Wyjechała na 6 dni, to zastała po powrocie. "Jestem samotnym rodzicem w małżeństwie"

2023-04-20 16:46

Mama piątki dzieci przyznała, że przez 6 dni pracowała po 10 godzin dziennie i nie zajmowała się domem i dziećmi. W tym czasie, "na straży" miał być ich ojciec. Mężczyzna ewidentnie nie spisał się w tej roli. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że stan ich wspólnego domu po intensywnych obowiązkach zawodowych kobiety stał się przysłowiowym gwoździem do trumny dla ich związku.

Bałagan w domu z małym dzieckiem
Autor: TikTok/ @5kids5catssomedogstoo Mama wróciła do domu, który został kompletnie zaniedbany.

Lynalice Bandy to mama pięciorga dzieci i piątki kotów, która prowadzi tiktokowy profil @5kids5catssomedogstoo. Jeden z jej filmików stał się absolutnym viralem. Kobieta pokazała, jak wyglądał jej dom, po 6 dniach jej nieobecności. Dzieci i zwierzęta, pozostawione pod opieką ojca zamieniły go w totalne śmieciowisko. Na wideo widać leżącą na podłodze zastawę stołową, porozrzucane ubrania, zabawki. Powiedzieć, że to bałagan, to jakby nie powiedzieć nic.

Mamy wypowiadające się pod filmikiem na TikToku piszą, że znają takie sytuacje z własnego doświadczenia i nie ma nic gorszego niż wychowywanie dzieci wspólnie z małżonkiem, który nie jest zaangażowany w organizację życia domu i rodziny.

Przeczytaj też: Instagramowy porządek w domu z dziećmi? To nierealne. Te mamy wprost pokazują, jaka to ściema

Jak ustala się opiekę nad dzieckiem po rozwodzie?

Sprawdź: Mama pokazała bałagan w swoim domu. Internautki: "To obrzydliwe". Rzeczywiście przesadziła?

Nie jest tajemnicą, że w większości heteronormatywnych związków to kobieta bierze na siebie większość ciężaru fizycznego i psychicznego — wykonuje prace domowe, pilnuje planu zajęć dzieci, planuje posiłki, zakupy i organizuje sprzątanie, a niekiedy wykonuje te rzeczy całkiem samodzielnie. Czasami jednak obowiązki zawodowe nie dają na tyle dużo czasu, by taki układ utrzymać, nawet jeśli dotychczas wydawał się kobietom komfortowy lub zwyczajnie znośny. Wtedy związki, które do tej pory działały na zasadzie patriarchatu są wystawiane na próbę. Takiego właśnie sprawdzianu nie przeszedł związek Lynalice.

„Chciałabym udawać, że nie jestem jedyną osobą, który tu sprząta, ale jak widać, jest inaczej” – opisała swój filmik, który zdobył 7 mln wyświetleń. „Każdego dnia, kiedy wracam z pracy do domu, spotykam się z jedną katastrofą po drugiej, spowodowaną niezaangażowanym rodzicielstwem” - dodała kobieta zaznaczając, że to ​​jej wkrótce były mąż stoi za całym bałaganem.

Po zakończeniu intensywnego okresu w pracy, mama piątki zabrała się za sprzątanie, które uwieczniła na nagraniu. Musiała sprzątać zaschniętą plamę po rozlanym szamponie, lakier do paznokci, który wkleił się w dywan,  leki, w które znalazły się w pokoju dzieci i rozbity kosz z psią karmą – co, jak twierdzi, zrobił jej mąż w przypływie wściekłości.

Mamy komentujące filmik kobiety, która ma być już w trakcie rozwodu, dzieliły się również swoimi historiami. 

- Jestem z ciebie tak bardzo dumna. Nie wiem, dlaczego ale ten filmik sprawił, że zachciało mi się płakać. Zmagam się z podobnym problemem – napisała jedna z użytkowniczek TikToka.

- Najgorsze jest bycie samotnym rodzicem w małżeństwie. Cieszę się, że zmieniasz to dla siebie i dzieci – skomentował inny użytkownik. 

- Nie ma nic bardziej dołującego niż„ partner ”, który w rzeczywistości jest dodatkowym dzieckiem — zauważył inny internauta.

Przeczytaj: Dziecko gwarantem bałaganu - czyli dlaczego nie ma szans na to, żeby panować nad wszystkim

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza