Osoby o tych imionach to urodzeni lenie. Trzy dziewczynki na liście

2023-09-29 12:17

Niektóre osoby nie lubią się męczyć ani nadmiernie udzielać. Okazuje się, że tendencję do pracowitości może określać... imię. Osoby, które noszą te imiona, ewidentnie nie należą do pracusiów. Sprawdź, czy i ty nie znajdujesz się na liście wiecznych marzycieli.

Imię dla dziewczynki
Autor: Getty Images Dziewczynki o tych imionach to... leniuchy

Nadanie imienia to ważny aspekt rodzicielstwa, często fundamentalny dla przyszłych rodziców. Imiona mogą być tradycyjne lub nowoczesne, polskie lub zagraniczne, ale niemal każde z nich nosi w sobie dodatkowe znaczenie. Niektórzy wierzą, że imię może wręcz określać charakter i osobowość człowieka, a także skrywać w sobie informacje dotyczące przyszłości dziecka. 

Jakie są najdziwniejsze imiona dla dzieci?

Imiona dla leniwych

Tak jak imię może przewidywać zawodowy sukces, wieszczyć zwycięstwo czy powodzenie tak może również określać... nieudacznika. Osoby, noszące niektóre imiona, określa się jako leniwe i mało aktywne. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dlatego zanim się z kimś zwiążesz, sprawdź, co kryje w sobie ta osoba. 

Kobiece imiona dla leniwych

Na liście kobiecych imion, które mogą oznaczać osoby pozostające w sferze marzeń, znalazły się 3 imiona. Jakie?

Anna

Imię bardzo popularne, które nosiło bohaterka książki "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery. Dziewczynka miała ewidentnie mocno rozwiniętą wyobraźnię i wiodła bogate życie wewnętrzne. Była jednak także bardzo pracowita, dlatego przeczy teorii, jakoby Anki były leniwe. No cóż, jak wynika z imiennika, Anie mają w sobie ogromny zapał i pełno chęci do wszystkiego, ale najczęściej właśnie na tym się kończy. Rzadko znajdują w sobie siłę, by zrealizować swoje pragnienia, a ich zainteresowania wciąż się zmieniają.

Jolanta

Jola to domatorka, która chętnie spędza czas w domowym zaciszu. Nie lubi jednak zbyt dużo uwagi poświęcać na porządki, dlatego nie przykłada większej wagi do pielęgnacji domowego ogniska. Nie interesuje jej bycie idealną panią domu, nie przeszkadza jej bałagan w kuchni czy nieumyte podłogi. Jola za to jest bardzo żywiołowa i pełna werwy, chętnie spędza czas na ploteczkach przy kawie.

Ilona

Ilona to osoba, która nie potrafi nigdzie zagrzać dłużej miejsca. Skacze z kwiatka na kwiatek, wciąż zmienia plany życiowe. Jednego dnia zapisuje się na kurs, drugiego postanawia, że zmieni zawód. Jej życie opiera się głównie na planach i marzeniach oraz na odkładaniu ich realizacji na później. W tej chwili zawsze ma coś ciekawszego lub ważniejszego do zrobienia.

Czytaj: Naukowcy wskazali najpiękniejsze imię na świecie. Nosi je niejedna Polka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza