Co kupić w ciąży

Letnia aura i duża ilość słonecznych godzin w ciągu dnia zachęcają do kąpieli słonecznych. Jednak pewne grupy osób powinny korzystać ze słońca zachowując zwiększoną ostrożność - dotyczy to przede wszystkim kobiet w ciąży oraz dzieci. Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać w ciąży ze słońca i jak ochronić skórę małego dziecka przed promieniowaniem UV.

Materiał sponsorowany

Dobra torba do szpitala pozwoli usprawnić przyjęcie na oddział położniczy, a później podniesie komfort połogu i opieki nad maleństwem. Przemyślany wybór sprawi, że przyda się także w późniejszym życiu rodzinnym z niemowlakiem. Jakiej torby do szpitala szukać?
Wygodne, stabilne, bezpieczne – takie powinno być obuwie, które zakładamy w ciąży. Lekarz ortopeda wyjaśnia, co to właściwie oznacza i ocenia najpopularniejsze modele.
Poduszki do spania w ciąży są szczególnie doceniane przez przyszłe mamy w 3. trymestrze. Przespanie całej nocy na koniec ciąży jest często niemożliwe. Aby polepszyć sobie komfort snu, warto zaopatrzyć się w specjalną ergonomiczną poduszkę dla przyszłych mam. Jeśli nie wiecie, jaką kupić - skorzystajcie z naszych porad. Prezentujemy różne rodzaje i rozmiary poduszek dla kobiet w ciąży!
Kremy z filtrem w ciąży nie tylko zapobiegają słonecznym poparzeniom skóry - dzięki nim wolniej się ona starzeje, a wakacyjna opalenizna utrwala się i wyrównuje. Nie dojdzie też tak szybko do przebarwień. Jaki krem na słońce wybrać spodziewając się dziecka?
W ciąży lepiej nie stosować chemicznych środków na komary. Choć są one najskuteczniejsze (potrafią blokować receptory komarów nawet do kilku godzin), to zawierają jednak niebezpieczne substancje, które mogą być szkodliwe dla kobiet w ciąży.
Gdy zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży, i zauważasz pierwsze objawy ciąży, zaczynasz rozglądać się za testem ciążowym. Na rynku jest ich wiele. Jak wybrać najlepszy test ciążowy? Jakie rodzaje testów ciążowych wyróżniamy i czym one się różnią? 
Okres ciąży kojarzony jest często z czasem, w którym nasze zęby są w szczególnym niebezpieczeństwie. Przyszłym mamom doskwierają różne dolegliwości jamy ustnej i uzębienia, jednak okazuje się, że sama ciąża nie ma niszczycielskiego wpływu na zęby, czy rozwój próchnicy. Pod warunkiem, że pamiętamy o jednym – o zęby musimy dbać, a chore zęby leczyć najlepiej przed lub na początku ciąży.

Materiał sponsorowany

Pojawienie się na świecie małego człowieka oznacza dla rodziców zakup wyprawki, która ułatwi opiekę nad maluchem. Nie powinno w niej zabraknąć zabawek dla noworodka. Nie tylko umilą mu czas, ale też zaczną wprowadzać go w świat pełen zaskakujących odgłosów, kolorów i ciekawych kształtów.

Materiał sponsorowany

Poduszka ciążowa zwykle uważana jest za zbędny, zbyt drogi gadżet. Wiele młodych mam twierdzi jednak, że warunkiem dobrze przespanej nocy jest wygoda. Sprawdź, jak zapewnić sobie komfort podczas snu, czyli jaką wybrać poduszkę dla ciążarnej.
Planujesz już wyprawkę dla dziecka? Poczekaj i najpierw pomyśl o sobie. Oto 6 gadżetów, które powinnaś koniecznie sobie kupić!
Ładna, wygodna bielizna ciążowa to patent na dobre samopoczucie. Do wyboru masz komplety bielizny na ciążę w stylu romantycznym, ale również sportowym. 

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza