Piękne i bardzo rzadkie imię dla dziewczynki. W minionym roku zajęło dopiero 50. pozycję

2022-08-30 10:16

Jeśli szukasz wyjątkowego imienia dla swojej córeczki, które nie tylko ładnie brzmi, ale jest także rzadko wybierane, koniecznie poznaj nasz typ. Za jego wyborem przemawiają także piękne zdrobnienia, które z miejsca skradną serca.

Wyjątkowo piękne i bardzo rzadkie imię dla dziewczynki. W minionym roku zajęło dopiero 50. pozycję w rankingu
Autor: Getty images Wyjątkowo piękne i bardzo rzadkie imię dla dziewczynki. W minionym roku zajęło dopiero 50. pozycję w rankingu

Liwia należy do niszowych imion w naszym kraju. W 2021 roku zostało nadane zaledwie 851 razy i sklasyfikowane na 50. pozycji w rankingu najczęściej nadawanych imion w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że rok 2022 zamknie także z podobnym wynikiem. Z najnowszych danych wynika, że w pierwszym półroczu tego roku imię to otrzymało tylko 435 dziewczynek w Polsce.

Przeczytaj także: Mamy nową królową! Oto najnowszy ranking imion dla dzieci z pierwszej połowy 2022

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Pochodzenie imienia Liwia

Imię Liwia pochodzi z łaciny. Oznaczało kobietę należącą do rodu Liwiuszów. Imię to nosiła żona cesarza rzymskiego Oktawiana Augusta.

Cechy charakteru przypisywane Liwii

Posiadaczkom tego imienia przypisywane są mocne cechy charakteru. Liwia to kobieta stanowcza, która od małego wie, czego chce. Uparcie dąży do wyznaczonego sobie celu. Doskonale czuje się w roli osoby dowodzącej. Jednocześnie cieszy się dużym autorytetem i posłuchem. Ludzie cenią ją za niezależność poglądów i wierność im, ale także za dużą empatię i wrażliwość. W jej działaniu widać dużą mądrość życiową i wiedzę popartą doświadczeniem.

Najczęstsze zdrobnienia imienia Liwia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Liwi, Iwi, Liw, Liwiunia, Liwiusia, Liwiuszka, Liwka, Liwcia, Liweczka, Liwunia, Liwusia.

Imieniny Liwii

Liwia obchodzi imieniny 13 listopada.

Przeczytaj: Imię dla chłopca, które wszystkim kojarzy się z tym serialem. Czy w tym roku wpadnie do pierwszej 10.?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza