Alan, Mia, Leo - imiona, które stały się popularne dzięki dzieciom gwiazd

2022-04-25 14:44

Imiona dzieci gwiazd zawsze wzbudzały duże zainteresowanie fanów. I choć niektóre z nich były nie raz mocno krytykowane za swoją nietuzinkowość lub inność, to niejednokrotnie okazywało się później, że właśnie te oryginalne typy stawały się bardzo popularne w społeczeństwie. Tak było np. ze wspomnianym Alanem, Mią czy Leo. Jakie jeszcze imiona dla dzieci wybieramy w Polsce wzorem dzieci gwiazd?

 Imiona, które stały się popularne dzięki dzieciom gwiazd
Autor: Getty images/Instagram Imiona, które stały się popularne dzięki dzieciom gwiazd

Spis treści

  1. Imiona dzieci gwiazd, które zyskały na popularności
  2. Jakie imiona będą następne?

Nie od dziś wiadomo, że imiona dzieci ulegają modom. A te niejednokrotnie kształtowane są przez gwiazdy, które nie boją się sięgać po nietuzinkowe typy.

Przeczytaj: Te imiona dla dzieci byłyby najpopularniejsze, gdyby do głosu dopuścić ich babcie

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Imiona dzieci gwiazd, które zyskały na popularności

Trzeba przyznać, że gdy gwiazda wybiera dla swojego dziecka oryginalne imię jest ono szeroko komentowane. Utarło się też tak, że te imiona, które są rzadkie, ale rodzime, są łatwiej akceptowalne przez otoczenie niż te, które brzmią obco. Po pierwszym szoku jednak czasami przychodzi prawdziwa miłość… Oto kilka imion, które zyskały lub zyskują popularność, dzięki dzieciom gwiazd.

Alan

W minionym roku imię to rodzice wybierali dla swoich nowo narodzonych synów aż 1359 razy. Imię to jednak nie było jeszcze kilkanaście lat temu tak popularne. Zyskało sławę dzięki Edycie Górniak, która właśnie tak nazwała swojego jedynego syna.

Klara i Laura

Takie imiona noszą córki Anny i Roberta Lewandowskich. Pierwsze z nich w 2021 roku było 2555 razy nadawane w Polsce, a drugie 5569 razy.

Mia

Krótkie i urocze imię, które na światło dzienne wyciągnęła Natalia Siwiec. Jej córka, która je nosi skończy w tym roku już 7 lat. W minionym roku aż 1145 dziewczynek w Polsce otrzymało imię Mia.

Liwia

To rzadkie imię było swojego czasu bardzo dobrze przyjęte przez fanów Anny i Grzegorza Bardowskich z programu “Rolnik szuka żony”, którzy wybrali je dla swojej młodszej latorośli. Imię to w 2021 roku było wybierane 851 razy.

Gaja

Piękne imię żeńskie, które przypadło do serca Reni Jusis. Jej córka Gaja ma już 10 lat. W minionym roku w Polsce zarejestrowano aż 744 dzieci o tym imieniu.

Leo

Krótkie imię o przyjemnym brzmieniu, które nadała swojemu synkowi Zosia Ślotała. W 2021 roku aż 475 chłopców w Polsce otrzymało to imię. Dla porównania w roku 2019 było ich 319. Imię zyskuje więc na popularności.

Przeczytaj: Rzadko spotykane imiona dla chłopców. Oto 20 wyjątkowych propozycji

Jakie imiona będą następne?

Choć trudno nam teraz wyrokować, ale patrząc na to, jakie imiona dzieci gwiazd podobały się do tej pory, typujemy, że w kolejnych latach szanse na dużą popularność mają imiona:

Vincent

Tak ma na imię synek Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego. W minionym roku imię to wybrane było tylko 59 razy, ciekawe z jakim licznikiem zakończy rok 2022?

Milan

To popularne w Czechach imię męskie, wybrała dla swojego pierworodnego Agnieszka Włodarczyk. W minionym roku w Polsce wybrało go dość sporo rodziców, bo aż 574 chłopców otrzymało to imię.

Nadzieja

Tak po babci nazwała swoją córkę aktorka Zofia Zborowska. W 2021 roku tylko 27 dziewczynek w naszym kraju otrzymało to imię. Zobaczymy, jak popularne to imię będzie w tym roku.

Zobacz także: Rzadko spotykane imiona dla dziewczynek. Oto 20 wyjątkowych propozycji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza