Te polskie gwiazdy nie ochrzciły swoich dzieci. Wskazują na jeden powód

2023-10-23 11:48

Coraz więcej celebrytów nie chrzci dzieci i głośno mówi o tym w social mediach. Dlaczego Polacy odchodzą od tradycyjnego organizowania uroczystości chrztu świętego i czy spowodowane jest to kryzysem wiary?

Gwiazdy nie ochrzciły dzieci
Autor: Agnieszka Kaczorowska/Aleksandra Żebrowska/Instagram Te polskie gwiazdy nie ochrzciły swoich dzieci.

Chrzest święty to uroczystość, dzięki której dziecko zostaje uwolnione od grzechu pierworodnego i wprowadzone na łono Kościoła katolickiego. Jeszcze do niedawna większość Polaków nie wyobrażała sobie, by nie ochrzcić dziecka. Dziś nie jest to już takie oczywiste, a coraz więcej młodych rodziców świadomie podejmuje decyzję o nieorganizowaniu chrztu.

Jak zorganizować chrzest dla dziecka

Polskie gwiazdy nie chrzczą dzieci

O powodach zrezygnowania z organizowania uroczystości chrztu świętego głośno mówią polskie gwiazdy. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan zdecydowali, że nie ochrzczą synka Henryka. Powodem ich decyzji jest stosunek Kościoła do zapłodnienia in vitro. Zarówno Henio, jak i starsi synowie Małgorzaty Rozenek, przyszli na świat dzięki zapłodnieniu pozaustrojowemu. Sprzeciw Kościoła katolickiego wobec tej metody poczęcia był powodem, dla którego przestali uczęszczać do Kościoła. 

"Na razie przez tego typu komentarze i my się odwróciliśmy od Kościoła. Dlatego też nasz syn nie będzie ochrzczony. Gdy będzie dorosły, znając stanowisko Kościoła, sam zdecyduje, czy chce być częścią tej społeczności" - powiedział Radosław Majdan w "Przeglądzie Sportowym".

Lara Gessler przeciwna chrztom

Decyzji o udzieleniu sakramentu chrztu swoim dzieciom nie podjęła również Lara Gessler. Córka najsłynniejszej w Polsce restauratorki nie jest wierzącą katoliczką, nie chodzi do Kościoła, dlatego nie widzi powodu, dla którego miałaby wprowadzać do niego swoje dzieci.

Magda Mołek nie ochrzciła synów

Wśród gwiazd, które zdecydowały, że nie będą chrzciły swoich dzieci, jest także Magda Mołek. Była dziennikarka TVN ma dwóch synów i żaden z nich nie przyjął sakramentu chrztu. "Ustaliliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. To jest nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię" - powiedziała w rozmowie z "Galą".

Podobne poglądy prezentuje wiele innych gwiazd, m.in. Zofia Zborowska, Agnieszka Kaczorowska czy Aleksandra Żebrowska. Większość celebrytów uzasadnia swoje podejście wolnością poglądów i twierdzi, że pozwoli dzieciom samodzielnie dokonać wyboru dot. wiary. Ich stanowisko jest alternatywne do tego, co prezentowali ich rodzice, z góry narzucając im tradycję Kościoła katolickiego.

Czytaj: 10 polskich gwiazd, które walczą z niżem demograficznym

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza