Tak dziś wygląda Filip z "Rodziny zastępczej". Internauci w szoku: "O ludzie złoci...."

2023-11-17 10:42

Sergiusz Żymełka to aktor kojarzony głównie z roli niesfornego Filipa z "Rodziny zastępczej". Dziś aktor ma 33 lata, jest dorosłym mężczyzną, który w niczym nie przypomina łobuziaka, w jakiego wcielał się w słynnym serialu Polsatu.

Filip z Rodziny zastępczej
Autor: PIOTR LISZKIEWICZ / SUPER EXPRESS Sergiusz Żymełka wcielał się w postać Filipa w serialu "Rodzina zastępcza"

Sergiusz Żymełka to polski aktor, który w latach 2004-2009 wcielał się w postać Filipa, syna państwa Kwiatkowskich w serialu "Rodzina zastępcza". Chłopiec był ulubieńcem telewidzów, którzy cenili go za poczucie humoru i skłonność do psikusów. Serial oglądały miliony, głównie ze względu na wspaniałe kreacje Gabrieli Kownackiej i Piotra Fronczewskiego jako rodziców pięciorga dzieci.

W serialu wystąpili także Maryla Rodowicz jako siostra Anki Kownackiej, Jarosław Boberek jako policjant dzielnicowy, Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dudek, którzy wcielali się w komicznych sąsiadów Kwiatkowskich.

Seriale epoki PRL-u. Na czym polegał ich fenomen? Historia z Koprem

Kim jest Sergiusz Żymełka?

Sergiusz Żymełka grał syna Gabrieli Kownackiej i Piotra Fronczewskiego, Filipa Kwiatkowskiego. Miał niesforny uśmiech, głowę pełną pomysłów i nieustannie pakował się w kłopoty, dlatego widzowie go pokochali. Po zakończeniu emisji serialu zrezygnował jednak z aktorstwa i poszedł w zupełnie inną stronę. 

Sergiusz Żymełka to jeden z tych aktorów dziecięcych, którzy nie zrobili spektakularnej kariery. Serial był emitowany na antenie Telewizji Polsat do 2009 roku. W ostatnim roku emisji Sergiusz miał już 18 lat, musiał więc zdecydować, w jakim kierunku chciałby rozwijać się w przyszłości. Nie wybrał aktorstwa.

Pracownik Centralnego Ośrodka Informatyki

Po maturze serialowi Filip wybrał się na studia, a później rozpoczął pracę w Centralnym Ośrodku Informatyki. Próbował jeszcze kilka razy pojawiać się na planach filmowych, m.in. w filmie Patryka Vegi, ale nie zrobił kariery. Wybrał twardy zawód, który zapewni mu stabilną przyszłość.

Jak dziś wygląda serialowy Filip?

Sergiusz Żymełka bardzo się zmienił. Dziś jest 33-letnim dojrzałym mężczyzną, który usunął się w cień w show-biznesie. Nie jest aktywny w social mediach, rzadko publikuje tam zdjęcia. 

W ostatnim czasie jednak zdjęcie z Sergiuszem opublikowała Monika Mrozowska, która przypadkowo spotkała go w restauracji. Fotografia wywołała konsternację wśród internautów, którzy nie rozpoznali w mężczyźnie ze zdjęcia małego Fifiego.

"O ludzie złoci... Nie poznałam go. A serial oglądałam z wielką miłością" - napisała jedna z komentatorek pod postem Moniki Mrozowskiej.

"Rodzina zastępcza" - co to za serial?

"Rodzina zastępcza" to serial emitowany na antenie Telewizji Polsat przez 10 lat. Sednem opowieści były codzienne perypetie rodziny, która adoptowała kilkoro dzieci. Anka i Piotr Kwiatkowscy wychowywali dwoje biologicznych dzieci (Majkę, w którą wcielała się Monika Mrozowska oraz Filipa), ale podjęli decyzję, by przyjąć do swojego domu jeszcze trójkę z różnych części świata. Serial był ewenementem, podejmował ważne tematy w ciepły, empatyczny sposób. Cieszył się ogromną popularnością i do dziś budzi sentyment telewidzów.

Czytaj: Stare, dobre seriale dla dzieci. Co warto pokazać dziecku?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza