiki czy poezji. Placówka kładzie duży nacisk na rozwój emocjonalny i społeczny, a także na komunikację oraz naukę języka. To dlatego w programie znajdują się m.in. sesje "stay and play", w czasie których dzieci występują na forum grupy i opowiadają o zabawkach czy innych przedmiotach przyniesionych z rodzinnych domów.

Willcocks Nursery School przeznaczona jest małym dzieciom, dlatego w programie nie może zabraknąć zabawy. Dzieci mają czas wolny, który mogą aktywnie wykorzystać. Dużo czasu spędzają na powietrzu, na zabawach w ogrodzie.

 

Księżna Kate i książę William z dziećmi
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Ile kosztuje królewski żłobek?

Nauka w Willcocks Nursery School nie należy do najtańszych. Rodzice mogą zdecydować, czy chcą posłać dzieci na zajęcia poranne czy popołudniowe. Ceny tych zajęć różnią się od siebie. Najdroższe są poranki, za które czesne wynosi 3 tysiące funtów (prawie 15 tysięcy złotych)! Popołudniowe zajęcia kosztują 1800 funtów (9 tysięcy złotych). Najtańszą opcją jest tzw. "lunch club", który oferuje naukę w jedno popołudnie w tygodniu. Czesne wynosi 580 funtów (2900 złotych).