Kosmetyki mineralne - w ciąży postaw na makijaż mineralny

2017-04-26 11:39

Kosmetyki mineralne są przyjazne dla skóry, mają jednak swoje wymagania. Przekonaj się, dlaczego warto je stosować makijaż mineralny w trakcie ciąży, i jak go robić prawidłowo.

Kosmetyki mineralne

i

Autor: thinkstockphotos.com Kosmetyki mineralne zawierają zaledwie kilka składników – w pełni naturalnych, które nie podrażniają, nie uczulają ani nie zapychają porów.

Spis treści

  1. Kometyki mineralne mają prosty skład
  2. Makijaż mineralny - upiększa i pielęgnuje cerę
  3. Aby makijaż mineralny był bez skazy, niezbędny jest dobry pędzelek

Kosmetyki mineralne: pudry, podkłady, korektory i cienie do powiek nie są niczym nowym, bo od wieków kobiety w różnych kulturach wykorzystywały sproszkowane minerały do upiększania cery. Te w nowoczesnej wersji znane są od końca XX wieku, kiedy to wymyślono je dla pań, u których tradycyjny makijaż nie wchodził w grę – po naświetlaniach radiologicznych, operacjach plastycznych czy silnych zabiegach złuszczania naskórka. Z gabinetów lekarskich szybko przeniosły się na ulice, bo okazało się, że ze względu na swoje właściwości są także znakomitym wyborem dla pań borykających się z cerą problematyczną – bardzo wrażliwą, delikatną – a także dla tych, którym zależy, by nakładać na skórę jak najmniej chemii.

Kometyki mineralne mają prosty skład

Kosmetyki mineralne zawierają zaledwie kilka składników – w pełni naturalnych, które nie podrażniają, nie uczulają ani nie zapychają porów. Jak wyjaśnia Dorota Wojnarowicz, ekspertka marki Annabelle Minerals, gotowy kosmetyk jest odpowiedni nawet do bardzo delikatnej cery. Choćby dlatego są dobrą propozycją także dla przyszłych mam, zwłaszcza tych, które narzekają na większą niż wcześniej wrażliwość, i zdarzają im się problemy z cerą. Warto więc je wypróbować zamiast eksperymentować z kolejnymi drogeryjnymi podkładami, pudrami czy cieniami.

W kosmetykach mineralnych nie ma konserwantów, wosków, silikonów, sztucznych barwników ani żadnych dodatków zapachowych. Najczęściej stosowane składniki to: tlenek cynku wytwarzany w procesie parzenia rudy cynkowej, dwutlenek tytanu (w przyrodzie występuje w trzech odmianach minerałów – jako anataz, brukit i rutyl), a także mika otrzymywana z serycytu, krzemionka oraz kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego, takie jak tlenki żelaza czy ultramaryny. Tlenek cynku ma właściwości przeciwzapalne, ściągające i wysuszające, mika rozświetla cerę i optycznie spłyca drobne zmarszczki (jej dodatek sprawia, że kosmetyk nadaje skórze satynowy połysk), dwutlenek tytanu z kolei jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF 15, a dodatkowo nadaje kosmetykowi właściwości kryjące.

Makijaż mineralny - upiększa i pielęgnuje cerę

Od zwykłych kosmetyków do makijażu te mineralne różnią się także wyglądem i sposobem nakładania. Podkłady mineralne są sypkie i nakłada się je specjalnym pędzelkiem. Po aplikacji podkład lub puder bardzo dobrze stapia się ze skórą i w zależności od jej rodzaju rozświetla, matuje, wyrównuje koloryt. Jeśli zachodzi taka potrzeba, można go wetrzeć lub nałożyć kolejną warstwę, co zapewni krycie bez efektu maski. Kosmetyki nadają się do każdego typu cery. Nie tylko upiększają, ale i pielęgnują skórę: pochłaniają nadmiar sebum, wysuszają krostki. Sposób ich nakładania różni się od klasycznego makijażu.

Aby makijaż mineralny był bez skazy, niezbędny jest dobry pędzelek

Kosmetyki do makijażu mineralnego wymagają zastosowania odpowiedniego pędzelka. Polecane są dwa rodzaje: flat top oraz kabuki. Pędzel flat top ma gęste, zbite i ścięte na płasko włosie, dzięki czemu kosmetyki dają mocniejsze krycie – sprawdzi się to, jeśli na skórze jest sporo niedoskonałości. Włosie pędzla kabuki jest z kolei bardziej puszyste, miękkie, dużo delikatniejsze, dlatego jest on odpowiedni do każdego rodzaju cery, zwłaszcza bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

makijaz mineralny

i

Autor: materiały prasowe
Sprawdź, jaką masz cerę
Pytanie 1 z 6
Jak wygląda Twoja twarz po spacerze na mrozie?