6 gadżetów, które powinnaś kupić w ciąży

2015-11-25 10:29

Planujesz już wyprawkę dla dziecka? Poczekaj i najpierw pomyśl o sobie. Oto 6 gadżetów, które powinnaś koniecznie sobie kupić!

Pas ciążowy, brzuch ciążowy, ciąża
Autor: materiały prasowe Pas ciążowy powinien być wykonany z elastycznych materiałów. Na zdjęciu ze Smyka.

Spis treści

  1. Czytaj wiecej: CIĘŻARNA u TERAPEUTY - gdy emocje cię przerastają
  2. 6 gadżetów, które powinnaś kupić w ciąży: Spodnie ciążowe
  3. Czytaj więcej: Tymczasowy XXL czyli ubrania dla kobiet w ciąży
  4. 6 gadżetów, które powinnaś kupić w ciąży: Dobry biustonosz
  5. Czytaj wiecej: Kobieta w ciąży w pracy - bezpieczeństwo i prawa ciężarnej, która pracuje za keirownicą
  6. 6 gadżetów, które powinnaś kupić w ciąży: Kosmetyki na rozstępy

Dziewięć miesięcy ciąży to okres gorączkowych przygotowań do narodzin dziecka. Chodząc po sklepach w poszukiwaniu ubranek, powinnaś jednak pomyśleć także o niezbędnych zakupach dla siebie. Jest wiele gadżetów, bez których przyszła mama nie może, a nawet nie powinna się obejść. Wiesz, o czym mówimy? Oto nasza lista rzeczy, które są potrzebne i bardzo ułatwiają życie ciężarnej kobiety.

Czytaj wiecej: CIĘŻARNA u TERAPEUTY - gdy emocje cię przerastają

6 gadżetów, które powinnaś kupić w ciąży: Spodnie ciążowe

Już w pierwszych miesiącach ciąży twój obwód w pasie się zmienia. Chociaż nie widać jeszcze ciążowego brzuszka, to jednak trudno ci się dopiąć w ulubione dżinsy, a zima za pasem! Kupno ciążowych spodni jest więc koniecznością. Oczywiście, można chodzić w legginsach lub dresie, ale to rozwiązanie „domowe”. W pracy czy nawet w sklepie, lepiej będziesz się czuła w normalnych spodniach ze specjalnym elastycznym pasem, który dopasowuje się do wielkości rosnącego brzucha. Niektóre modele mają nawet dodatkowe paski regulujące ich szerokość, dlatego takie spodnie spokojnie wystarczą ci na cały okres ciąży, a także na kilka tygodni po niej, zanim twoja sylwetka zacznie wracać do przedniego wyglądu. Kupno spodni ciążowych to nie kwestia mody – to także kwestia zdrowia (w czasie ciąży nic nie powinno uciskać twojego brzucha) oraz wygody – w takich spodniach czujesz się komfortowo, bo nic cię nie opina, nie krępuje i nie uwiera.

Czytaj więcej: Tymczasowy XXL czyli ubrania dla kobiet w ciąży

6 gadżetów, które powinnaś kupić w ciąży: Dobry biustonosz

Powiększenie i drażliwość biustu to charakterystyczne objawy ciąży (mogą się pojawić już w 2. miesiącu). To efekt działania hormonów i sygnał, że twój organizm przygotowuje się do laktacji. Dlatego powinnaś zapewnić teraz swoim piersiom jak największy luksus. Przede wszystkim zainwestuj w dobry biustonosz. Powinien być większy o jeden numer, mieć szerokie i wygodne ramiączka, by dobrze podtrzymywały twoje coraz cięższe piersi, dobrze jeśli będzie wykonany z naturalnych, miękkich materiałów – im mniej szwów i koronek, tym mniej będzie drażnił wrażliwą skórę. Możesz kupić od razu biustonosz z odpinanymi miseczkami – przyda ci się za jakiś czas do karmienia. 

Czytaj wiecej: Kobieta w ciąży w pracy - bezpieczeństwo i prawa ciężarnej, która pracuje za keirownicą

6 gadżetów, które powinnaś kupić w ciąży: Kosmetyki na rozstępy

Twoje ciało w czasie ciąży przeobraża się, niestety, niektóre zmiany nie będą cię cieszyć. Tak jest np. z rozstępami, które mogą pojawić się pod wpływem rozciągania się skóry na rosnącym brzuchu. Aby ja wzmocnić i ujędrnić, a tym samym zapobiec lub przynajmniej zmniejszyć liczbę rozstępów, powinnaś zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki przeciwrozstępowym. To tylko częśc niezbędnych gadżetów dla przyszłej mamy, Chcesz wiedzieć, co jeszcze ci sie przyda? Kup nasz magazyn "M jaka Mama", numer grudniowy!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza