Myślała, że wybrała córce piękne imię. Wyprowadzili ją z błędu: „dobre dla striptizerki”

2022-10-27 10:35

Mama chciała nadać córce krótkie, nietuzinkowe imię. Gdy znalazła w końcu swojego faworyta, postanowiła poradzić się internautów na forum. To, co usłyszała w odpowiedzi, z pewnością ścięło ją z nóg.

Myślała, że wybiera córce piękne imię. Internauci wyprowadzili ją z błędu: „imię dobre dla striptizerki”
Autor: Getty images Myślała, że wybiera córce piękne imię. Internauci wyprowadzili ją z błędu: „imię dobre dla striptizerki”

Wielu rodziców nie chce, by ich pociecha nosiła imię, które słychać w każdej szkole i na każdym placu zabaw. Poszukuje więc unikalnych propozycji, które podkreślą wyjątkowość ich dziecka. Inspiracji szukają w wielu miejscach - sięgają do pop kultury, historii, literatury, tekstów piosenek, religii czy pseudonimów gwiazd.

Coraz częściej oprócz samej oryginalności imienia, doceniają także jego skrótową formę. Zamiast pełnej formy imienia wybierają jego krótszą wersję np. zamiast Apolonia – Pola, zamiast Aleksander – Aleks.

Przeczytaj także: Rzadko spotykane imiona dla dziewczynek. Oto 20 wyjątkowych propozycji

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Chciała nadać córce wyjątkowe imię

Właśnie takie imię (krótkie i oryginalne, a do tego kojarzące się ze znaną osobą – modelką Gigi Hadid) spodobało się się pewnej mamie, która postanowiła podzielić się swoim wyborem z użytkownikami forum Mumsnet.com. Kobieta była ciekawa, jak na jej typ zareagują inni, ale nie spodziewała się lawiny krytycznych komentarzy.

„Co myślicie o imieniu Gigi dla dziewczynki? Polećcie mi proszę inne imiona, od których mógłby pochodzić ten właśnie skrót” – napisała.

Pod prośbą mamy posypało się wiele szczerych komentarzy, które ku jej zaskoczeniu były krytyczne.

„Brzmi jak przezwisko. Kojarzy mi się z filmem o prostytutce.”

„To imię dobre dla striptizerki.”

„Zdecydowanie nieodpowiednie imię. Jest głupie.”

„Przepraszam, myślę, że jest okropne. Ludzie prawdopodobnie będą wymawiać je bardziej jak geegee, jakby była koniem!” - pisali.

„Lepsza dłuższa forma niż skrót”

Choć forma „Gigi” nie spodobała się internautom w roli oficjalnego imienia. Doradzili mamie, by wybrała imię, które będzie mogła w ten sposób skracać. Wśród ich propozycji znalazły się takie imiona jak: Georgia, Georgina, Gilberte, Giselle, Gina, Genevieve i Ginevra.

Przeczytaj także: Imiona dla dziewczynek - 22 niebanalne i nieprzekombinowane

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza