Niebezpieczna moda wśród ciężarnych - jedzą coraz mniej i rodzą coraz mniejsze dzieci

2014-09-03 14:15

W Norwegii zapanowała niebezpieczna moda - ciężarne kobiety jedzą coraz mniej, by rodzić jak najmniejsze dzieci. Położne biją na alarm i ostrzegają, że ten trend jest niebezpieczny dla dzieci.

DIETA W CIĄŻY: niebezpieczna moda wśród ciężarnych - jedzą coraz mniej i rodzą coraz mniejsze dzieci, ciąża, centymetr
Autor: thinkstockphotos.com W Norwegii zapanowała niebezpieczna moda - ciężarne kobiety jedzą coraz mniej, żeby rodzić małe dzieci!

Spis treści

  1. Kobiety odchudzają się i ćwiczą
  2. Dieta odchudzająca w ciąży zagraża dziecku

Od jakiegoś czasu można zaobserwować niebezpieczne zjawisko wśród ciężarnych. Kobiety, które spodziewają się dzieci panicznie boją się o swoje ciała. W tym wiodą prym przede wszystkim celebrytki i gwiazdy, które boją się utracić idealne figury (jak Kim Kardashian, która przez cały okres ciąży ostro trenowała i stosowała różne diety). Niestety, za tym trendem idą obecnie nawet "zwykłe kobiety", a nasilenie tego zjawiska można już obserwować w Norwegii.

Mamo, dietę wegetariańską połącz z białkową >>

Kobiety odchudzają się i ćwiczą

Według lokalnych mediów, kobiety w Norwegii obsesyjnie dbają o swoje ciała, boją się zbyt dużo przytyć i chcą rodzić małe dzieci. Ciężarne dużo ćwiczą i stosują niskokaloryczne diety. Ich celem jest zarówno dobrze wyglądająca figura, ale też niska waga dziecka. W Norwegii kobiety ze strachu przed porodem chcą rodzić dzieci, które ważą mniej niż 3 kilogramy! Warto wiedzieć, że zazwyczaj dzieci ważą około 3,500 gramów.

- Dziecko stało się symbolem statusu społecznego. Ładne dziecko musi pasować do obrazka, ale dziecko to przecież nie chihuahua - powiedział Kari Løvendahl Mogstad w rozmowie z gazetą "Aftonposten".

Dieta odchudzająca w ciąży zagraża dziecku

Warto wiedzieć, że "moda" na odchudzanie w czasie ciąży zagraża przede wszystkim dziecku, które rodzi się z niedowagą i może mieć dużo problemów - ADHD, problemy z koncentracją, a w przyszłości z ciśnieniem, metabolizmem czy cukrzycą typu 2.

Należy też dodać, że kobiety, które odchudzają się w czasie ciąży, mogą nie mieć wystarczającej ilości pokarmu.

Chemikalia zawarte w JEDZENIU obniżają IQ dziecka >>