Sąd odebrał OJCU PRAWA RODZICIELSKIE, bo jest NIEPEŁNOSPRAWNY. Zrobił to zgodnie z prawem? [FILM]

2014-06-18 15:31

Sąd pierwszej instancji odebrał prawa rodzicielskie mężczyźnie, który wcześniej znakomicie zajmował się synem, a teraz znalazł się w trudnej życiowej sytuacji. Czy chory i sparaliżowany rodzic nie ma prawa być rodzicem? Czy niepełnosprawność może być powodem do odebrania praw rodzicielskich?

Niepełnosprawny rodzic
Autor: x-news - Niepełnosprawność rodzica nie jest żadnym argumentem do odebrania władzy rodzicielskiej - mówi prawnik Maciej Lisowski.

Bartosz Salwiński był bardzo aktywnym mężczyzną: skakał na spadochronie, miał licencję pilota, nurkował, ćwiczył. Bardzo kochał syna, chętnie spędzał z nim czas, zabierał go w różne miejsca i zachęcał do aktywności.

Niepełnosprawny nie może być ojcem?

W styczniu 2007 roku okazało się, że jest chory. Początkowo lekarze podejrzewali raka trzustki, z czasem jednak okazało się, że to amyloidoza - choroba, która polega na odkładaniu nieaktywnego biologicznie białka w różnych narządzach. Dwa lata po diagnozie była żona postanowiła odebrać mu prawa rodzicielskie, ponieważ dostał wylewu i został sparaliżowany. I sąd pierwszej instancji uznał jej wniosek. Czy niepełnosprawność jest powodem do odebrania władzy rodzicielskiej?

Czytaj także: Czy URLOP RODZINNY przysługuje OJCOM? [PRAWDZIWE INFORMACJE]

- Jeżeli sąd uznał, że widok człowieka po wylewie demoralizuje dziecko, to jest to absolutny absurd. Żadne z zastosowań prawnych, dotyczących odebrania władzy rodzicielskiej, nie powinno być tutaj uznane - komentuje Maciej Lisowski, prawnik i dyrektor Fundacji Lex Nostra.

Odebrali prawa, bo nie ma władzy w rękach

Sąd pierwszej instancji przychylił się do wniosku byłej żony Bartosza Salwińskiego, uznając, że do wykonywania pełnej władzy rodzicielskiej potrzebna jest możliwość podpisywania różnych dokumentów, a w po chorobie mężczyzna nie ma władzy w rękach. - Pan Bartosz mógł ustalić pełnomocników albo podpisywać się odciskiem kciuka. To żaden argument, żeby z powodu niepełnosprawności odbierać władzę rodzicielską - skomentował prawnik.

x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza