Przy tej piosence łzy płyną same. Sanah dedykuje nowy singiel walczącej Ukrainie

2022-03-09 10:26

Sanah i jej przyjaciel Igor Herbut nagrali właśnie piosenkę dedykowaną Ukrainie. Utwór chwyta za serca. Dochód z jego publikacji artyści w całości przeznaczyli na pomoc dla walczącego o wolność kraju. Posłuchaj wzruszającej piosenki "Mamo, tyś płakała".

Sanah zadedykowała piosenkę Ukrainie
Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS/Instagram@sanah Sanah zadedykowała piosenkę Ukrainie

Sanah to popularna i lubiana przez wszystkich artystka młodego pokolenia. Jej piosenki, takie jak "Ale jazz" czy "Szampan" podbijają listy przebojów. Tym razem piosenkarka razem z Igorem Herbutem nagrali piosenkę, poświęconą aktualnym wydarzeniom na Ukrainie.

Mamo, tyś płakała...

Jak przyznała na swoim Instagrania Sanah, utwór był zainspirowany "Prząśniczkami" Moniuszki, jednak w efekcie powstała wzruszająca piosenka opowiadająca o wojnie z perspektywy dziecka. 

"Mamo tyś płakała, Oczy tyś miała, Szerokie,

czy Cię znowu skrzywdził ktoś,

Oni cios zadali, Ludzie ze stali

Patrzą ci w oczy, Gdy mówisz dość

Otul, otul, Me oczy jasne

Czekają aż zasnę..."

Uczta Sanah

Utwór "Mamo, tyś płakała" pochodzi z najnowszej i długo oczekiwanej płyty Sanah zatytuowanej "Uczta 2022".

"Uczta - określenie oznaczające miłe spędzanie czasu. To wspólne zasiadanie do stołu, a przy tym stole ludzie mogą się zjednoczyć.„Uczta” to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu - napisała na instagramie artystka. - Zapraszam Was do swojego stołu - tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem.

Przed Wami utwór „Mamo tyś płakała”, do którego inspiracją była kompozycja S. Moniuszki „Prząśniczka”. Igor, dziękuję Ci, że zechciałeś być jego częścią.

Czytaj również: Ukraiński chłopiec sam przekroczył granicę w Medyce? To FAKE, choć takie przypadki się zdarzają

Tak polskie matki wspierają Ukrainki. "Serce jednocześnie pęka i rośnie"

Ukraino, jestem z Tobą całym sercem

Cały zysk z piosenki Sanah chce przekazać Ukrainie. "100% dochodu z piosenki przekazane będzie stowarzyszeniu @siemacha. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom" - czytamy pod postem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza