Michał Żebrowski na tacierzyńskim. Aktor ma trzeciego syna!

2020-08-10 12:53

Michał Żebrowski powitał właśnie na świecie trzeciego synka. Co ciekawe, aktor potwierdził wcześniejsza pogłoski, że zamierza wpierać żonę w wychowaniu malca i przejść na urlop tacierzyński. Już zrezygnował z pracy w serialu, w którym grał od 10 lat.

Michał Żebrowski na tacierzyńskim. Aktor ma trzeciego syna!
Autor: materiały prasowe x-news.pl

Michał Żebrowski i jego żona Aleksandra doczekali się właśnie trzeciego synka. Para ma już dwóch chłopców - 10-letniego Franka i 7-letniego Henia. Trzecie dziecko Żebrowskich - mały Feliks, urodził się po latach starań: jak przyznała Aleksandra Żebrowska, przeszła wiele poronień, zanim dowiedziała się, że urodzi w końcu zdrowe dziecko.

Michał Żebrowski chce wspierać żonę w macierzyństwie jak najwięcej, dlatego zapowiedział, że bierze urlop tacierzyński. Zrezygnował już w pracy w serialu "Na dobre i na złe", w którym grał od 10 lat. Zamierza jedynie ograniczyć się do prowadzenia Teatru 6. piętro, który wznowi działalność po pandemii w nowym sezonie artystycznym, czyli we wrześniu.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Cześć Feliks ❤️ Post udostępniony przez Michał Żebrowski (@zebrowski.michal)

Urlop tacierzyński to wciąż mało popularne rozwiązanie opieki nad dzieckiem. W polskim prawie istnieje możliwość przekazania przez matkę dziecka części swojego urlopu macierzyńskiego na rzecz ojca dziecka. Jednak wiele kobiet woli wykorzystywać urlop w pełni - mężczyźni zarabiają zwykle więcej i z reguły są mniej zaangażowani w opiekę nad malcem. W 2018 i 2019 r. na urlop rodzicielski poszło tylko 1 procent ojców.

Czytaj: Urlop ojcowski 2020 - wniosek, dokumenty, wynagrodzenie

Urlop dla ojca: dlaczego tak niewielu mężczyzn korzysta z urlopu tacierzyńskiego?