Iście "niebiańskie" imię dla dziewczynki. W tym roku wybrano je tylko 2 razy

2024-02-27 9:38

To imię dla dziewczynki rodzice nadają bardzo rzadko. Jest dostojne, ma niezwykłe znaczenie i z pewnością sprawi, że dziecko wyróżni się w tłumie. Ci, którzy poszukują inspiracji oryginalnego imienia, powinni zainteresować się Celestyną.

Imię dla dziewczynki
Autor: Getty Images Celestyna to piękne i oryginalne imię dla dziewczynki

Każdy rodzic chce podkreślić, jak wyjątkowa jest jego pociecha. Wybór imienia dla dziecka jest doskonałym sposobem na to, by uczcić pamięć bliskich, których już z nami nie ma czy uwydatnić dziecka temperament. Niektórzy nadają córkom lub synom określone imiona po to, by złożyć im życzenia na przyszłość — znaczenie imienia ma przyciągnąć dobre duchy i sprawić, że los uśmiechnie się do malucha.

Jakie są najdziwniejsze imiona dla dzieci?

Celestyna — imię dla dziewczynki

Rodzice, którzy poszukują inspiracji na oryginalne imię dla dziewczynki, powinni zwrócić uwagę na imię Celestyna. Jest ono bardzo rzadko nadawane — w 2022 roku nadano je tylko dwóm osobom. Imię Celestyna ma pochodzenie łacińskie i oznacza "niebiańska". Uważa się, że Celestyny to osoby wykształcone, elokwentne, dystyngowane i piękne. Ci, którzy pragną takiej przyszłości dla swojej córki i chcą zaklinać rzeczywistość, mogą zwrócić swoją uwagę w kierunku tego imienia.

Charakterystyka imienia Celestyna

Celestyny to kobiety z klasą, które zawsze wiedzą, jak należy się zachować. Znają swoje ograniczenia i skrzętnie je ukrywają. Sprawiają wrażenie osób, które radzą sobie w każdej sytuacji i których nic nie wytrąci z równowagi — z tego względu cieszą się dużym szacunkiem i podziwem ze strony otoczenia. Interesują się światem i lubią się uczyć, dlatego bez problemu wspinają się po szczebelkach edukacji. Celestyny mają ogromne ambicje, zajmują wysokie stanowiska, a przebieg ich kariery zawodowej może służyć za przykład dla innych osób.

Charakter kobiety o imieniu Celestyna

Celestyny są uparte i ambitne, skupione na realizacji swoich celów. Pomimo tych cech lubią otaczać się ludźmi i chętnie spędzają czas z przyjaciółmi. Mają stałe grono znajomych, na których zawsze mogą liczyć i którym same zawsze udzielą pomocy. Są popularne, nie mają problemu z nawiązywaniem nowych relacji. Nie czują jednak przymusu, by być w centrum uwagi, wolą skupiać zainteresowanie na swoim towarzystwie.

Dzieci o imieniu Celestyna są poukładane i grzeczne. Dobrze radzą sobie w szkole, nie trzeba im przypominać o obowiązkach, nauce czy odrabianiu prac domowych. Celestyny nie są też bardzo żywiołowe, preferują raczej spokojne aktywności.

Czytaj: Piękne imiona dla dziewczynek inspirowane wiosną

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza