Lewandowski po raz pierwszy o stracie dziecka. "Człowiek jest załamany, a musi stawić temu czoło"

2023-03-28 12:15

Robert Lewandowski po raz pierwszy odniósł się do trudnych doświadczeń po utracie pierwszego dziecka. Piłkarz udzielił szczerego wywiadu, w którym wyznał, jakie targały nim emocje, gdy Ania wyznała, że straciła ciążę.

Robert Lewandowski po raz pierwszy opowiedział o stracie ciąży.
Autor: Robert Lewandowski/Instagram Robert Lewandowski w filmie "Lewandowski-Nieznany" opowiedział o trudnym czasie po poronieniu pierwszego dziecka.

Anna i Robert Lewandowscy razem wychowują dwie córeczki: Klarę i Laurę. Sześciolatka i niespełna trzylatka zadomowiły się w Hiszpanii, a Klara rozpoczęła już naukę w przedszkolu. Para nie ukrywa, że zależy im na stworzeniu dużej, szczęśliwej rodziny i że chcieliby jeszcze w przyszłości mieć dzieci. 

"Byłam bezradna"

Mimo że na pierwszy rzut oka Ania i Robert wiodą bajkowe życie, w którym niczego im nie brakuje, nie omijają ich życiowe perturbacje. W listopadzie ubiegłego roku żona piłkarza po raz pierwszy wyznała publicznie, że straciła ciążę.

"Gdy wreszcie test wyszedł pozytywny i ledwo zdążyliśmy się ucieszyć, poroniłam. Mój organizm był osłabiony, choroba mogła doprowadzić do marskości wątroby. Umiem walczyć o siebie, ale wtedy byłam bezradna, zamykałam się w sobie" - wyznała później w wywiadzie dla "Twojego Stylu", wspominając czas, kiedy starali się z Robertem o pierwszą ciążę.

Robert dotychczas nie komentował tych wydarzeń. Piłkarz znany jest z tego, że rzadko mówi o swojej prywatności. W filmie dokumentalnym "Lewandowski - Nieznany", którego jest bohaterem, opowiedział nie tylko o swojej karierze piłkarskiej, ale również o trudnych, prywatnych doświadczeniach.

"Ania poroniła"

Piłkarz wyznał, że wiadomość o poronieniu mocno nim wstrząsnęła.

"Pamiętam moment mistrzostw Europy we Francji. To był okres, w którym staraliśmy się z Anią o dziecko. Przyleciała do mnie (na zgrupowanie do Francji) parę dni wcześniej. I okazało się, że Ania (kilka dni wcześniej) poroniła. Mimo tego, że prywatnie człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny, to musi tak naprawdę stawić czoła temu wszystkiemu, wychodząc na boisko. Spróbować skupić się na tym, co powinien" - wyznał piłkarz w filmie dokumentalnym.

To pierwsza tak szczera wypowiedź piłkarza na temat utraty ciąży. Film będzie można zobaczyć od 31 marca w jednym z serwisów streamingowych. 

Czytaj: Anna Lewandowska o poronieniu: "Nie oceniajmy kobiet, które w ciszy walczą"