Poduszka ciążowa: jak kupić najlepszą poduszkę dla ciężarnej? [GALERIA]

2016-03-08 12:51

Poduszka ciążowa zwykle uważana jest za zbędny, zbyt drogi gadżet. Wiele młodych mam twierdzi jednak, że warunkiem dobrze przespanej nocy jest wygoda. Sprawdź, jak zapewnić sobie komfort podczas snu, czyli jaką wybrać poduszkę dla ciążarnej.

Spis treści

  1. Poduszka ciążowa pomoże zwalczyć bezsenność?
  2. Poduszka ciążowa: opinie
  3. Poduszka ciążowa: jaką wybrać?

Poduszkę dla ciężarnej, jaką wybrać? Wszystkie kobiety w ciąży na pewno dobrze znają dolegliwości jakie towarzyszą w tym okresie. Często jest to ból pleców lub obrzęk nóg. Do tego dochodzą nieprzespane noce uwarunkowane złym samopoczuciem. W takiej sytuacji ulgę może przynieść specjalnie wyprofilowana poduszka ciążowa.

Poduszka ciążowa pomoże zwalczyć bezsenność?

Spokojny sen jest najważniejszym elementem dnia każdej ciężarnej. Dzięki niemu młoda mama o poranku będzie wypoczęta oraz radosna. Czy poduszka ciążowa może zwalczyć bezsenność? Naszym zdaniem jak najbardziej tak. Pomaga ona zapobiegać wielu typowym dolegliwościom, które towarzyszą ciąży, np. bólowi pleców, karku czy obrzękom ramion. Nietypowy kształt takiej poduszki ma za zadanie podpierać głowę oraz uregulować przepływ krwi w nogach.

>> Poduszka poporodowa: jaką wybrać? Zobacz 10 propozycji [GALERIA]

Poduszka ciążowa: opinie

W wątku "Poduszka rogal, cebuszka, kojec" na forum Mjakmama24.pl maskotka napisała:

"Ja osobiście mam taką dużą poduszkę ciążową (kojec). Kupiłam ją w momencie, kiedy przestałam móc spać na brzuchu i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie teraz nocy bez niej. Nie mogę się inaczej ułożyć, a z nią jest mi wygodnie. I mimo, że swoje kosztuje (dałam za nią 130 zł + przesyłka) to uważam ją za jeden z lepszych zakupów na okres ciąży (mimo, że dużo osób mówiło, że jest to tylko zbędny wydatek, ale wiadomo, każdemu co innego odpowiada). A myślę, że i do karmienia maluszka, jak już się pojawi, też może się przydać."

W wątku "Poduszka rogal, cebuszka, kojec" na forum Mjakmama24.pl madziula napisała:

"Ja mogę polecić z czystym sumieniem. Dopóki mój M. mi jej nie kupił, mówiłam, że to zbędny wydatek. Otóż, wcale tak nie jest. Jak byłam z brzuszkiem to świetnie się z nią spało. Jak Karolinka przyszła na świat, służyła nam do karmienia. Później nawet kładłam córci ją w łóżeczku. Dzięki temu Maleńka mogła spać na swoim ulubionym prawym boczku Teraz kiedy jest większa, służy nam do tego, aby Karolina nie spadła nam z naszego łóżka, kiedy muszę wyjść na chwilę z pokoju. Naprawdę jest to świetna sprawa. Jedyny minus mojego rogala jest taki, że ma "poszewkę" z weluru, od którego po jakimś czasie jest gorąco."

W wątku "Poduszka rogal, cebuszka, kojec" na forum Mjakmama24.pl mycha-t napisała:

"Ja mam dużą poduszkę ciążową - kojec i uważam, że świetnie się śpi, zwykle staram się na lewym boku, ale na prawym również i wtedy wtulam w nią brzuszek, a dodatkowo ochrania mi go jak tak śpię, bo wtedy leżę przodem do męża i choć on ruchliwy w nocy nie jest, to każdemu jakieś gwałtowne ruchy mogą się zdarzyć, a mój brzusio jest wtedy przez nią osłonięty, no i oczywiście posłuży do karmienia."

>> Czytaj także: Poduszki do karmienia piersią: jak wybierać? Opinie >>

Poduszka ciążowa: jaką wybrać?

Istnieje sporo rodzajów poduszek ciążowych. To, jaką wybrać zależy głównie od twoich preferencji i typu dolegliwości, jaki ci doskwiera. Zwróć uwagę również na długość poduszki, która powinna być dostosowana do twojego wzrostu. Najbardziej popularną opcją jest poduszka w kształcie litery E. Ma ona za zadanie podpierać głowę, brzuch oraz nogi. Trochę inną wersją jest taka przypominająca literę C. Nie zawiera ona wtedy środkowego wzmocnienia. Pozostałe rodzaje to poduszki w kształcie litery I,J oraz U lub cyfr 7 i 9.