Przyszła mamo, zadbaj o zęby! Na co zwrócić uwagę i jak dbać o zęby w okresie ciąży.

2020-07-24 13:52 Materiał sponsorowany
Pasta do zębów Biała perła
Autor: materiały prasowe

Okres ciąży kojarzony jest często z czasem, w którym nasze zęby są w szczególnym niebezpieczeństwie. Przyszłym mamom doskwierają różne dolegliwości jamy ustnej i uzębienia, jednak okazuje się, że sama ciąża nie ma niszczycielskiego wpływu na zęby, czy rozwój próchnicy. Pod warunkiem, że pamiętamy o jednym – o zęby musimy dbać, a chore zęby leczyć najlepiej przed lub na początku ciąży.

Bez dbałości o zęby na co dzień i leczenia na bieżąco pojawiających się ubytków, nie możemy marzyć o pięknym uśmiechu. Zmiany hormonalne w ciąży z pewnością dadzą o sobie znać. Ciąża nie musi jednak zepsuć nam zdrowego uśmiechu.

Ach te hormony...

Za problemy w obrębie jamy ustnej odpowiadają przede wszystkim hormony, których gospodarka ulega wyraźnemu zachwianiu. Następuje wtedy wzrost progesteronu, który często powoduje ciążowe zapalenie dziąseł. Dotyka on nawet 50% kobiet pomiędzy 2. a 8. miesiącem ciąży.

Ciążowe zapalenie dziąseł zaczyna się niewinnie. Na początku możemy zauważyć krwawienie w trakcie szczotkowania, które jest spowodowane przekrwieniem dziąseł. Nieleczone zapalenie może jednak prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, a nawet do rozpulchnienia. Wskutek tego niektóre kobiety w ciąży ograniczają szczotkowanie zębów, co tylko potęguje problem. Wystarczy dobrać szczoteczkę o odpowiedniej miękkości oraz skorzystać z pasty dla kobiet w ciąży. W tym kontekście warto rozważyć specjalistyczną pastę dla matek i kobiet karmiących piersią - Białą Perłę.

Pasta do zębów Biała perła
Autor: materiały prasowe

Dieta w ciąży

Nie za wszystkie problemy z uzębieniem w ciąży są jednak odpowiedzialne hormony. Kluczowa jest również dieta, która musi być jak najbardziej różnorodna i zdrowa. Kiedy spodziewamy się dziecka, niejednokrotnie towarzyszą nam słodkie zachcianki, podjadanie w nocy i picie słodkich napojów. Taka dieta sprzyja rozwojowi bakterii próchnicotwórczych. Tym bardziej, jeśli nie będziemy dostarczać odpowiedniej ilości takich składników jak fluor, magnez czy wapń. A sama chęć podjadania oraz zachcianki są efektem źle zbilansowanej diety, ubogiej w warzywa, owoce czy kasze. Dobra dieta oraz regularne posiłki likwidują praktycznie problem zachcianek i podjadania, a kobieta w ciąży czuje się silniejsza i zdrowsza.

Szczotka i dobra pasta to podstawa

Podstawą zdrowia zębów podczas ciąży jak zawsze jest profilaktyka. Regularnie i prawidłowo szczotkuj zęby oraz oczyszczaj przestrzenie między nimi nicią dentystyczną. Kobiety w ciąży powinny wybrać pastę do zębów, która sprosta ich ochronie w tym wyjątkowym czasie – takim produktem jest specjalistyczna pasta do zębów Biała Perła®: dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Można zadać pytanie, czy nie wystarczy jakąkolwiek pasta? Z jednej strony tak, jednak taka pasta, przez wysoką ścieralność będzie nadal podrażniać dziąsła. Z kolei dedykowana pasta ma skład opracowany specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach kobiety ciężarnej podczas tych 9 miesięcy oraz po porodzie, zanim gospodarka hormonalna się ureguluje. Dlatego przeciwdziała zagrożeniom, na które kobieta w ciąży jest obecnie bardziej narażona. Pasta Biała Perła®:

  • regeneruje i nawilża dziąsła dzięki czemu redukuje krwawienie dziąseł,
  • chroni szkliwo, więc Twoje zęby są bardziej odporne,
  • zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej i powstawaniu ubytków,
  • pomaga utrzymać naturalne pH w ślinie.

Marka Biała Perła to polsko-słowacka firma o rodzinnym charakterze, która zaangażowała zespół specjalistów, tak aby dobrać możliwie najlepsze jakościowo składniki dla każdego z klientów. Dzięki temu powstał szereg specjalistycznych produktów, odpowiadających na różne potrzeby, zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki na stronie https://bialaperla.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE