Kiedy kupić pierwsze zabawki dla noworodka i jak je wybrać?

2020-01-10 17:22 Materiał sponsorowany

Pojawienie się na świecie małego człowieka oznacza dla rodziców zakup wyprawki, która ułatwi opiekę nad maluchem. Nie powinno w niej zabraknąć zabawek dla noworodka. Nie tylko umilą mu czas, ale też zaczną wprowadzać go w świat pełen zaskakujących odgłosów, kolorów i ciekawych kształtów.

Kiedy kupić pierwsze zabawki dla noworodka i jak je wybrać?
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Od kiedy zabawki dla noworodka?
  2. Jakie zabawki dla noworodka kupić?

Od kiedy zabawki dla noworodka?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, kiedy kupić maleństwu pierwsze zabawki. Zdecydowanie powinny znaleźć się w jego łóżeczku od chwili, gdy maluszek spędzi tam pierwszą noc. Oczywiście na te bardziej angażujące i skomplikowane przyjdzie czas za kilka miesięcy – w pierwszych dniach maluchowi w zupełności wystarczą miękkie przytulanki, pluszowe misie, pozytywka, grzechotka lub gryzak (choć pierwsze ząbki zaczną wyrzynać się dopiero około 6. miesiąca życia). Ich zadaniem jest stymulacja i pobudzanie rozwoju dziecka.

Jakie zabawki dla noworodka kupić?

Im prostsze zabawki, tym lepiej. Podczas zakupów pamiętaj o tym, że mają wspomagać rozwój dziecka. Przy podejmowaniu decyzji zawsze kieruj się więc tym, że maluch między innymi poprzez zabawki będzie poznawał otaczający go świat. Z czasem zacznie reagować na zróżnicowane dźwięki, poruszające się przedmioty, aż w końcu stanie się wyczulony na zapachy i głosy członków rodziny (zwłaszcza mamy).

  • Balonik

Najprostszą zabawką dla noworodka może być zwykły, kolorowy balonik wypełniony helem i przywiązany wstążeczką do łóżeczka. Balon przypomina kształtem głowę człowieka, dlatego noworodek nawet gdy zostanie w pokoju sam, będzie mieć wrażenie, że rodzic przy nim czuwa.

  • Szumiąca maskotka

Zabawki sensoryczne dla noworodków to coś, co znakomicie sprawdza się już od pierwszych chwil życia dziecka. Przykładem takiej zabawki jest miękka i przyjemnie szumiąca maskotka w delikatnych, pastelowych kolorach. Uraczy maluszka przyjemnymi melodiami, uspokajającym szumem oraz światełkiem stymulującym jego wzrok. Zabawka w takim wydaniu posłuży jako skuteczna pomoc przy usypianiu bobasa. Znajdziesz ją m.in. na stronie https://www.emag.pl/zabawki-dla-niemowlat/sd

  • Przytulanka z kocykiem

Jedną z ciekawszych propozycji zabawek dla maluchów jest zabawka 2 w 1, czyli miękka i niezwykle przyjemna w dotyku przytulanka (np. w kształcie słonika lub małpki) z cieplutkim, dwustronnym kocykiem. To, że Twoje maleństwo ją pokocha, jest więcej niż pewne! Co ciekawe, w sklepach znajdziesz także kocyki z pluszakiem, do których dołączona może być minigrzechotka – kolejna atrakcja dla noworodka, który dopiero zaczyna odkrywać uroki otaczającego świata.

  • Pluszowa piłka – grzechotka

Miękka, lekka, bajecznie kolorowa, a do tego wyposażona w dzwoneczek, który przy każdym ruchu będzie uatrakcyjniał czas – taka właśnie jest pluszowa piłka-grzechotka. To zabawka dla noworodka w wydaniu 2 w 1 – uroczy pluszak i grzechotka zamknięte w jednej formie, niezwykle przyjaznej również dla nowo narodzonego maleństwa.

  • Uspokajająco-szumiące zwierzątko

Twoje maleństwo płacze lub ma problemy z zaśnięciem? Zadbaj, by wśród zabawek nie zabrakło uspokajającej pozytywki w kształcie zwierzątka, która po włączeniu może pełnić także funkcję lampki nocnej. Zawieś ją bezpośrednio nad łóżeczkiem i uruchom zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba, by uspokoić dziecko. Po włączeniu możesz wybrać jedną z kilku dostępnych kołysanek lub kojących dźwięków, które ułatwią Twojemu maluchowi zaśnięcie.

Jak widać, wybór zabawek dla noworodków jest bardzo duży i z łatwością znajdziesz wśród nich takie, które sprawdzą się w przypadku twojego malucha. Pamiętaj, by wybierając zabawki dla dziecka zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo, łatwość utrzymania w czystości, solidność wykonania oraz materiały wykorzystane do produkcji.

Nasi Partnerzy polecają