Lewandowska martwi się o bezpieczeństwo córki. "Zadaje pytania, które mnie już przerażają"

2024-01-08 10:26

Znani rodzice właśnie tego obawiają się najbardziej. W ostatnim wywiadzie Anna Lewandowska otwarcie rozmawiała na temat hejtu, który dotyka również jej dzieci. Jak sama mówi, jedna z jej córek „widzi coraz więcej", a jest bardzo wrażliwa i empatyczna. "Pewne pytania już mnie przerażają" - przyznaje.

Anna Lewandowska mówi o hejcie i jego wpływie na jej rodzinę.
Autor: YouTube screenshot/ @radiochillyzet/ Instagram Anna Lewandowska mówi o hejcie i jego wpływie na jej rodzinę.

Podczas wywiadu w radiu ChilliZet, w programie "Zza kulis", Anna Lewandowska odważnie poruszyła temat stanowiący coraz większy problem wśród rodziców. Jak sama przyznaje - "hejt zabija", a coraz częściej dotyczy on dzieci. Problem depresji wśród najmłodszych tym bardziej porusza mamę dwóch córek, bo - jak wyznała Lewandowska - jedna z nich jest bardzo delikatna i emocjonalna.

Spis treści

  1. Anna Lewandowska o hejcie, który dotyka jej rodzinę
  2. Zdrowie psychiczne dzieci w coraz gorszym stanie
  3. Gdzie szukać pomocy?
Lewandowski rapuje z Quebonafide!

Anna Lewandowska o hejcie, który dotyka jej rodzinę

Anna Lewandowska w wywiadzie, którego udzieliła Maksowi Behr otworzyła się na temat hejtu, który spotyka ją i jej męża. Lewandowscy to najbardziej znana na świecie para polskiego showbiznesu. Mimo mnóstwa sukcesów zawodowych, obydwoje codziennie mierzą się z całą masą negatywnych komentarzy. 

- Nikt nie myśli o takich aspektach ludzkich, że komuś, cholera, może być przykro. Ale ok, przyzwyczailiśmy się już. Osoba znana musi się do tego przyzwyczaić - skwitowała sportsmenka.

Mało kto jednak zwraca uwagę na fakt, że znane sportowe małżeństwo prywatnie jest rodzicami dwóch córek, które dorastają i coraz częściej widzą, co się dzieje wokół ich rodziców. To niepokojące, zwłaszcza, że jak zauważa Lewandowska, statystyki depresji wśród dzieci i młodzieży są w Polsce coraz gorsze. Być może właśnie z powodu hejtu, na który wciąż w mediach społecznościowych jest duże przyzwolenie. 

Zdrowie psychiczne dzieci w coraz gorszym stanie

- Ale pomyślmy teraz o czymś innym. Jakie statystyki są przerażające, jeśli chodzi o depresję dzieci? Jaki procent jest prób samobójczych u dzieci? Co się dzieje z zaburzeniami psychicznymi dzieci? To jest na trzecim miejscu największych problemów w Polsce - zauważa mama 6-letniej Klary i 3-letniej Laury.

Statystyki, o jakich mówi Anna Lewandowska, rzeczywiście są przejmujące. Według raportu "Dajemy dzieciom siłę" w 2020 roku liczba dzieci i nastolatków leczonych ambulatoryjnie ze względu na zaburzenia psychiczne wyniosła 170 tys. W tym samym czasie z powodu zaburzeń psychicznych hospitalizowanych było 6511 dzieci.

Problem dotyczy coraz młodszych dzieci. Według danych jest to 1% dzieci przedszkolnych w wieku powyżej 3 lat, 2% w grupie dzieci 6-12 lat oraz do 20% w grupie 13-18 lat.

Lewandowska czuje się zaniepokojona, zwłaszcza w obliczu bycia mamą córki, która wyrasta na bardzo delikatną osobę.

- Ja będę chciała o tym mówić coraz częściej. Jestem mamą dwójki dzieci, jednej córki, która jest bardzo delikatna, empatyczna, emocjonalna, która już widzi coraz więcej i dotyka pewnych problemów, zadaje pewne pytania, które mnie już przerażają. Otwieram internet i czytam w komentarzach pod bardzo pozytywnym, rodzinnym postem bardzo negatywne rzeczy. Co się dzieje? - pyta retorycznie znana mama.

Gdzie szukać pomocy?

  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefoniczne Centrum Wsparcia: 800 70 2222
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza