To imię dla chłopca było najpopularniejsze na całym świecie. W Polsce też można je nadać

2024-03-30 10:38

To męskie imię o pięknym znaczeniu pokochali rodzice na całym świecie. Co ciekawe w Polsce mamy jego odpowiednik o równie wyjątkowym znaczeniu. Jeśli zależy ci na niszowym, ale jednocześnie międzynarodowym imieniu, będzie ono prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

To imię dla chłopca było najpopularniejsze na całym świecie. W Polsce też można je nadać
Autor: Getty images To imię dla chłopca było najpopularniejsze na całym świecie. W Polsce też można je nadać

Podczas, gdy w Polsce w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych imion dla chłopców prym wiodą takie typy jak: Nikodem, Antoni, Jan, Aleksander, Franciszek, Leon, Jakub, Ignacy, Mikołaj i Stanisław, na świecie zwycięzcą rankingów okazało się zupełnie inne imię męskie.

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

To imię męskie zdominowało światowe rankingi w 2023 roku

Jak podaje portal "Baby Center" w 2023 roku światowy ranking imion zdominowało imię Teo. Krótkie, łatwo wpadające w ucho i do tego o wyjątkowym znaczeniu. Pochodzi od greckiego słowa „theos” czyli „bóg”. Osobom je noszącym przypisuje się mocne cechy charakteru i zdolności przywódcze. To urodzeni dominatorzy, odważni w swoich decyzjach i szlachetni w zachowaniach ludzie.

Okazuje się, że imię to nadawane też jest w Polsce. Według oficjalnych danych w całym 2023 roku otrzymało je aż 68 chłopców. Zaś w całej bazie PESEL figuruje aż 447 przedstawicieli tego imienia.

Polski odpowiednik imienia Teo

Imię Teo ma też swój polski odpowiednik – jest nim Teodor. Więc jeśli wolisz imię o bardziej rodzimym brzmieniu, pomyśl właśnie o nim. Teodor również pochodzi z greckiego i przypisuje się mu niezwykle wdzięczne znaczenie „dar od Boga”. Posiadacze tego imienia to osoby żywiołowe, cały czas w działaniu, chętne do pracy, otwarte na ludzi, mocno ceniące kontakt z przyrodą. Cechuje je także wytrwałość i ogromna ciekawość świata.

Imię Teodor jest znacznie częściej wybierane w Polsce niż jego międzynarodowy odpowiednik. W 2023 roku nadano je 761 razy, zaś w całej bazie PESEL odnotowano 8277 osób noszących to imię jako pierwsze. Mimo to w dalszym ciągu można je uznać za imię rzadkie w naszym kraju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza