Kiedy kupić pierwsze zabawki dla noworodka i jak je wybrać?

2020-01-10 17:22 Materiał sponsorowany
Kiedy kupić pierwsze zabawki dla noworodka i jak je wybrać?
Autor: materiały prasowe

Pojawienie się na świecie małego człowieka oznacza dla rodziców zakup wyprawki, która ułatwi opiekę nad maluchem. Nie powinno w niej zabraknąć zabawek dla noworodka. Nie tylko umilą mu czas, ale też zaczną wprowadzać go w świat pełen zaskakujących odgłosów, kolorów i ciekawych kształtów.

Od kiedy zabawki dla noworodka?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, kiedy kupić maleństwu pierwsze zabawki. Zdecydowanie powinny znaleźć się w jego łóżeczku od chwili, gdy maluszek spędzi tam pierwszą noc. Oczywiście na te bardziej angażujące i skomplikowane przyjdzie czas za kilka miesięcy – w pierwszych dniach maluchowi w zupełności wystarczą miękkie przytulanki, pluszowe misie, pozytywka, grzechotka lub gryzak (choć pierwsze ząbki zaczną wyrzynać się dopiero około 6. miesiąca życia). Ich zadaniem jest stymulacja i pobudzanie rozwoju dziecka.

Jakie zabawki dla noworodka kupić?

Im prostsze zabawki, tym lepiej. Podczas zakupów pamiętaj o tym, że mają wspomagać rozwój dziecka. Przy podejmowaniu decyzji zawsze kieruj się więc tym, że maluch między innymi poprzez zabawki będzie poznawał otaczający go świat. Z czasem zacznie reagować na zróżnicowane dźwięki, poruszające się przedmioty, aż w końcu stanie się wyczulony na zapachy i głosy członków rodziny (zwłaszcza mamy).

  • Balonik

Najprostszą zabawką dla noworodka może być zwykły, kolorowy balonik wypełniony helem i przywiązany wstążeczką do łóżeczka. Balon przypomina kształtem głowę człowieka, dlatego noworodek nawet gdy zostanie w pokoju sam, będzie mieć wrażenie, że rodzic przy nim czuwa.

  • Szumiąca maskotka

Zabawki sensoryczne dla noworodków to coś, co znakomicie sprawdza się już od pierwszych chwil życia dziecka. Przykładem takiej zabawki jest miękka i przyjemnie szumiąca maskotka w delikatnych, pastelowych kolorach. Uraczy maluszka przyjemnymi melodiami, uspokajającym szumem oraz światełkiem stymulującym jego wzrok. Zabawka w takim wydaniu posłuży jako skuteczna pomoc przy usypianiu bobasa. Znajdziesz ją m.in. na stronie https://www.emag.pl/zabawki-dla-niemowlat/sd

  • Przytulanka z kocykiem

Jedną z ciekawszych propozycji zabawek dla maluchów jest zabawka 2 w 1, czyli miękka i niezwykle przyjemna w dotyku przytulanka (np. w kształcie słonika lub małpki) z cieplutkim, dwustronnym kocykiem. To, że Twoje maleństwo ją pokocha, jest więcej niż pewne! Co ciekawe, w sklepach znajdziesz także kocyki z pluszakiem, do których dołączona może być minigrzechotka – kolejna atrakcja dla noworodka, który dopiero zaczyna odkrywać uroki otaczającego świata.

  • Pluszowa piłka – grzechotka

Miękka, lekka, bajecznie kolorowa, a do tego wyposażona w dzwoneczek, który przy każdym ruchu będzie uatrakcyjniał czas – taka właśnie jest pluszowa piłka-grzechotka. To zabawka dla noworodka w wydaniu 2 w 1 – uroczy pluszak i grzechotka zamknięte w jednej formie, niezwykle przyjaznej również dla nowo narodzonego maleństwa.

  • Uspokajająco-szumiące zwierzątko

Twoje maleństwo płacze lub ma problemy z zaśnięciem? Zadbaj, by wśród zabawek nie zabrakło uspokajającej pozytywki w kształcie zwierzątka, która po włączeniu może pełnić także funkcję lampki nocnej. Zawieś ją bezpośrednio nad łóżeczkiem i uruchom zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba, by uspokoić dziecko. Po włączeniu możesz wybrać jedną z kilku dostępnych kołysanek lub kojących dźwięków, które ułatwią Twojemu maluchowi zaśnięcie.

Jak widać, wybór zabawek dla noworodków jest bardzo duży i z łatwością znajdziesz wśród nich takie, które sprawdzą się w przypadku twojego malucha. Pamiętaj, by wybierając zabawki dla dziecka zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo, łatwość utrzymania w czystości, solidność wykonania oraz materiały wykorzystane do produkcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza