Aplikacje dla ciężarnych: dlaczego warto je mieć?

2015-01-12 15:15

Aplikacje mobilne na smartfony i tablety pomogą zapamiętać terminy badań i wizyt kontrolnych i podpowiedzą, jak rozwija się dziecko na danym etapie ciąży. Które aplikacje dla ciężarnych warto mieć?

Aplikacje dla ciężarnych
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Aplikacje dla ciężarnych: dlaczego warto je mieć?
  2. Aplikacje dla ciężarnych dobre również w czasie porodu?

Aplikacje dla ciężarnych nie są nowością. Pierwsze programy tego typu pojawiły się już kilka lat temu, ale jeszcze do niedawna było ich niewiele. Dziś przybywa ich z miesiąca na miesiąc i można je ściągnąć z każdego e-sklepu oferującego aplikacje mobilne. Warto to zrobić, jeśli jesteś w ciąży i na co dzień korzystasz z tableta albo smartfona. Takie aplikacje mogą się bowiem bardzo przydać.

>> Aplikacja na telefon zamiast elektronicznej niani: czy to dobre rozwiązanie? >>

Aplikacje dla ciężarnych: dlaczego warto je mieć?

Zasada działania aplikacji dla ciężarnych jest podobna – po zainstalowaniu i wprowadzeniu daty ostatniej miesiączki program oblicza i wyświetla różne przydatne informacje. Podpowiada, który to już tydzień ciąży, co w tym tygodniu dzieje się z organizmem przyszłej mamy i jak rozwija się maleństwo. Oblicza także termin porodu. Przypomina o badaniach, jakie należy wykonać w danym terminie.

Niektóre aplikacje mają możliwość ustawienia terminarza, który da znać o tym, że zbliża się data wyznaczonej przez lekarza wizyty kontrolnej. Inne umożliwiają dokumentowanie badań USG, czy momentów ważnych dla przyszłych rodziców, np. chwili, kiedy poczują po raz pierwszy ruchy maleństwa.

>> Monitoruj ciążę przez smartfona >>

Aplikacje dla ciężarnych dobre również w czasie porodu?

Część aplikacji dla ciężarnych jest przydatna podczas porodu, bo ma funkcję obliczania długości skurczów oraz czasu między nimi. Część przydaje się również po porodzie, bo pozwala stworzyć wiadomość zawierającą zdjęcie dziecka i podstawowe informacje, a także wysłać ją do osób, których kontakty mamy zapisane w telefonie.

O tym, które aplikacje dla ciężarnych są bezpłatne i skąd je ściągnąć, przeczytasz w lutowym numerze M jak Mama.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza