Te imiona noszą najbardziej inteligentne osoby. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

2023-07-25 17:55

Sposoby na wybór imion dla dziewczynek i chłopców są niezwykle różnorodne. Rodzice starają się wybrać te najbardziej pasujące do swojego dziecka, często inspirowani przez tradycję czy panujące mody. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, które z nich noszą najbardziej inteligentne osoby?

TE imiona noszą najbardziej inteligentne osoby. Sprawdź, czy jesteś wśród nich
Autor: Getty Image

Każde imię dla dziecka ma swoje unikalne, niepowtarzalne znaczenie. W dawnych czasach wierzono, że imiona mają moc przepowiadania przyszłości dziecka. Dziś, choć nie jest to już tak istotne, dla wielu osób nadal ma to znaczenie. Zatem warto wiedzieć, które z imion znajdują się na liście tych, które są najczęściej noszone przez wyjątkowo inteligentne osoby.

Imiona dla najbardziej inteligentnych dzieci

Obecnie, wybierając imię dla dziecka, rodzice najczęściej kierują się osobistymi upodobaniami lub rodzinna tradycją. Niewielu zwraca uwagę na pochodzenie czy znaczenie imienia. Dla niektórych jest to jednak nadal istotne, gdyż chcieliby, aby imię miało pewien, głębszy sens i przepowiadało pozytywną przyszłość. W tym kontekście doskonale sprawdzą się imiona związane z mądrością.

Imiona dla najbardziej inteligentnych dziewczynek

Wśród imion żeńskich znajdują się:

  • Zofia – pochodzi z greki i oznacza "mądrość", 
  • Dorota – imię greckiego pochodzenia, które noszą zwykle kobiety wybitnie inteligentne, zręczne umysłowo i sprytne, 
  • Laura – imię pochodzi z łaciny, od słowa symbolizującego "wawrzyn, laur", a więc triumf, heroiczną postawę, wyjątkowe zdolności. 
  • Agnieszka – pochodzące z starożytnej Grecji, kobiety o tym imieniu są zwykle niezwykle bystre, obserwacyjne i zawsze utrzymują trzeźwość umysłu.

Czytaj również: Dzieci o tych imionach są szlachetne, mają piękny i dobry charakter. Nazwałabyś tak swojego malucha?

Co to jest inteligencja, skąd się bierze i jak się ją mierzy?

Imiona dla najbardziej inteligentnych chłopców

Wśród imion uznanych za "najbardziej inteligentne" znalazły się również dobrze znane propozycje dla chłopców.

  • Tomasz – imię aramejskiego pochodzenia, mężczyźni noszący to imię są zwykle niezwykle inteligentni, nieustępliwi i ambitni w dążeniu do celu,
  • Krzysztof – imię pochodzenia greckiego, oznacza mądrego człowieka, niosącego światło; mężczyźni o tym imieniu to naturalni liderzy,
  • Grzegorz – imię pochodzące od greckiego słowa oznaczającego "być czujnym"; mężczyźni o tym imieniu są niezwykle dokładni, sumienni i nie mają problemów z koncentracją.

Imiona uważane za te, które noszą najinteligentniejsze osoby, zostały wybrane na podstawie częstotliwości ich pojawiania się, np. w kontekście zajmowania wyższych stanowisk. Pochodzą one również z sugestii i przekonań ezoterycznych. Niemniej jednak to nie oznacza, że osoby o innych imionach powinny czuć się mniej wartościowe ze względu na swoją wiedzę czy mądrość. Bez względu na naszą aktualną pozycję, zawsze powinniśmy priorytetowo traktować edukację, samodoskonalenie i rozwój osobisty.

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza